نوشته شده توسط : dr

 

موسس آمازون جف بزوس، یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا به شمار می رود؛ او با بهره گیری از اصول خاص و هوش خود به جایگاه فعلی رسیده است. در ادامه ۱۷ سخن الهام بخش از او برای شما آورده شده است که نشان می دهد او چگونه در طی ۲۰ سال گذشته، آمازون را به یک کمپانی ۲۰۰ میلیارد دلاری تبدیل کرده است.

 

فروشگاه آنلاین آمازون ۲۰ ساله شد. وقتی به گذشته ی این کمپانی نگاهی می اندازیم، می بینیم که شرکت آمازون که امروزه همه نوع کالا و خدماتی را به فروش می رساند در اواسط دهه ی ۱۹۹۰ به عنوان یک فروشگاه آنلاین کتاب، کار خود را شروع کرده است. جف بزوس موسس و مدیرعامل آمازون، با هوش بالا و شم اقتصادی وصف ناپذیر خود توانست شرکتی را پایه گذاری کند که اکنون سرمایه ی آن بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. در ادامه تعدادی از سخنان الهام بخش او گردآوری شده است که نشان دهنده ی نبوغ و هوش سرشار او است.

1. در مورد رضایت مندی از خود:

"یک شرکت نباید عادت کند که همواره در اوج باشد؛ زیرا درخشش و در اوج بودن، همیشگی نیست."

2. ابتکار و نوآوری:

"وقتی مجبور باشید از کمترین چیزها بیشترین استفاده را ببرید، اینجاست که نوآوری و ابتکار خودش را نشان می دهد. برای رهایی از یک جعبه ی تنگ و تاریک، تنها راهی که وجود دارد این است که ابتکار عمل نشان دهی و راهی به سوی بیرون پیدا کنی."

article_image_one_609.jpg

3. پیشرفت:

"اگر تمام توجه خود را به رقبای خود معطوف کنید، در این صورت باید بنشینید و منتظر بمانید تا اینکه رقبای شما یک حرکتی بکنند؛ اما توجه به نیازهای مشتریان و مشتری مداری باعث می شود که همواره پیشرو باشید."

4. ارزش هایی که باید در شرکت خود ایجاد نمایید:

"بخشی از این ارزش ها در طول مسیرتان مشخص می شوند. درس ها و تجربیاتی که در طی فعالیت حرفه ای خود کسب می کنید، ارزش های شرکت شما را تعیین می نماید."

5. ایده های نو:

"گاهی اوقات خوش اقبالی باعث می شود که افراد به طور غیر منتظره ایده های بکر و نویی را کشف نمایند."

6. در مورد منتقدانتان:

"اگر نمی خواهید مورد انتقاد قرار بگیرید محض رضای خدا، دست به هیچ کار جدیدی نزنید و همچنان به روال گذشته، کارهای خود را انجام دهید."

7. در مورد انگیزش:

"من قویا معتقدم که نمایندگی های یک شرکت نتایج بهتری را بدست می آورند. آنها اهمیت بیشتری به کارشان می دهند. کاری که آنها انجام می دهند صرفا انجام یک وظیفه نیست. در این مورد باید کسب و کاری وجود داشته باشد و این کسب و کار باید معقول و منطقی باشد؛ اما این تنها دلیلی نیست که باعث می شود آنها کارشان را خوب انجام بدهند؛ زیرا اهداف و دلایل خاصی به آنها انگیزه می دهد تا کارشان را به خوبی انجام دهند."

8.انتخاب دوست:

"زندگی کوتاه تر از آن است که صرف کسانی شود که هیچ تدبیر و درایتی ندارند."

9. در مورد اخلاقیات:

"چیزی که من را خیلی ناراحت می کند این است که وقتی از کنار بانکی عبور می کنم تبلیغاتی را ببینم که با استفاده از آن سعی می کنند مردم را متقاعد نمایند تا برای هزینه های غیر ضروری، خانه شان را در رهن بانک قرار دهند و وام بگیرند. این یک ترفند شیطانی است."

10. استراتژی:

"ما سه ایده ی بزرگ در آمازون داشته ایم که بعد از گذشت دو دهه همچنان به آن ایده ها وفادار مانده ایم. این ایده های بزرگ دلیل موفقیت ما بوده اند؛ مشتری مداری، نوآوری و شکیبایی."

11. رشد و ترقی:

"هر کسب و کاری باید همیشه جوان باقی بماند. اگر شما پا به پای نیازهای مشتری پیش بروید مانند وول ورث موفق خواهید بود."

12. نقطه ی اتکا:

"اگر سرسخت و سمج نباشید کارها را خیلی زود و در مرحله ی آزمایش و تجربه اندوزی رها خواهید کرد و اگر فرد انعطاف پذیری نباشید در مواجهه با مشکلات، سر خود را به دیوار خواهید کوبید و نخواهید دید که چه راه حل های متفاوتی برای حل مشکلتان وجود دارد."

13. بازاریابی:

"در گذشته ۳۰ درصد از زمان خود را صرف این می کردید که کالا و خدماتی درجه یک و بی نظیر را به مشتری ارائه کنید و ۷۰ درصد از زمان تان را صرف تبلیغات آن می کردید؛ اما در دنیای امروز، باید دقیقا برعکس عمل کنید."

14. قیمت گذاری:

"دو نوع شرکت وجود دارد. آن هایی که تلاش می کنند تا هزینه ی بیشتری را از مشتری مطالبه کنند و آن هایی که تلاش می کنند هزینه ی کمتری را مطالبه نمایند. آمازون شرکتی است که در گروه دوم قرار می گیرد."

15. قدرت و اختیار دادن به گروه کاری:

"زمانی که گروه کاری من بخواهد کاری را انجام دهد، به آن ها " نه" نخواهم گفت. اما اگر گروه کاری من نخواهد یک کاری را انجام دهد ممکن است که خواست آن ها را بپذیرم. وقتی چندین راه برای رسیدن به توافق وجود داشته باشد شما می توانید ریسک پذیری گروه تان را بالا ببرید."

16. جلب کردن توجه مشتری:

"ممکن است بهترین تکنولوژی را در اختیار داشته باشید و شاید بهترین نمونه از کسب و کار را داشته باشید؛ اما اگر روایت و بیان درستی از برند خود نداشته باشید، هیچ فرقی با بقیه نخواهید داشت و توجهی را جلب نخواهید کرد."

17. انتخاب سود اندک:

"کم کردن ما به التفاوت هزینه های تولید و قیمت فروش، عاملی بوده که باعث شده است فرصت های زیادی پیش روی آمازون قرار بگیرد."

 

تبلیغات میان متنی

 

درب شیشه ای  یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای  را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند  است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند.  درب شیشه ای اتوماتیک   در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

 

تبلیغات میان متنی

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

همچنین می توانید کرکره برقی و  قیمت کرکره برقی  و پرده برقی  را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع  جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

 

همچنین می توانید برای آگاهی از قیمت های راهبند ستونی و راهبند بازویی با کارشناسان شرکت قائم الکترونیک تماس بگیرید.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 :: بازدید از این مطلب : 71
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 4 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

 

کمتر پیش می آید هفته ای را بگذرانم و با یک مدیر یا مدیر اجرایی مواجه نشوم که از عملکرد تیمش گلایه دارد. در بیشتر موارد کسی که در آینه به مدیر خیره می شود مقصر است! در این مقاله 12 نکته آمده است که به طور تضمینی روحیه و عملکرد تیم را بهبود می بخشد. از این نکته ها در زندگی کاری تان بهره بگیرید تا فرد درون آینه به روی تان لبخند بزند.

 

1. برای گفت وگوهای دو نفره فرصت بیش تری ایجاد کنید.

آسان است که اجازه بدهیم مشغله های روزمره ما را از گذراندن وقت باکیفیت با اعضای تیم مان بازدارد. هرطور شده زمانی را در تقویم شلوغ تان پیدا کنید تا فقط صحبت کنید. اعضای تیم تان برای این تلاش و زمانی که به صورت رو در رو با آنها سپری می کنید قدردان خواهندبود.

2. مدیریت ذره بینی را متوقف کنید.

رییسی که ذره بینی مدیریت می کند برای هیچ کس محبوب نیست. آدم های خوب وقتی بادقت تحت نظر نیستند بهترین عملکرد را دارند. به آنها فضا بدهید و بگذارید نشان تان بدهند چه کارهایی می توانند بکنند.

article_image_one_618.jpg

3. رویکردتان را به "اعتماد" تغییر دهید.

به جای این که انتظار داشته باشید دیگران اعتمادتان را جلب کنند، سعی کنید اول شما اعتماد کنید. همه ی ما اگر مجبور نباشیم کوه ها را جابه جا کنیم تا ذره ای اعتماد شما را به دست بیاوریم سپاس گزار خواهیم بود. به تجربه ی من، اعضای تیم تان در واکنش به این رویکرد، نه تنها سریع تر به شما اعتماد می کنند، بلکه سخت تلاش می کنند تا فراتر از انتظارات شما باشند.

4. مدیری نباشید که بیرون گود می نشیند.

من وقتی با کارمندان یک خرده فروشی مهم مصاحبه می کردم با این نوع مدیر بی ملاحظه و دوست نداشتنی آشنا شدم. این آدم مدیری است که محکم در صندلی خودش فرو می رود و کارمندان را از سکوی نظارت تماشا می کند و آنها را زیر باران انتقادهای مکرر و بی اساس قرار می دهد. هیچ کس این شخصیت را دوست ندارد یا محترم نمی داند.

5. سعی نکنید در هر گفت وگویی باهوش ترین فرد باشید

من شرح وظایف شما را نگاه کردم، و هیچ بندی ندیدم که شما را ملزم کند همیشه باهوش ترین فرد در اتاق باشید. به یاد داشته باشید، کار شما استخدام و پرورش آدم هایی است که باهوش تر از شما هستند.

6. اطلاعات رسانی را به تیم تان افزایش دهید.

همه ی افراد تیم تان می خواهند بدانند شرکت چگونه عمل می کند و آیا تیم فروش آن قرارداد بزرگ را به دست آورد یا نه. به طور مرتب یک سری جلسات به روزرسانی برگزار کنید تا نتایج و دستاوردهای شرکت را برای تیم تان به طور خلاصه شرح دهید. مطمئن شوید آنها فرصت سوال پرسیدن را دارند. یک روش خوب این است که یک مدیر اجرایی دیگر را به هر جلسه دعوت کنید تا به سوال های مهم تر و راهبردی تر رسیدگی کند. مدیران اجرایی از وقتی که با تیم تان می گذرانند قدردانی خواهندکرد و اعضای تیم تان با مدیران اجرایی آشنا می شوند و در عین حال، از عملکرد سازمان مطلع می شوند. این یک فرآیند برد-برد حقیقی است.

7. نسبت ۳: ۱ را یاد بگیرید و با آن زندگی کنید.

۳ برابر بیش تر از بازخورد سازنده(نوع منفی)، بازخورد مثبت بدهید. فقط به یاد داشته باشید بازخورد مثبت باید به جا باشد و ماهیت آن رفتاری باشد.

8. گفت وگوهای دشوار را به تاخیر نیندازید.

آدم های خوب برای بهتر شدن نیاز به اطلاعات اولیه دارند. وقتی از بازخورد سازنده خودداری می کنید هیچ کس نفع نمی برد.

9. بیش تر مطالعه کنید.

اگر مطالعه نکنید و نیاموزید، با همان سرعتی که پیش آمده اید، رو به عقب حرکت می کنید. از مجله های صنعت گرفته تا آخرین نشریات کسب وکاری و کتاب های پرفروش، برای به روز نکردن مطالعات تان هیچ بهانه ای پذیرفته نیست. و البته، خودتان را به موضوعات صنعت و کسب وکار محدود نکنید. هر موضوع یا ژانری که ایده ها، رویکردها، و پیشینه ها را به شما عرض کند برای مطالعه مناسب است. یافته ها و بینش های تان را با اعضای تیم تان به اشتراک بگذارید. اگر خودتان یا اعضای تیم تان ایده هایی یافتند که می توانید برای بهبود عملکرد به کار بگیرید، آن ها را تشویق کنید.

10. به اعضای تیم تان کمک کنید بیش تر مطالعه کنند.

یک گروه گفت وگو درباره ی مطالعات ایجاد کنید و به آن بودجه اختصاص دهید. برای شروع این گروه، با چند عنوان ابتدایی آغاز کنید و سپس اجازه دهید عنوان های آینده را خودشان انتخاب کنند. مطمئن شوید زمانی را به دیدن کتاب ها و گفت وگو درباره ی آنها اختصاص می دهید. یک مدیر نیروی انسانی یک باشگاه گفت وگو درباره ی مطالعات ایجاد کرده بود و هر ماه با بودجه ی خودش جلسه ای به صرف نهار پیتزا یا چیزهای دیگر ترتیب می داد و کارمندان از آن استقبال می کردند. یک مهندس ارشد نرم افزار هر ماه یکی از جلسات هفتگی شرح وضعیت را به جلسه ی گفت وگو تبدیل می کرد. رویکردی پیدا کنید که برای فرهنگ و برنامه ی زمانی تان مناسب باشد.

11. برای تیم تان زمان بی کاری اختصاص دهید.

ما بیشتر کسب وکارهای مان را طوری اداره می کنیم که انگار در وضعیت عجله ای ابدی هستیم. برای بی کاری هایی که مغز را تحریک می کنند فرصتی ایجاد کنید. چند بار در سال تیم تان را به گردش ببرید. اگر می توانید از این گردش ها برای توفان های فکری خلاقانه در محل کار استفاده کنید، از آن استقبال کنید. من یک مدیر خدمات مشتریان را می شناسم که در کسب وکارهایی(در صنایع نامرتبط) مشغول است که به خاطر خدمات مشتریان ستودنی هستند. او به طور مرتب زمانی را به گردش های خارج از شهر همراه با تیم های اش در کسب وکارهای مختلف اختصاص می دهد. آنها همیشه وقتی به دفتر کار برمی گردند ایده هایی برای تقویت عملکردشان دارند.

12. با اصول رهبری تجدید عهد کنید.

وقتی اوضاع به هم می ریزد، مقصر مربی است. وقتی اوضاع خوب پیش می رود، حاصل کار تیم است.

حرف آخر:

شما شغل دشواری دارید. در شرایطی هستید که باید نتایج فوق العاده ای به دست بیاورید و به طور مداوم همه چیز را بهبود دهید. شکی نیست که انجام امور از طریق افراد دیگر کاری سخت و اغلب طاقت فرسا است. با این حال، همه ی تلاش شما برای ایجاد محیط کاری سالم و عاری از ترس و استرس غیرضروری، در ماموریت تان برای تقویت دستاوردها فواید عظیمی به همراه خواهدداشت.

 

تبلیغات میان متنی

 

درب شیشه ای یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

 

تبلیغات میان متنی

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

 

تبلیغات میان متنی

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 :: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 4 اسفند 1398 | نظرات ()