نوشته شده توسط : dr

 


بازاریابان دوست دارند در مورد مزایای ایجاد برنامه بازاریابی (marketing plan) برای کسب و کار خود صحبت کنند. حال آنکه انجام چنین کاری مهم است، چگونه این برنامه را به کمپین‌های بازاریابی فردی تبدیل کنیم که دارای درآمد واقعی باشد؟

کمپین بازاریابی

برای پیاده‌سازی برنامه بازاریابی خود، شما نیاز به یک سیستم کاملی برای شروع بازاریابی دارید که موفقیت آن را تضمین کند. کمپین بازاریابی یک شرکت را می‌توان برنامه کلی آن و به ویژه اهداف بازاریابی دانست. البته برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، برنامه‌ریزی درست اولین قدم می‌باشد. اجرای یک کمپین بازاریابی نیاز به هزینه کردن دارد. بدین منظور برای اجرای یک کمپین بازاریابی صحیح می‌توان مراحل فوق را به شرکت یا شخص ارائه کننده خدمات بازاریابی سپرد تا با به کارگیری تیم عملیاتی و متخصصان خود و نیز با استفاده از رسانه‌ها این کار را انجام دهد. بنابراین برای تأثیرگذاری بهتر و رسیدن به اهداف بازاریابی، برنامه‌ریزی و مدیریت هماهنگ در ابعاد مختلف بازاریابی همراه با اجرای آنها به صورت مجموعه‌ای مرتبط و دارای زمان‌بندی مشخص مهم است.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

برنامه بازاریابی در مقابل کمپین بازاریابی

 • برنامه بازاریابی به طور کلی استراتژی سطح بالا بر اساس اهداف کسب و کار در طول یک دوره زمانی ارائه می‌کند.
 • یک کمپین بازاریابی بر ابتکار تاکتیکی برای رسیدن به یک هدف بازاریابی خاص متمرکز شده است.

اجرای یک کمپین بازاریابی به یک فرایند گام به گام نیاز دارد که بر اجرا و منابع مورد نیاز برای موفقیت در دستیابی نتایج قابل اندازه‌گیری متمرکز می‌باشد.

ساختار کمپین بازاریابی

فعالیت‌های بازاریابی نیاز به برنامه‌ریزی‌های دقیق دارد به طوریکه هر مرحله از فرایند قبل از راه‌اندازی قابل درک باشد. از آنجا که یک کمپین بازاریابی به صورت تاکتیکی و بر اساس طرحی است شما نیاز به نقشه‌ای از روند تاکتیکی تبلیغاتی اولیه تا رسیدن به نتیجه نهایی دارید. مراحلی برای اجرای کمپین بازاریابی وجود دارد:

 • مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید: چه کسانی علاقمندید که جذب شوند؟
 • هدف خود یا همان شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) را مشخص کنید: شما برای انجام دادن این کمپین چه می‌خواهید و چگونه عملکرد را اندازه‌گیری می‌کنید؟ 
 • ارائه (offer)خود را مشخص کنید: چه انگیزه‌ای توجه شما را جلب خواهد کرد؟
 • کانال خود را شناسایی کنید: چه کانال‌های رسانه‌ای برای ترویج این پیشنهاد استفاده خواهید کرد؟
 • صفحه فرود (landing page) بهینه‌ای ایجاد کنید: چگونه برای جذب بازدید کننده اقدام می‌کنید؟
 • ردیابی و نتایج سنجش: چگونه شما موفقیت خود را خواهید سنجید؟

حال به توضیح هر یک از موارد فوق می‌پردازیم و در نقش هر یک از آنها را در توسعه و ایجاد کمپین های بازاریابی مورد بررسی قرار می دهیم.

انتخاب مخاطبان هدف
قبل از اینکه چگونگی و محل کمپین بازاریابی خود را انتخاب کنید نیاز به تعیین مخاطبان هدف خود دارید و نیز جایی که شما به آنها برسید. شما حتما می‌گویید قبلا مخاطبان هدف ما در برنامه بازاریابی (marketing plan) تعریف شده است. بهترین راه برای رسیدن به این مخاطبان متفاوت درک چالش‌های منحصر به فرد آنها و چگونگی حل آنها می‌باشد. به طور کلی اگر بازاریابی شما مخاطبان هدف خود را تحت تأثیر قرار ندهد مؤثر نخواهد بود. بنابراین قبل از تبلیغ کردن خود، مخاطبان خود را بشناسید.

اهداف و شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) خود را مشخص کنید
هر کمپین بازاریابی نیازدارد که بر یک هدف اصلی متمرکز باشد. بر اساس آن هدف، شما نیاز دارید اهداف خاصی را مشخص و یا شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) به شما کمک خواهد کرد که چگونگی انجام کمپین خود را در برابر این هدف تعیین کنید. به عنوان مثال؛ کمپین شما می‌تواند متمرکز بر lead generation (جذب مشتری راغب) باشد، چه تعداد لید یا سرنخ (یافتن مشتریانی راغب برای خرید و استفاده از کالا یا خدمات ما) برای شروع می‌خواهید و چگونه موفقیت خود را خواهید ‌سنجید؟ بر اساس مشخص کردن شاخص عملکرد کلیدی و اندازه گیری آن، در حین و پس از اجرای کمپین بازاریابی می توانیم متوجه شویم که تا چه میزان توانسته ایم به هدفی که میخواهیم دستیابی داشته باشیم.راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی بدون اینکه آنها را اندازه گیری کنیم و بررسی کنیم که هر یک از رسانه های تبلیغاتی مدنظر ما تا چه میزان توانسته اند ما را در جهت دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده نزدیک کنند، کاری بیهوده است و قابلیت توسعه در آینده ندارد.

ارائه (offer) خود را مشخص کنید
بسته به کمپین، ارائه شما می‌تواند بخشی از محتوا، یک وبینار رایگان (ترکیبی از وب و سمینار یا ارائه سمینار از طریق اینترنت)، یک کارآموزی رایگان یا هر چیزی جذب کننده افراد برای خرید برند شما باشد. این ارائه‌های باید همراه با محلی باشد که خریدار شما تصمیم به خرید کالا می‌گیرد به طوریکه شما توجه آن را جلب کنید. وبینار رایگان برای افرادی است که نمی‌دانند کدام برند را بخرند یا به دنبال خرید بدون اتلاف وقت هستند. ارائه یک راهنمای کوتاه و مفید، ممکن است باعث معرفی بهتر برند شما شود. مطمئن باشید که پیشنهاد شما با هر آنچه که نیازهای خریداران هدف شما می‌دانند همراه است.

کانال انتشار خود را شناسایی کنید
از کدام کانال انتشار رسانه، برای انتقال پیام خود و جذب مخاطبان هدف خود استفاده می‌کنید؟ کانال‌های انتشار رسانه شامل موارد زیر هستند:

 • وبسایت‌ها
 • رسانه‌های اجتماعی
 • ایمیل
 • موبایل
 • موتورهای جستجو
 • ویدئو

کانال‌هایی که انتخاب می‌کنید بسته به نوع کسب و کار، مخاطبان هدف و اهداف شما متفاوت خواهد بود.
توجه: متأسفانه بسیاری از استراتژی‌ها و کانال‌ها دارای نام‌های مشابهی است که باعث سر درگمی می‌شوند. معنای کانال ارتباطات است. استراتژی آن چیزی است که شما از طریق کانال برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید. بنابراین استراتژی رسانه‌های اجتماعی چیزی است که شما پست گذاشته، سپس اشتراک‌گذاری کرده و از طریق کانال رسانه‌های اجتماعی برای رسیدن به تعامل ارتباط برقرار می‌کنید. مثال دیگر موتور جستجو است که کانالی برای بازاریابی موتور جستجو ( SEOو PPC) می‌باشد. بدین منظور باید تشخیص دهید که کدام یک از رسانه‌ها یا ابزارهای بازاریابی به نفع شماست تا از آنها استفاده کنید. بنابراین باید با یافتن رسانه مناسب، تفکر در مورد جامعه هدف، با توجه به برنامه بازاریابی و نقشه عملیاتی تصمیم بگیرید چه نوع رسانه‌ای برای تبلیغ کردن شما بهترین است.

صفحه فرود (landing page) بهینه‌ای ایجاد کنید
هر فرود بازدید کننده شما بر روی صفحه اصلی، در زمانیکه شما در حال اجرای یک کمپین بازاریابی هستید ممنوع است! زمانیکه شما برای تبلیغات پول می‌پردازید، شما نیاز به ایجاد یک صفحه فرود ویژه برای هر کمپین دارید که جلوگیری از حواس پرتی کنید بنابراین بازدید کننده شما می‌تواند تمرکز بر آن چیزی که شما می‌خواهید بکند. اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود شما با تبلیغات هم در محتوا و هم در طراحی هم راستا است به طوریکه بازدیدکننده شما ارتباط برقرار کند. سعی کنید بازدید کننده را با گزینه‌های مختلف در صفحه فرود به اشتباه نیاندازید. اشکال مفصل و لینک‌ها می‌توانند سبب شوند بازدیدکننده از صفحه فرود دور شود.

ردیابی و نتایج سنجش
این مهم است که فعالیت‌های بازاریابی خود را برای رسیدن به نتیجه ردیابی کنید.  نتایج توسط اینکه چه اهدافی برای کمپین داشتید مشخص خواهند شد. اما در اغلب موارد، در مورد فروش یا لیدهای واجد شرایط هستند. 
ردیابی و سنجش نتایج می‌تواند آسان یا پیچیده باشند که بر اساس ماهیت کسب و کار شماست. در شکل ساده آن، شما می‌توانید هزینه هر لید را در صورتی‌که جزئیات هزینه خرج شده برای lead generation (جذب مشتری راغب) داشته باشید اندازه‌گیری کنید. در عرصه‌های اندازه‌گیری پیچیده‌تر، تأثیر بازاریابی خود را با استفاده از نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی ردیابی کنید.
هنگامی‌که چرخه کمپین بازاریابی را تکمیل کردید، سؤالات زیر را برای بررسی کلی از خود بپرسید:
آیا شما به هدف خود رسید؟ اگر نه، چرا؟
آیا پیشنهادتان مخاطبان هدف را راضی کرد؟ اگر نه، چه پیشنهادهای دیگری می‌توانید ارائه دهید؟
آیا شما باید برای راه‌اندازی کمپین در دفعه بعد تغییری می‌دهید؟
چه مواردی شما یاد گرفتید که بتوانید برای کمپین بعدی خود برای مخاطبان اعمال کنید؟

تبلیغات میان متنی

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی

 


:: بازدید از این مطلب : 77
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

 

امروزه اکثریت کسب و کارها در حال انجام اینترنت مارکتینگ هستند؛ دلیلش این است که ارزان‌ترین روش برای صاحبان آنها برای بدست آوردن میلونها بازار هدف می‌باشد. اما به راستی اینترنت مارکتینگ چیست؟

اینترنت مارکتینگ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تبلیغات میان متنی

درب شیشه ای چیست؟ا   یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اینترنت مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی) پروسه ترویج یک نام تجاری، محصول و یا خدمات در فضای اینترنت است. این روش دارای دامنه گسترده‌ای شامل ایمیل مارکتینگ، مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی و هر گونه فعالیت‌های تبلیغاتی از طریق رسانه‌های وایرلس می‌باشد. همچنین می‌تواند ترکیبی از جنبه‌های خلاق و تکنیکی شبکه جهانی وب مانند تبلیغات، طراحی، توسعه و فروش آنها باشد. به عنوان مثال طراحی وبسایت می‌تواند بر روی مقدار زمان و توجه کاربر در صفحه سایت شما اثر بگذارد. وبسایت شما مرکز تمام دیجیتال مارکتینگ (انجام فرایندهای بازاریابی با استفاده از رسانه‌های دیجیتال) شماست بنابراین اگر صفحه شما خوانا و جالب نباشد مهم نیست که چقدر شما زمان برای توسعه استراتژی خود می‌گذارید و ممکن است مشتریان خود را از دست بدهید. علاوه بر این اینترنت مارکتینگ با ایجاد و قرار دادن تبلیغات در تمام مراحل مختلف چرخه تعامل با مشتری سر و کار دارد.  اگر شما به دنبال بهبود دیجیتال مارکتینگ خود هستید روش‌های بسیار کارامدی وجود دارد که شما می‌توانید افراد بیشتری را به وبسایت خود دعوت کنید و نیز با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و یک دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنید.
اینترنت مارکتینگ به انواع مختلفی تقسیم می‌شود:
بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing):
این یک روش بازاریابی است که در آن افراد در وبسایت خودشان محصولات شما را تبلیغ کرده و در آن بازدید کننده با کلیک بر روی محصول به سایت فروشنده منتقل شده و در آنجا خرید خود را انجام می‌دهد و فرد تبلیغ کننده پورسانت خود را از فروشنده دریافت می‌کند. به این نوع بازاریابی سیستم همکاری در فروش هم گفته می‌شود. البته این روش برای هر کسب و کاری قابل انجام نیست. با این حال اگر شما این کار را انجام دهید، شما می‌توانید به سرعت بهبود تلاش‌های بازاریابی خود را بدون نیاز به انجام کار بیشتر توسط خودتان ببینید. افرادی که به شرکت شما اعتماد دارند می‌توانند اطلاعات شما را به اشتراک بگذارند و بازار خود را بر پایه یک پلتفرم مبتنی بر پورسانت رشد دهید.
نمایش تبلیغات (Display Advertising):
در این روش آگهی تبلیغات شما در سایتها و یا بلاگهای دیگر به منظور افزایش ترافیک برای محتوای خود آنها نشان داده می‌شود. این به نوبه خود می‌تواند باعث معرفی محصولات شما شود. 
ایمیل مارکتینگ (Email Marketing):
این یک فرایند بازاریابی است که شامل رسیدن به مشتریان خود توسط ایمیل می‌باشد. البته تنها ارسال ایمیل کافی نیست بلکه در این روش شما باید موارد مختلفی در مورد کسب و کار خود آماده بکنید که بر اساس نیازهای هر فرد تهیه شده و بنابراین می‌تواند یک رویکرد شخصی را برای رسیدن به اهداف شما ایجاد کند. یک نگاه جامعی از رفتار خرید مشتریان خود داشته باشد و از آن اطلاعات برای گسترش استراتژی خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که ایمیل مارکتینگ به هیچ عنوان ارسال هرزنامه یا ایمیل های انبوه به لیستی از مخاطبین ناشناس نیست! بلکه در ایمیل مارکتینگ به دنبال برقراری ارتباط موثر و مفید با مخاطبین بر بستر ایمیل هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ایمیل مارکتینگ چیست را مطالعه نمایید.
بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing):
این نوع اینترنت مارکتینگ شامل اشتراک گذاری محتوای ارزشمند رایگان برای بازار هدف شما به منظور متقاعد کردن آنها برای تبدیل شدن به مشتری وفادار شما می‌باشد. این روش می‌تواند توسط راه‌اندازی وبلاگ کسب و کار انجام شود. وبلاگ شما می‌تواند به دلایل زیادی استفاده شود مانند اینکه شما مطلب به طور منظم با کلمات کلیدی مرتبط بگذارید و استراتژی موتور جستجوی خود را بهینه کنید. علاوه بر آن وبلاگ شما محلی می‌شود که می‌توانید مشاوره ارائه دهید، بخشی از اطلاعات را اشتراک گذاری کنید و حتی ارتباط با مشتریان خود داشته باشید. یک ارتباط پایدار آغازی برای اعتماد است و وبلاگ یک راه عالی برای ساخت آن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی درونگرا پیشنهاد میکنیم که مقاله ای که قبلا در وب24 در مورد بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای منتشر کرده ایم را مطالعه نمایید: بازاریابی درونگرا چیست
بازاریابی در موتور جستجو (Search Engine Marketing):

بازاریابی برای موتورهای جستجو شامل دو بخش می شود: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و تبلیغات به صورت کلیکی یا PPC . تبلیغات کلیکی نوعی از بازاریابی است که یک کسب و کار از طریق پرداخت پول برای تبلیغات در موتورهای جستجو انجام می دهد و بر روی صفحه نتایج موتور جستجو نشان داده می‌شود. این روش شامل پرداخت پول به موتور جستجو می‌باشد در نتیجه موتور جستجو سایت شما را در ازای چند کلمه مشخص در نتایج بالاتر لیست می‌کند. (در گوگل لینکهایی که با این روش ارتقا یافته اند نسبت به سایتهایی که به طور طبیعی بالاتر هستند جدا لیست می‌شوند در صورتی‌که در موتورهای جستجویی مانند یاهو نتایج طبیعی و پولی سایتها باهم لیست می‌شوند)
بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization):
بر خلاف SEM (بازاریابی در موتور جستجو)، روشی غیر پولی و طبیعی برای ترویج مطالب در صفحه نتایج موتور جستجو استفاده می‌شود. این روش شامل جستجوی کلمه کلیدی و قرار دادن، ساخت لینک و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌باشد. بازاریابی از طریق موتور جستجو و بهینه‌سازی آن کمک می‌کند که نام و وبسایت شما بر روی لیست نتایج موتور جستجو ظاهر شود. با یک استراتژی SEO قوی، وبسایت شرکت شما مرتبط با کلمه کلیدی استفاده شده برای یافتن خدمات شما نشان داده خواهد شد. بنابراین شانس شرکت شما را برای انتخاب به عنوان ارائه دهنده خدمات یا محصولات خاص در موتور جستجو افزایش می‌دهد. 
بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی (Social Media Marketing):
بازاریابی از طریق رسانه اجتماعی فرایندی برای ترویج یک وبسایت از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، LinkedIn، Pinterest و غیره می‌باشد. بازاریابی در شبکه های اجتماعی باعث می شود که افراد مختلف جامعه آشنایی بیشتری با برند شما پیدا کنند و بتوانید ارتباطی دو طرفه با برند شما ایجاد کنند. این فرآینده نهایتا باعث خواهد شد که حس وفاداری در مشتریان افزایش یابد و بتوانید با تعامل با آنها مشکلات محصولات و خدمات خود را برطرف کنید.

چرا اینترنت مارکتینگ مهم است؟

اینترنت دارای قدرتی برای ارتباط میلیونها مردم از سراسر جهان است. بنابراین دارای این قابلیت است که کار شما را برای میلیونها بازار هدف در سراسر جهان معرفی کند. علاوه بر این، عملکرد شما می‌تواند به آسانی با استفاده از آنالیتیک وب و ابزار آنالیز رابطه بین هزینه- حجم- سود (cost-volume-profit analysis) اندازه‌گیری شود. با این حال باید بسیاری از اشکال اینترنت مارکتینگ را یاد بگیرید به طوریکه شما بدانید که آیا تلاش‌های شما سرمایه‌تان را بازمی‌گرداند.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 


:: بازدید از این مطلب : 78
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

  با کلیک بر روی هر ریک از موضوعات زیر می توانید جزییات بسیار مفیدی برای طراحی سایت شغل خود بدست آورید.

 

 1. طراحی سایت موزیک
 2. طراحی سایت تبلیغاتی
 3. طراحی سایت نیازمندی
 4. طراحی سایت خودرو
 5. طراحی سایت بیمه
 6. طراحی سایت آموزشی
 7. طراحی سایت دکوراسیون
 8. طراحی سایت کلینیک
 9. طراحی سایت پزشکی
 10. طراحی سایت خبری
 11. طراحی سایت ترجمه
 12. طراحی سایت اداری
 13. طراحی سایت  طلا
 14. طراحی سایت املاک
 15. طراحی سایت ورزشی
 16. طراحی سایت نوبت دهی
 17. طراحی سایت صنعتی
 18. طراحی سایت هتل
 19. طراحی سایت رستوران
 20. طراحی سایت تجاری
 21. طراحی سایت آرایشی
 22. طراحی سایت دانلود
 23. طراحی سایت فیلم
 


:: بازدید از این مطلب : 78
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

 

بسیاری دو عبارت نرم افزارهای موبایل را با اپلیکشین‎های موبایل به جای یکدیگر به کار می‎برند. این در حالی است که برای اجرا و عملکرد سیستم، هم نرم افزارها و هم اپلیکیشن‎ها عمل می‎کنند اما نرم افزارها غیرقابل مشاهده و اپلیکیشن‎ها قابل مشاهده هستند.


 نرم افزارهای موبایل اپلیکشین‏های موبایل

شاید تاکنون مشاهده کرده باشید که برخی به جای گفتن عبارت نرم افزارهای موبایل، از اپلیکشین‎های موبایل استفاده می‌کنند. این در حالی است که میان نرم افزار (Software Program) و (Application Software) تفاوت زیادی وجود دارد.
آنچه که ما از آن به عنوان نرم افزارهای موبایل استفاده می‌کنیم همان Software Program است که به سادگی روی گوشی‎های همراه نصب می‌شود و وظیفه خواندن دستورالعمل‎هایی که بطور مستقیم از پردازنده سیستم موبایل (cpu) به سمت آن‎ هدایت می‌شود، را بر عهده دارد.
در واقع نرم افزارهای موبایل مجموعه‎ای از برنامه‎ها هستند که در سیستم عامل تلفن همراه قابل نصب  و اجرا  می‌باشند و شامل واکنش‎هایی می‌باشند که فعالیت‎ها را بصورت مخفی بر روی سیستم عامل انجام می‌دهند بطوری که شما نمی‎توانید آن را مشاهده کنید اما عملکرد آن را بطور غیرمستقیم دریافت می‌کنید. از سیستم عامل موبایل نیز می‌توان به عنوان یک برنامه نرم افزاری یا Software Program یاد کرد که در درون خود مجموعه‎ای از نرم افزارهای موبایل را جا می‌دهد که در اینجا نیز شما تنها عملکرد سیستم عامل موبایل را دریافت می‌کنید.
اما اپلیکشن‌های موبایل عبارت‌اند از نرم افزارهایی که ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند. آنچه که موجب تفاوت میان نرم افزار اپلیکیشن (Application Software) با برنامه نرم افزار یا (Software Program) می‌شود در واقع در عملکرد مخفی و یا مستقیم این دو است.
در حالی که اپلیکیشن‎های موبایل بصورت مستقیم کاری را انجام  می‌دهند که کاملاً  برای کاربران ملموس و قابل رؤیت است، نرم افزرهای موبایل یا همان Software Programs of mobile از دید کاربران مخفی هستند. نرم افزارهای موبایل بستر و شرایطی را ایجاد  می‌کنند که به وسیله آنها  می‌توان اپلیکشین‎های موبایل را نصب و اجرا نمود. در واقع قبل از نصب اپلیکشین‌ها، وجود نرم افزارها ضرورت دارد و اولویت با نرم افزارهای موبایل است که پس از آن تلفن همراه قابلیت نصب و اجرای اپلیکیشن‎ها را دارد.
رابطه میان نرم افزار و اپلیکیشن بصورت عموم و خصوص می‎باشد. نرم افزار جامعیت دارد و در برگیرنده اپلیکیشن است. به عبارت دیگر، در حالی که اپلیکیشن زیر مجموعه نرم افزارها به شمار می‎رود، نرم افزار یک اپلیکیشن محسوب نمی‎شود.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

نرم افزارهای موبایل شامل چه دسته بندی هایی می شود ؟

 
 

به دلیل کثرت و تعدد در طراحی و ساخت نرم افزارهای موبایل، می‎توان آنها را در چندین مورد دسته‎بندی کرد؛ نرم افزارهای سرگرمی، نرم افزارهای آموزشی، شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای دانلود و خرید برنامه.

دسته بندی نرم افزار

نرم افزارهای موبایل بر اساس سیستم عامل گوشی‎های همراه طراحی و تولید می‌شوند که علاوه بر تسهیل ارتباطات در چندین حوزه دیگر همچون سرگرمی، آموزش، انتشار اخبار، ویرایش عکس و ... کاربرد دارند که شرکت طراحی سایت بیست و چهار میتواند در هر دسته ای اپلیکیشن تولید کند. با پیشرفت تکنولوژی و با گسترش استفاده از موبایل‎های هوشمند هر روز بر تعداد نرم افزارهای موبایل افزوده می‌شود بطوری که نرم افزارهای موجود را می‌توان در چندین دسته می‌توان تقسیم‎بندی کرد. در زیر به برخی از این نرم افزارها اشاره می‌کنیم.

نرم افزارهای موبایل برای دانلود و خرید برنامه

به منظور سهولت در دانلود و خرید برخی برنامه‎های مورد نیاز، چندین نرم افزار برای این امر طراحی شده است که به راحتی می‌توان با یک جستجوی ساده برنامه مورد نیاز را پیدا و دانلود نمود. این نرم افزارها همچون یک موتور جستجو عمل می‌کنند که در عین یافتن نرم افزارهای مورد نظر، امکان دانلود را نیر فراهم می‌کنند.

نرم افزارهای موبایل برای سرگرمی

بسیاری از نرم افزارهای موبایل به منظور ایجاد سرگرمی تولید می‌شوند. این نرم افزارها که در برخی سایت‎هایی مانند بازار و مایکت قابل دانلود هستند، برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت طراحی می‌گردند. نرم افزارهای بازی در این طیف قرار می‎گیرند.

نرم افزارهای موبایل برای آموزش

گوشی‎های همراه به دلیل کم حجم بودن و وزن پایین به راحتی قابل حمل بوده و همواره در هر شرایطی قابل دسترسی هستند. از سوی دیگر برای فراگیری برخی دانش‎ها نیاز به منابعی چون کتاب داریم که گاهی دسترسی به آن میسر نیست. گوشی‎های همراه و موبایل‎ها وسیله‎های خوبی برای نصب نرم افزارهای آموزشی هستند. در واقع ورود نرم افزارهای موبایل به بازار که با هدف آموزش طراحی شده‎اند، موجب سهولت در فرآیند یادگیری گردیده‌اند. برای مثال می‌توان به نرم افزارهای یادگیری زبان ‏های خارجی اشاره کرد که خلاقانه و به شیوه سرگرم کننده برای یادگیری زبان‎های خارجی طراحی می‎گردند.
 

نرم افزارهای موبایل برای برقراری تماس

یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای گوشی های همراه، شبکه‎ های اجتماعی هستند که بیشترین استفاده را نیز در بین کاربران نرم افزارهای موبایل دارند. این نرم افزارها که به منظور برقراری تماس طراحی و روانه  بازار می‌شوند بسیار پرطرفدار بوده و شاید دور از اغراق نباشد که بگوییم شبکه ‎های اجتماعی چون وایبر، واتساپ، لاین، تلگرام، اینستاگرام و ... توانسته‎اند تا حدودی جای شبکه‎ های اجتماعی قدیمی‎تری چون گوگل پلاس، فیسبوک و توییتر را پر کنند و رغیب سرسختی برای این شبکه ‎ها باشند.

-----------------------------------------------------------------------

تبلیغات میان متنی

برای خرید محصولات تخصصی نیاز دارید که از یک مرجع کاملا متخصص مشاوره بگیرید. هموطنان ایرانی می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند. / انواع دوربین مداربسته و نماترموود و تجهیزات شبکه را نیز دیگر محصولات شرکت قائم است.

 


:: بازدید از این مطلب : 75
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 8 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

عوامل تاثیر گذار بازاریابی عصبی بر بازاریابی اینترنتی

 

گسترش و پیچیده تر شدن بازارها و همگامی تجارت با فناوری اطلاعات بازاریابی را به علمی تخصصی تبدیل نموده است. امروزه محققان با پژوهش در زمینه ساختار مغز انسان دریافته اند که ذهن ناخودآگاه انسان تاثیر بیشتری بر انتخاب هایش دارد. طی تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده است که انسان ها براساس ذهن ناخودآگاه خود تصمیم گیری میکنند و آنگونه که صحبت میکنند عمل نمیکنند. کاربرد بازاریابی عصبی در کسب و کارهای اینترنتی بر عوامل انگیزشی بر مغز انسان تمرکز میکند تا عواملی را که منجر به خرید می شوند را دریابند و آنها را در وب سایت خود به کار بگیرند.

تکنیکهای بازاریابی عصبی

1. انتخاب تصاویر باکیفیت

 در بازاریابی عصبی انتخاب تصاویر مناسب و باکیفیت در ذهن بصری کاربر تاثیر گذار است. در واقع ذهن انسان به تجزیه و تحلیل دیده ها می پردازد. 50 درصد از ذهن انسان به تجزیه و تحلیل تصاویر می پردازد. در واقع مشتریان قبل از اقدام به خرید به دنبال این هستند که آیا می توانند به این سایت اعتماد کنند؟ آیا محصولات این سایت با کیفیت هستند؟ بنابراین سعی کنید تصاویر متفاوت و از زوایای گوناگونی را درسایت خود قرار دهید.
2. انتخاب براساس تقلید
همه انسان ها از مورد توجه واقع شدن لذت می برند و سعی میکنند الگوهای زندگی خود را به طوری انتخاب کنند که مورد توجه عموم قرار بگیرند حتی این الگوها را در خرید کردن به کار میگیرند و مطابق پسند و نظر دیگران اقدام به خرید میکنند. برای به کارگیری بازاریابی عصبی این موضوع می توانید در سایت خود اقدامات زیر را انجام دهید:

 • آمار دهی از میزان خرید و دانلود
 • نمایش نظردهی مشتریان قبلی در مورد محصولات
 • معرفی پرفروش ترین محصولات

3. استفاده از سیستم های تصمیم یار
استفاده از سیستم های پیشنهاد دهنده در میزان بالا بردن خرید مشتریان تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین در سایت خود جذاب ترین و پرفروش ترین محصولات را در صدر قرار دهید. 
4. درخواست های کوچک
سعی کنید در ابتدا درخواست های کوچکی از مشتریان خود داشته باید. به طور مثال برای عضویت در سایت پس از دریافت ایمیل و رمز کابر، در صفحه ای دیگر از او تشکر نمایید و در صفحه بعد درخواست اطلاعاتی نظیر شهر، تحصیلات و... را از کاربر نمائید.
5. کاهش میزان گزینه های انتخاب
مردم آزادی در انتخاب کردن را دوست دارند و علاقه مند تا برای خرید کردن یک جنس انواع آن را مشاهده نمایند اما این به معنی خرید کردن آن نیست. تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است نشان می دهد که با افزایش گزینه های خرید میزان فروش محصولات بالا میروند. درست است که کابران برای مشاده محصولات متنوع زمان زیادی را در سایت میگذرانند اما میزان فروش محصولات کاهش می یابد.
6. گزینه های نامعقول
قرار دادن محصولات مشابه و نزدیک به هم فرآیند تصمیم گیری برای خرید را مشکل میکند. بنابراین سعی کنید برای اینکه در تصمیم گیری برای خرید به مشتری کمک کرده باشید گزینه های نامعقول را در کنار یکدیگر قرار دهید.
7. کاهش گزینه های خرید
تحقیقات جدید نشان داده اند که هر چقدر گزینه های خرید کاهش یابد میزان فروش آنها بیشتر می شود. محصولاتی که کمیاب می شوند ارزش ذهنی را ایجاد میکنند و مشتریان برای خرید کردن آن مشتاق تر می شوند در دید عوام محصولی که همیشه در دسترس عموم قرار میگیرد به احتمال زیاد ارزش آنچنانی ندارد. 
8. ثبات قیمت
در قیمت گذاری برای محصولات خود از قیمت گذاری نهایی استفاده کنید و هزینه های بسته بندی و حمل ونقل را از قبل محاسبه و به مبلغ کالا اضافه کنید و به مشتری این اطمینان را دهید که دیگر به قیمت محصولات خود چیزی اضافه نخواهد شد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

ده نکته کاربردی روانشناسی بازاریابی اینترنتی

 
 

روانشناسی علم شناخت روحیات افراد و پیش بینی رفتار آنها و ارائه راهکار درست برای اتخاذ تصمیمات و نهایتاً تاثیرگذاری بر آنها می باشد. با توجه بر همین اساس می توانیم رفتار خرید مشتریان را بررسی کرده و از رفتار آنها برای افزایش میزان خرید و نتیجه وفادار کردن آنها میتوان بهره برد. در زیر به نکاتی اشاره میکنیم که میتواند با اتخاذ آنها برای وفادار کردن مشتریان و افزایش فروش خود بهره ببرید. در این مقاله به نکات روانشناسی بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

1- شفاف باشید:

انسان ها از سردگم شدن بیزارند. سعی کنید آگهی های خود را به صورت شفاف بنویسید. قبل از اینکه آگهی یا محتوایی را تهیه می کنید جوانب مختلف آن را تجزیه و تحلیل کرده و از اثراتی که بر ذهن و احساس مشتری میگذارد مطلع شوید. سه اصلی که در یک آگهی باید در نظر داشت:
• شفافیت و تأثیرگذاری آگهی به میزانی باشد که مشتری را متقاعد به خرید کند.
• خوانندگان با خواندن آگهی احساس اطمینان بدست آورند.
• آگهی ها تقارن و نظم داشته باشند.

2- حس کنجکاوی مشتریان را برانگیزید:

متن آگهی را طوری انتخاب کنید که حس کنجکاوی مشتریان را برانگیخته و آنها را به سمت کلیک بر روی آگهی و خواندن آن ترغیب کند و در مورد آن آگهی بیشتر بداند.

3- القای حس رضایت به مشتری:

آگهی خود را به نوعی تهیه کنید این احساس را به مشتری القا کند که مطمئناً از خرید خود راضی خواهید بود. مثلا داشتن گارانتی یا تعویض قطعات و استرداد کالا می تواند بر روی مشتریان تاثیر بگذارد.

4- ارتباط مستمر با مشتریان:

با مشتریان قدیمی و سابق خود همواره در ارتباط باشید و سعی کنید ارتباط خود را بیش از پیش با مشتریان گسترش دهید.

---------------------------------------------------

تبلیغات میان متنی

درب شیشه ای  یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. در شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

5- مردم خرید کردن را دوست دارند:

شاید تصور اشتباه در بین مردم این است که نباید به مردم در خرید کردن اجبار کرد و یا به آنها چیزهایی فروخته شود. در صورتیکه انسان ها از تجربه های جدید در خرید کردن لذت میبرند. سعی کنید در خرید کردن محصولات به مشتریان خود کمک کنید و پیشنهاد ارائه دهید و با رعایت انصاف و احترام با آنها برخورد کنید.


روانشناسی بازاریابی اینترنتی

6- به رفتار تقلیدگرایانه مردم توجه کنید:

بسیاری از افراد در خرید کردن از یکدیگر تبعیت میکنند بخصوص در مواردی که عدم اطمینان وجود داشته باشد افراد سعی میکنند تا با راهنمایی گرفتن از یکدیگر به خرید کردن اقدام کنند. طی تحقیقاتی که در یکی از سایت ها برای استفاده از پنکه به جای تهویه مطبوع صورت گرفت توصیه گروهی از همسایگان که 77 % از پنکه استفاده میکردند نتیجه ای بهتر از اینکه با خرید پنکه هزینه کمتری را پرداخت میکنید شد.

7- پیشنهادهای خود را محدود کنید:

بسیاری از مردم بر این باورند که افزایش تنوع محصولات باعث افزایش فروش خواهد شد اما طی تحقیقاتی که از سوی Sheena Iyengar  استاد دانشگاه کلمبیا صورت گرفته است نه تنها با افزایش تنوع محصولات فروش بیشتری نداشته اند بلکه نتیجه ای برعکس به ارمغان داشته است. سعی کنید به جای اینکه طیف وسیعی از محصولات را ارائه دهید بر روی یک ویژگی های خاص یک محصول تکیه کرده و به پرسش هایی که در رابطه با آنها پرسیده می شود پاسخ دهید. البته این به معنی این نیست که از محصولات دیگر دست کشیده شود بلکه شما می توانید آن محصولات را جزء پیشنهادهای دیگر قرار دهید.

8- به سوالات مشتریان پاسخگو باشید:

سعی کنید به سوالات مشتریان خود پاسخگو باشید چرا که عدم پاسخگویی به سوالات، باعث می شود مشتریان احساس کنند که به آنها بی احترامی شده و اقدام به ترک سایت شما کنند.

9- سعی کنید محصولات خود را به صورت بسته کامل ارائه دهید.

تجربیات نشان داده اند که فروش محصولاتی که به صورت بسته بندی و مکمل هستند آسانتر می باشد نسبت به فروش قطعات به صورت جداگانه می باشد.

10- با مشتریان خود ارتباط حسی برقرار کنید:

سعی کنید داستان هایی از موفقیت و شکست خود و دیگران در زندگی و کارتان را ارائه دهید. بیشتر انسان ها از شنیدن این داستان ها احساس همدردی بهتری میکنند و تاثیر عمیق تری را بر آنها میگذارد تا اینکه با آمار و ارقام منطقی بخواهید از کارتان تعریف کنید.

تبلیغات میان متنی

شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.  تبلیغات گوگل برای موتورهای جست و جو و همچنین  سئو و بهینه سازی سایت از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید.

تبلیغات میان متنی:: بازدید از این مطلب : 82
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 8 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

مراحل یک استارتاپ را بدانیم


در ابتدا باید تعریفی از استارتاپ داشته باشیم تا بتوانیم مراحل رشد را در آن متذکر شویم .
استارتاپ نوعی  کارآفرینی مدرن است. امروزه جوانان زیادی را که ایده های بزرگ در ذهن دارد و مایل هستند آن را پرورش دهند مرحله به مرحله در فرایندی که استارت اپ نامیده میشود ، قدم میگذارند.
استارت آپ فعالیتی است که قسمتی از آن بر پایه فناوری است. اما هر کسب و کاری که مبتنی بر فناوری های اطلاعات و ارتباطات است، لزوماً یک استارت آپ نیست، با این وجود همه استارت آپ‌ها به نوعی از وب، موبایل، اینترنت و تکنولوژی های مرتبط استفاده میکنند تا رشد خوبی درکنار رقبای خود داشته باشند. در هر صورت نعریفی جامع و دقیق بنا به نظریه پژوهش گران استارتاپ یک سازمان موقت است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر در یک مدت زمان مشخص بوجود آمده است.

مراحل راه اندازی استارتاپ

مراحل یک استارتاپ را بدانیم

حال برای اینکه بتوانیم در این مدل کسب کار و ایده ذهنی موفق باشیم باید مراحلی را طی کنیم این مانند یک بازی می ماند وقتی شما مرحله ایی را تمام نکردید نمیتوانید مرحله بعد را شروع کنید و واقعا دراین مسیر باید صبور و پر حوصله باشید . در زیر چند مرحله مهم را با هم مرور میکنیم.

مرحله ایده پردازی و باز کردن مساله:

زمانی که هیچ چیزی جز کاغذ و قلم در دست و ایده و طرحی در ذهن نداریم اصطلاحا این مرحله را ایده یا کشت گوییم. در اغلب موارد در این حالت، تیم تعدادشان کم است که بیشتر وقت‌ خود را صرف ایده‌پردازی، مطالعه بازار و شناسایی نیاز مشتریان بالقوه می‌شود. معمولا افراد موسس این تیم اکثرا خود مشغول کار درجایی دیگر هستند و برای رسیدن به آرمان های شغلی و ایده های خود ساعاتی را به این کار اختصاص میدهند.
در مرحله باز کردن ایده , ایده پردازان تلاش می‌کنند با فضای ایجاد یک کسب و کار نوپا آشنا شده و به ایجاد ارتباط‌های لازم برای تشکیل تیم اولیه بپردازند.

مرحله کاشتن ایده و مساله:

در این مرحله که از ایده نتایجی گرفتیم و برنامه هایی در جهت رشد ایده ریختیم ،حال تصمیم داریم از حالت پلان های روی کاغذ و تخته وایت بردمان در بیاییم و کمی شروع کنیم نهال خود را پرورش دهیم. یه مدل را بصورت آزمایشی در بازار دلخواه که برنامه آن را از قبل ریختیم عرضه میکنیم البته این فقط برای آنالیز است.

مرحله یک استارتاپ( تولد )

این مرحله فراتر از مرحله قبل است و عملا میتوانیم  آنالیز هایی که در مرحله اول انجام داده ایم را بعد از بررسی و نتایج و بازار هدف و گروه مشتریان ، کار خود را استارت کنیم . در این مرحله ما دیگر مشتری رایگان و آزمایشی نداریم در این مرحله میتوانیم پول دربیاوریم و مشتریان را جدی محسوب کنیم.

مرحله وسط ( رشد استارتاپ)

در این مرحله بازار هدف هنوز خیلی وسعت پیدا نکرده ولی محصول یا خدمت شناخته شده است درسته درآمد هنوز به سودآوری نرسیده است اما با هدف و نداشتن یاس و نا امیدی به زودی مرحله بلوغ و درآمد زایی خواهید رسید دراین مرحله سازمان فکری شما سازماندهی شده  و شما کاملا با برنامه پیش میروید.

مرحله بلوغ استارتاپ:

هر کسب و کاری هر استارتاپی و هر فعالیتی مرحله ایی از اوج و بلوغ را در جلو روی خود دارد و این مرحله ایی است که شما وایده ذهنیتان به درختی برزگ و پرمیوه تبدیل شده است.این همان مرحله سودآوری است.

 

 

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها


در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند.

وجه اشتراکی اکثر استارت آپ هایی که شکست خورده اند نبود سرمایه مالی بوده است. در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند. بنابراین اگر شما فردی تازه کار هستید و به دنبال جذب سرمایه گذار می گردید ما در این مقاله ما پیشنهادهایی به منظور جذب سرمایه گذار ارائه می دهیم:
1. توصیفات عددی داشته باشید
توصیفات عددی و نموداری دیدی بهتر به سرمایه گذار خواهد داد. سعی کنید نموداری از چشم انداز کاری آینده خود ارائه بدهید. سرمایه گذاران دوست دارند بدانند که به ازای سرمایه ای که خرج می کنند چه مقدار برایشان سوددهی خواهد داشت. برای سرمایه گذاران اطلاعاتی که جذابتر هستند را ارائه نمائید.
2. بیان ماهیتکسب وکار
برای سرمایه گذار خود مشکلی که دلیلی برای راه اندازی کسب وکار شما شده را بیان کنید و در مورد اینکه کسب وکار شما خیلی از مشکلات را از بین خواهد برد و مفید واقع خواهد شد توضیح دهید.
3. نامگذاری مناسب
برای کسب و کار خود نامی وزین انتخاب کنید. نامی که برای کسب وکار خود تعیین می کنید باید برایآفرین کسب وکار شما ارزش آفرین باشد. نام کسب و کار می تواند ترغیب کننده برای سرمایه گذاری باشد.
4. شفاف سازی مسیر حرکت
به سرمایه گذار خود مسیر راهی که قرار است برای کسب و کار خود طی کنید را بیان کنید. در این نقشه باید مراحل مختلف و مشکلات احتمالی مسیر و موانع را به روشنی بیان کنید.
5.از آشنایان شروع کنید
برای جذب سرمایه گذار به سراغ افرادی بروید که بیشترین آشنایی را با شما دارند. همواره فرهنگ و اخلاق سرمایه گذاران را در نظر داشته و اگر افراد جدید اخلاق متمایزی با گروه قبلی دارند از همکاری با آنها سرباز بزنید.
6.تبلیغات
برای کسب و کار خود به تبلیغات بپردازید. اما همواره به یاد داشته باشید تبلیغات برای هر کسب و کاری متفاوت از کسب وکار دیگر خواهد بود. تبلیغی که برای محصولات صنعتی مفید است ممکن است برای محصولات غذایی کاملاً نامناسب باشد.
7. امنیت
سرمایه گذاران نیاز به احساس امنیت دارند که این احساس با تعامل درست شما و اعتماد سازی بدست می آید. به سرمایه گذاران خود تضمین دهید که طبق برنامه از پیش تعیین شده در حرکت هستید.
8. بستن قرارداد
در تنظیم قرارداد کاری خود سهل انگاری نکنید و قبل از عقد قرارداد با وکیل و آشنا به مسائل تجارت مشورت کنید. در تنظیم قرارداد هیچ جای شبهه ای باقی نگذارید و تمام موارد را بدون ابهام بیان کنید.

تبلیغات میان متنی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی:: برچسب‌ها: استارت آپ ,
:: بازدید از این مطلب : 76
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 8 دی 1398 | نظرات ()