نوشته شده توسط : dr

انتخاب دوربین مداربسته براساس مشخصات نور IR

دوربین مداربسته مجهز به منبع نور IR کاملا امروزه رایج و کاربردی است، مخصوصا اگر در محیطهای محدودی مورد استفاده قرار بگیرند و مشکلی با تصویر سیاه و سفید نداشته باشید. داشتن قدرت دید در شب در دوربینهای مجهز به نور IR یعنی در محیط تاریک تصویری سیاه سفید خواهید داشت. برای انتخاب دوربین مداربسته بر اساس کیفیت سیستم نور IR آنها باید به سه نکته مهم توجه نمایید :

 1. تعداد ال ای دی های نور IR بیشتر به معنی کارکرد بهتر نیست!

اصلا هیچ معیار مبنا برای تعداد ال ای دی های نور IR برای خودتان در ذهن نداشته باشید. خیلی از فروشنده ها برای جلب نظر مشتری می گویند که مثلا فلان دوربین 12 ال ای دی دارد یا مثلا دیگری 24 ال ای دی دارد! این معیار صحیحی نخواهد بود. خیلی از شرکتها براساس بحث بودجه یا طراحی و .. تصمیم می گیرند در سایز یا طرح خاصی دوربین را بسازند. شاید ال ای دی کمتر با میزان درخشش(لومینانس) بالاتر از نظر شما ضعیف باشد. خیلی پیش می آید که در بازار دوربین مداربسته های ارزان و بی کیفیتی ببینید که از 24 یا 30 ال ای دی IR در طراحی استفاده شده است اما دوربینی با تعداد ال ای دی کمتر در سطحی بسیار بالاتر باشد.

برای مثال دوربینی که در تصویر زیر مشاهده می نمایید با داشتن 24 ال ای دی IR حتی درخشش مناسبی برای یک فضای داخلی کوچک ندارد و تنها شاید 6 متر را بتواند کمی روشن نماید:

نورIR ضعیف

درحالی که یک دوربین دیگر که از تنها 6 ال ای دی در طراحی استفاده کرده است می تواند تا برد 60 متر را در فضای آزاد نشان دهد:

نورIR-مناسب
 1. برد نور IR

شاید بهتر باشد بگوییم بدون امتحان و تجربه نمی شود برد دقیق را بدست بیاورید. بهترین راه آزمایش و کسب اطلاعات از سایت محصولات است. تولیدکننده ها بسیاری با تعیین بردی فراتر از واقعیت در دوربین مداربسته تولیدیشان خود را بدنام کرده اند و بطور رایج شرکتها این مشخصه را فراتر از واقعیت اعلام می کنند. برای مثال در خیلی از محصولات از برد 30 متر بعنوان بردی استاندارد نام برده می شود اما درواقع درخشش آنها در شعاعی بیش از 15متر عملا بی استفاده است. یعنی در فراتر از این فاصله شدت درخشش در حدی است که بشود گفت نور به آنجا می رسد! بدین شکل ارائه مشخصات فراتر از واقعیت دقیقا همان مشکلی را که شرکتها در بیان میزان لوکس داشتند، تکرار می کنند. امکان بررسی و آزمایش عملی بهترین راهی است که می شود میزان برد نور IR محصولات را تشخیص داد و مطابق نیاز به خرید اقدام نمود.

 1. منبع نور IR هوشمند یا اختصاصی

اگر می خواهید از دوربینی با لنز متحرک یا لنز با فاصله کانونی متغیر استفاده کنید بهتر است که از منبع نور IR اختصاصی(Adoptive) استفاده کنید. با اینکار با نزدیک شدن یا دورشدن اجسام و سوژه ها در تصویر، میزان شدت نور تغییر می کند. درواقع منبع نورIR  میزان توان را براساس نیاز و یا براساس زاویه تابش در میدان دید دوربین تغییر خواهد داد. در ویدئوی زیر براحتی این موضوع نمایش داده شده است.

در سمت چپ سیستم نور IR را مشاهده می کنید که با توجه به نزدیک شدن جسم به دوربین شدت نور را کاهش می دهد:

WDR واقعی یا غیر واقعی :

سروکار داشتن با نور زیاد و نورهای متفاوت مشکل همیشگی و رایج در سیستم نظارت تصویری است. مولفه WDR یا محدوده طیف متغیر ویژگی مرتبط با این چالش است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

به هیچ وجه براساس میزان dB یا دسی بل آنرا نسنجید! اگر چه این عدد رایج ترین راهی است که شرکتهای تولید کننده بوسیله آن کارایی ویژگی WDR را بیان می کنند. همانطور که در مورد معیار لوکس گفتیم، شرکتها بر اساس استانداردهای دلخواه خود WDR هایی جدا از یکدیگر ارائه می دهند که مقیاسی با معیارهای متفاوت و بیربط برای مقایسه خواهند بود. یعنی اگر WDR در دوربین مداربسته ای 110dB باشد بمعنی این نیست که از دوربینی با WDR 60dB توانایی و کارکرد بهتری دارد. درست است که این اعداد در روز اول برای مقایسه خلق شدند اما این در صورتی می توانست برای مقایسه بکار رود که همه شرکتها از استانداردی ثابت استفاده می کردند و تغییرات دلخواهشان را در معیار این پارامتر دخیل نمی کردند!

برای مثال در زیر دوربین مداربسته Sony VB630 فراتر از دوربین Samsung SNB-6004 ظاهر شده است. در صورتی که دوربین سامسونگ در مشخصاتش عدد 120dB و دوربین سونی عدد 90dB را برای میزان WDR ذکر کرده اند.

مقایسه-تصویر-دوربین-مداربسته

برای داشتن بهترین نتیجه، باید به ویژگی multi-exposure WDR دقت نمایید. این ویژگی درواقع بنام WDR واقعی شناخته می شود، میزان دریافت نور تصویر را در سطوح مختلف تعریف کرده و به WDR قدرت عملیاتی بهتری می دهد. به هیچ عنوان بر اساس عبارات " WDR الکترونیکی" یا " WDR دیجیتالی" محصولی را انتخاب نکنید، زیرا این دسته بندیها واقعی نیستند(بهتر بگوییم ساختگی هستند) و گزینه های ضعیفتر جایگزین برای WDR واقعی خواهند بود. همچنین اصلا اجازه ندهید فروشنده ای به شما بگوید که مثلا BLC با WDR یکسان هستند، زیرا اصلا یکی نیستند.

hikvision

 

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته   دوربین مداربسته تی وی تی    هایک ویژن      تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

   پکیج دوربین مداربسته

 :: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 6 تير 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

شرکت Axis سه دوربین مداربسته Cube کوچک، انعطاف پذیر و با نصب آسان را به لیست محصولاتش اضافه نمود. این سه دوربین مداربسته قرار است در سری M10 با ویژگی هایی بهتر رقابت را با رقبا حفظ نمایند. این محصولات با هدف افزایش کارایی و سهولت نصب و راه اندازی در صف شرکت های توزیع کننده قرار گیرد و تا پایان مرداد ماه نیز وارد بازار شوند.

سه مدل دوربین مداربسته تحت شبکه M1065-LW، M1065-L و M1045-LW با رزولوشن 1080P و ویژگی های WDR، نور IR و همچنین قابلیت برقراری ارتباط بصورت بیسیم و باسیم به بازار ارائه می شوند. دوربین مداربسته در این رده براحتی در گوشه ای از دیوار یا روی دیوار قابل نصب بوده و براکت های متنوعی دارند . زاویه دید این سری 110 درجه می باشد که برای پوشش اتاقی استاندارد یا فروشگاهی کوچک می تواند مناسب باشد.

بگفته مدیر تولید شرکت Axis:

سری محصولات دوربین مداربسته AXIS M10 یک انتخاب کامل هستند که می تواند برای محیط های مختلفی کاربرد داشته باشند، از فروشگاه کوچک گرفته تا دفاتر، بوتیکها، موزه ها و حتی هتل ها می تواند بکار بیایند. با ویژگیهای جدید درواقع Axis دوربین مداربسته با کیفیتی ارائه داده است که بدور از ویژگی های حرفه ای براحتی قابل نصب و راه اندازی هستند و بخوبی با زیرساختهای موجود در هر محیطی کنار خواهد آمد.

تمام دوربین مداربسته هایی که از حافظه داخلی بصورت کارتهای حافظه برخوردارند نیاز به اتصال به سروری برای ذخیره داده ها را کمرنگ کرده اند. منبع نور IR در هر دوربین می تواند بعنوان یک منبع نور با کیفیت IR در شب روشنایی خوبی داشته باشند و فیلتر حدف IR در روز نیز تداخل نوری را در هر سه دوربین بر طرف نماید.

مدل های برتر یعنی AXIS M1065-LW و AXIS M1065-L دارای میکروفونی برای ضبط صدای اطراف دوربین هستند و همچنین از اسپیکری کوچک در روی آنها استفاده شده است. سنسور تشخیص حرکت PIR بر روی این مدلها هر حرکتی را در تاریکی تشخیص می دهد و بنابراین برای حافظه ذخیره سازی می تواند صرفه جویی نماید.

هر دو مدل M1045-LW و M1065-LW قابلیت ارتباط بصورت بیسیم دارند که امکان نصب و راه اندازی آسان اتصال بین آنها و شبکه بیسیم فراهم خواهد بود. با این ویژگیها نیاز به سخت افزارهای بیشتر یا زیرساختهای متفاوت برطرف شده است . M1065 برای تامین برق به قابلیت POE مجهز است اما در دو مدل دیگر دوربین مداربسته بیسیم 1045 و 1065 ، درون بسته بندی  آداپتوری قراردارد که با اختلاف پتانسیل 5ولت نیروی دوربینها را تامین می نماید. شبکه توزیع شرکت Axis تصمیم دارد این سه مدل دوربین مداربسته را در ماه آینده میلادی یعنی اواسط مرداد ماه وارد چرخه فروش نماید.

نمایندگی هایک ویژن  hikvision  دوربین مدار بسته    پکیج دوربین مداربسته 

 انتقال تصویر هایک ویژن  :: بازدید از این مطلب : 98
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 6 تير 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

در برخی موارد کاربر به دلایل مختلفی از جمله محدودیت فضا ، بودجه ، عدم آگاهی از میزان توسعه آینده سیستم و مواردی شبیه به این ، در مرحله ابتدایی خرید سیستم مدار بسته تنها دوربین ها را خریداری می کند در این حالت برای ضبط تصویر دوربینهای مدار بسته ، یک راه حل استفاده از لپ تاپ یا کامپیوتر و نرم افزار رایگان هایک ویژن می باشد . در این مقاله قصد داریم تا انواع شیوه های مشاهده تصاویر دوربین های تحت شبکه هایک ویژن بر روی لپ تاپ را به شما آموزش بدهیم . با ما همراه باشید .

در این حالت تمامی دوربین های تحت شبکه را به یک سوئیچ شبکه متصل و سپس یکی از پورتهای سوئیچ را توسط کابل شبکه به پورت شبکه لپتاپ یا کامپیوتر متصل می کنیم و مراحل زیر را انجام می دهیم:

 • نرم افزار IVMS-4200 هایک ویژن را از سایت هایک ویژن دانلود و بر روی کامپیوتر نصب کنید

 • از بخش کنترل پانل وارد قسمت شبکه کامپیوتر شده و رنج آی پی لپ تاپ را با رنج آی پی دوربین های هایک ویژن تنظیم نمایید ( NET ID لپ تاپ باید با تمام دوربین های متصل به لپ تاپ یکسان باشد و HOST ID لپ تاپ با دوربینها فرق داشته باشد )

 • وارد نرم افزار IVMS شوید و یک کاربر جدید با کلمه عبور جدید تعریف کنید.

 • دوربین ها را به دستگاه اضافه کنید و تصاویر را بر روی کامپیوتر ضبط نمایید.

 • بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته       هایک ویژن      تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

     پکیج دوربین مداربسته:: بازدید از این مطلب : 90
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 23 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

در این محتوا شما با نحوه جانمایی و انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای فضاهای زیر زمینی مانند
پارکینگ آشنا می شوید ، پارکینگ ها ، همواره می توانند مکانی برای بروز تهدیدات خطر آفرین باشند ،
آسیب به خودرو ها که بصورت عمدی یا سهوی انجام می شود ، خسارات ناشی از برخورد خودرو ها
هنگام تردد ، مزاحمت های مختلف ، سرقت ، زورگیری و مواردی شبیه به این با توجه به میزان وسعت
این محیط می تواند در پارکینگ ها  اتفاق بیفتد . اما برای جانمایی یک پارکینگ چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

برای پوشش مناسب درب ورودی می توان از دوربین حداقل دو مگا پیکسل با لنز متغیر استفاده کرد ، این
دوربین باید قابلیت WDR حداقل 100 دسی بل و همچنین از فناوری HLC جهت تصویر برداری مناسب از
پلاک خودرو برخوردار باشد. بسته به ارتفاع پارکینگ می توانید از دوربین دام یا بولت استفاده کنید .

شهرنت در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.

آموزش نصب و جانمایی دوربین در فضای پارکینگ

برای پوشش محل پارک خودرو ها بهتر است از دوربین دام با قابلیت مقاومت در برابر ضربه
( Vandal Resistance ) استفاد کنید ، این دوربین ها باید حداقل دو مگا پیکسل و با لنز ثابت پیشنهاد
شوند ، قابلیت های WDR و 3D-DNR نیز از اهمیت ویژه ای در این دوربین ها برخوردار است .

 • راهرو ها

برای پوشش راهرو ها از دوربین های دام حداقل دو مگا پیکسل با لنز ثابت استفاده کنید ، قابلیت خاصی برای این
دوربین ها توصیه نمی شود و می توانید از یک دوربین مدار بسته معمولی برای پوشش راهرو پارکینگ ها استفاده نمایید.

 • اتاق های مهم

برخی از اتاق های مهم مانند اتاق برق ، موتورخانه و … در پارکینگ قرار دارند برای پوشش این فضاها باید
دوربین دام حداقل دو مگا پیکسل و لنز ثابت را به گونه ای نصب کنید که درب های ورودی این اتاق ها توسط
دوربین پوشش داده شود.

 • فضای جلوی آسانسور

معمولا در برخی پارکینگ ها درب آسانسور وجود دارد ، برای پوشش درب ورود آسانسور ها معمولا از دوربین دام
حداقل دو مگا پیکسل با لنز ثابت استفاده کنید. پشتیبانی از قابلیت WDR دیجیتال در این دوربین توصیه می شود .

لازم به ذکر است تمامی دوربین های پیشنهادی باید مجهز به ال ای دی های دید در شب هوشمند باشند تا بتوانند
مناسب ترین عملکرد را در تاریکی داشته باشند .

 

 1. انواع دوربین مدار بسته
 2. بهترین دوربین مدار بسته
 3. دوربین مدار بسته
 4. قیمت دوربین مدار بسته
 5. خرید دوربین مدار بسته
 6. نصب دوربین مداربسته
 7. هایک ویژن
 8. دوربین مداربسته هایک ویژن

 :: بازدید از این مطلب : 95
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 23 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

اگر با دستگاه DVR یا NVR هايك ويژن کار کرده باشید ، حتما باید کانال صفر – Zero Channelرا دیده باشید . اما کانال صفر چیست و چه کاربردی در دستگاه ضبط هايك ويژن دارد ؟
در اینمقاله شما را با این مفهوم بیشتر آشنا می کنیم.

یکی از مشکلات مهم در مشاهده تصاویر از راه دور بر روی موبایل یا دستگاه PC ، محدودیتپهنای باند اینترنت است ، زمانی که بخواهیم از راه دور تصاویر دوربین های یک دستگاه هایک ویژنرا مشاهده کنیم
به ازای هر دوربین ، مقداری از پهنای باند اشغال می شود
در این شرایط استفادهاز قابلیت کانال صفر می تواند مشکل را حل کند .

برای درک بهتر مفهوم کانال صفر ، به این مثال توجه  کنید
تصور کنید که 16 دوربین 4 مگا پیکسل هایک ویژن را توسط یک دستگاه NVR هایک ویژن ضبط می کنید
در این حالت تصویر هر دوربینبر روی یک کانال قرار دارد
پس بر روی نمایشگر ما 16 تصویر مجزای دوربین ها را مشاهده می کنیم
در این NVR زمانی که شما کانال صفر را فعال کنید
تصویر 16 دوربین بصورت یکجا در یک کانال مجزاو در کنار 16 دوربین دیگر نمایش داده می شود .
پس شما در کانال صفر تصویر همه دوربین هایوصل شده به دستگاه ضبط هایک ویژن را مشاهده می کنید .

این کار باعث می شود که شما برای مشاهده تصاویر از راه دور تنها به اندازه پهنای باند یک دوربین مصرفداشته باشید اما بتوانید در یک کانال یعنی کانال زیرو تمام دوربین های هایک ویژن را مشاهده کنید .

 این قابلیت یک راه حل برای استفاده بهینه از حداقل پهنای باند جهت مشاهده تصاویر از راه دور می باشدو علاوه بر هایک ویژن در دستگاه های ضبط برند های دیگر هم وجود دارد
برای مشاهده آن در خروجی تصویر دستگاه باید در قسمت تنظیمات دستگاه DVR یا NVR ، حالت نمایش آن را  فعال نمایید.:: بازدید از این مطلب : 88
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 23 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

یکی از مهمترین دوربین هایی که در سیستم تحت شبکه یا توربو اچ دی هایک ویژن وجود دارد ، دوربین متحرک یا اسپید دام می باشد . نصب دوربین گردان با نصب دوربین های معمولی کمی متفاوت است از این سو برای نصب آن باید ملاحظات متعددی را لحاظ نمود . در این محتوا ، برخی از مهمترین مواردی را که باید هنگام نصب دوربین متحرک هایک ویژن به آن توجه کنیم را برای شما توضیح می دهیم .

برخی از مهمترین اصطلاحات مهم دوربین اسپید دام هایک ویژن

 • امکان Preset چیست ؟

در هر دوربین اسپید دام ، کاربر می تواند بر روی هر نقطه ی دلخواهی تصویر دوربین را تنظیم کند ، این تنظیم شامل حرکت افقی ، عمودی یا زوم بر روی هدف می باشد . هر کدام از این نقاط یک Preset نامیده می شوند و کاربران می توانند پس از تنظیم این امکان بر روی دوربین به سادگی و پس از یک کلیک به نقطه ی تعریف شده بروند . دوربین های اسپید دام هایک امکان تعریف چند صد Preset  را دارند ( به عنوان مثال 300 عدد Preset مجزا )

 • امکان Patrol چیست ؟

یک پاترول از پشت سر هم قرار دادن چند Preset ساخته می شود . در دوربین هایک ویژن می توان حداکثر از هر 32 عدد Preset یک پاترول ساخت . همچنین نهایتا هشت Patrol در هر دوربین متحرک هایک ویژن قابل تعریف می باشد .

نکته : پیش از تعریف پاترول و فراخوانی پی ریست ها ، مطمئن شوید که Preset  ها به درستی تعریف شده باشند.

 • امکان Pattern چیست ؟

یک Pattern از پشت سر هم قرار گرفتن حالت های مختلف دوربین گردان شامل حرکت در سطح افق ، حرکت در سطح عمودی ، زوم بر روی یک نقطه و … ساخته می شود همچنین در دوربین های متحرک هایک ویژن می توان حداکثر 4 عدد Pattern در دوربین تعریف نمود .

با توجه به مفاهیم مطرح شده بالا و ماموریت دوربین متحرک ، کاربر نصب دوربین می تواند بر اساس نیاز مشتریان و محل نصب دوربین از قابلیت های Preset ، Pattern و یا Patrol استفاده کند .

 

 1. دوربین مدار بسته هایک ویژن
 2. انواع دوربین مداربسته
 3. بهترین دوربین مداربسته
 4. دوربین مداربسته چیست؟
 5. تجهیزات دوربین مداربسته
 6. انواع دوربین مدار بسته
 7. بهترین دوربین مدار بسته
 8. دوربین مدار بسته
 9. قیمت دوربین مدار بسته
 10. خرید دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته:: بازدید از این مطلب : 89
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

با پیشرفت سیستم نظارت تصویری ، وضوح تصویر دوربین ها افزایش یافته است، این موضوع باعث افزایش حجم تصاویر ضبط شده و پهنای باند آنها می شود . یک راهکار تولید کنندگان مطرح استفاده از کد گذاری های هوشمند و مدرن است . فشرده سازی هوشمند H.265 یکی از این تکنولوژی هاست که بدون افت کیفیت میزان بیت ریت دوربین را تا 50 درصد کاهش می دهد و این موضوع باعث می شود تا تصاویر ضبط شده روی هارد دستگاه NVR به میزان قابل توجهی کاهش یابد . با ظهور دوربین های با رزولوشن بالاتر استفاده از فشرده سازی هایی مانند H.265 ، اجتناب ناپذیر است .

کمپانی هایک ویژن به عنوان یکی از تولید کنندگان پیشرو در حوزه نظارت تصویری لیست کاملی از محصولات مدار بسته H.265  را تولید کرده است . اما نکته این است که تصاویر ضبط شده دوربین های H.265 برای نمایش به مرورگر هایی نیاز دارند که با این فرمت فشرده سازی سازگار باشند . استفاده از مرورگر های قدیمی باعث می شود تا تصاویر ضبط شده این دوربین ها با تاخیر و کندی کلافه کننده ای روبرو باشند . از این رو برای نمایش تصاویر ضبط شده دوربین های H.265 هایک ویژن به پلیر هایی نیاز داریم که از این فرمت پشتیبانی کنند . در ادامه برخی از بهترین پلیر های H.265 دوربین مدار بسته هایک ویژن را مشاهده می کنید .

بهترین پلیر تصاویر H.265 هایک ویژن

 • نرم افزار VLC Player

این نرم افزار یک پلیر حرفه ای H.265 است . این پلیر قدرتمند توان پخش انواع فرمت های صوتی و تصویری را دارد و از جمله ویژگی های آن می توان به حجم کم ، سرعت مناسب و رابط کاربری چشم نواز آن اشاره نمود.

 • نرم افزار AVC HD Player

نرم افزاری بسیار کم حجم اما با توانمندی بالا که توانایی نمایش انواع فرمت های صوتی و تصویری را به نحو مطلوب برای کاربران فراهم می کند .

 • نرم افزار POT Player

نرم افزار حرفه ای و رایگان که قابلیت نمایش انواع  فرمت ها را دارد . در معرفی این نرم افزار همین کافیست که بدانیم ساخت شرکت KMPlayer بوده و حتی از پلیر THE KM Player هم عملکرد مطلوب تری دارد .

 • نرم افزار GOM Player

این پلیر رایگان ویندوز می تواند انواع فرمت های تصویر ضبط شده هایک ویژن را نمایش بدهد . توانایی جالب این پلیر ، نمایش تصاویر مخدوش و آسیب دیده می باشد .

 • نرم افزار 8K Player

این نرم افزار یکی از قدرتمند ترین نمایش دهنده های فایل های ضبط شده هایک ویژن است که سازگاری بالایی با فرمت هایی مختلف از جمله H.265 دارد و تصاویر را بدون افت کیفیت پخش می نماید .

 

 1. دوربین مداربسته
 2. قیمت دوربین مداربسته
 3. دوربین مدار بسته
 4. خرید دوربین مداربسته
 5. خرید دوربین مدار بسته
 6. فروش دوربین مداربسته
 7. دوربین مداربسته هایک ویژن
 8. دوربین هایک ویژن
 9. دوربین مداربسته
 10. قیمت دوربین مداربسته
 11. دوربین مدار بسته

 :: بازدید از این مطلب : 94
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

یکی از شیوه هایی که می تواند سطح ایمنی را افزایش دهد ، استفاده از سیستم کنترل تردد است . با توجه به پیشرفت روز افزون سیستم های امنیتی و ظهور سامانه های مختلف ، امروزه استفاده از سیستم کنترل تردد هوشمند می باشد .این سیستم وظیفه مدیریت و کنترل کردن رفت و آمد و یا تعریف سطح دسترسی به قسمت های مختلف را انجام می دهد و در مواقع بروز مشکل با اعلام خطر به کاربر خبر رسانی می کند . تعیین سطح دسترسی به قسمت های مختلف شامل ارائه مجوز عبور یا مسدود کردن درب ها و مبادی ورودی افراد یا وسایل نقلیه می باشد . از سیستم کنترل تردد هوشمند می توان در یک شرکت ، بانک ، کارخانه و حتی یک طبقه استفاده نمود و آن را بر اساس نیاز کاربر برنامه ریزی کرد .

سیستم کنترل تردد هوشمند در مواقع اضطراری و یا مواقعی که فرد یا افرادی قصد تردد غیر مجاز داشته باشند با ارسال اخطار و خبر رسانی به کاربر اتاق کنترل از بروز خطر جلوگیری می کند این سیستم بسته به نوع رویداد به ماموران امنیتی پیغام های مناسب را ارسال می کند . در ادامه برخی از مهمترین مزیت های سیستم کنترل تردد هوشمند را مشاهده می کنید :

کلید های الکترونیکی غیر قابل کپی کردن هستند و سطح ایمنی را بالا می برند . به علاوه با تغییر کاربر ، نیاز به تغییر قفل نخواهیم داشت و اجازه تردد توسط سیستم داده نمی شود.

ثبت کلیه تردد ها در حافظه سیستم کنترل تردد هوشمند انجام می شود و می توان کلیه ورود و خروج ها را به تفکیک تاریخ ، زمان و … مشاهده کرد . همچنین می توان به کاربران اجازه دسترسی های مختلفی داد.

 1. تغییر رنگ تصویر در دوربین مداربسته
 2. دوربین حرارتی هایک ویژن
 3. نویز دوربین مداربسته
 4. روندهای صنعت امنیت
 5. تست هارد دوربین مداربسته
 6. فناوری ابری در صنعت امنیت
 7. اصطلاحات هایک ویژن

سیستم کنترل تردد هوشمند از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و می توان برای هر کاربر تنظیمات تردد مختلفی را تعریف کرد.

کنترل قفل های الکترونیکی گیت ها از راه دور امکان پذیر است . با استفاده از سیستم مرکزی می توانید گیت های مختلف را در هر فاضله ای به سادگی تنظیم کرد.

 • سیستم کنترل تردد استاندالون

در سیستم کنترل تردد استاندالون یا مستقل  ، کلیه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری بدون نیاز به نرم افزار مرکزی عمل می کنند . این تجهیزات دارای حافظه داخلی ثبت اطلاعات پرسنلی افراد و رویداد ها بوده و برنامه دهی به این سیستم ها توسط صفحه کلید کارت خوان یا لپ تاپ ها انجام می شود .

محدودیت در برنامه ریزی تجهیزات و زمان طولانی گزارش گیری، از مهمترین نقاط ضعف سیستم کنترل تردد هوشمند مستقل است . محدودیت نصب تعداد درب ، عدم امکان شبکه شدن ، عدم توسعه پذیری سیستم ، عدم امکان یکپارچه سازی با سایر تجهیزات مانند دوربین مدار بسته از دیگر نقاط ضعف این سیستم ها می باشد.

از این  سیستم در پروژه های کوچک استفاده می شود .

 • سیستم کنترل تردد تحت شبکه

سیستم کنترل تردد تحت شبکه شامل یک کامپیوتر مرکزی و نرم افزار هوشمند کنترل تردد می باشد . این نرم افزار می تواند تمامی تجهیزات موجود در سیستم کنترل تردد هوشمند را مدیریت و مانیتور کند و در صورت نیاز فرامین مختلفی را صادر نماید .

کنترل لحظه ای گیت ها ، برنامه ریزی لحظه ای ، نمایش همزمان چندین گیت ، توسعه پذیری سیستم ، قابلیت تعریف کاربران مختلف با سطح دسترسی های متنوع وبسیاری دیگر از مزایای سیستم کنترل تردد تحت شبکه می باشد .

از این سیستم می توان در پروژه های بزرگ یا متوسط کنترل تردد استفاده نمود.

 

 1. افزایش امنیت اینترنت اشیا
 2. تکنولوژی EXIR هایک ویژن
 3. معرفی سیستم اعلام سرقت
 4. شهر هوشمند
 5. امنیت سایبری هایک ویژن
 6. دوربین زیر آب هایک ویژن

 

 :: بازدید از این مطلب : 89
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

زمانی بزرگترین شرط استفاده از دوربین مدار بسته ، نور مناسب محیطی به شمار می رفت ، اما امروزه روز کاربران با توجه به نیاز های متفاوت خود از دوربین های مدار بسته در شرایط مختلف نوری استفاده می کنند . از این رو تولید کنندگان دوربین هم با ارائه محصولات متنوع سعی کرده اند که این محدودیت ها را به حداقل برسانند .

امروزه دو تکنولوژی جهت تصویر برداری دوربین های مدار بسته وجود دارد :

در این محتوا به بررسی مزایا و معایب هر کدام از روش های تصویر برداری بالا می پردازیم :

 • دوربین های حرارتی – Thermal Cameras

نکته ی مهم در خصوص دوربین های حرارتی این است که اگرچه هنگام طراحی و فروش این تجهیزات به آنها دوربین حرارتی گفته می شود اما در عمل این تجهیزات چیزی غیر از دوربین هستند . در واقع این تجهیزات سنسور هایی هستند که می توانند حرارت اجسام را تشخیص بدهند . توضیح این نکته را می توانیم از زبان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین های حرارتی یعنی شرکت فلیر بشنویم :

مدیر این کمپانی معتقد است : فلیر از حرارت تصویر می سازد نه به وسیله نور مرئی ، گرما و نور دو طیف مختلف هستند که تفاوت فاحشی با هم دارند ، دوربینی که می تواند نور مرئی را مشاهده کند ، انرژی حرارتی را تشخیص نمی دهد و این موضوع برای دوربین حرارتی کالا برعکس است . دوربین های حرارتی می توانند کوچکترین اختلاف دما را تشخیص دهند و این موضوع در نگاه اول برای مردم عادی قابل درک نیست از این رو ما باید کمی بیشتر برای توضیح این مهم وقت صرف کنیم .

 • دوربین های دید در شب مبتنی بر نور مرئی

دوربین های دید در شب ، برای تصویر برداری به حداقل نور مرئی نیاز دارند . این دوربین ها می توانند نور های بسیار کم را تقویت کرده و تصاویر با جزئیات زیادی را خلق کنند . اما در صورتی که هیچ نوری وجود نداشته باشد ، دوربین های دید در شب توان تصویر برداری نخواهند داشت .

مدیر عامل فلیر در این باره معتقد است: دوربین های دید در شب مبتنی بر نور مرئی در زمان هایی که نور محیط مناسب نیست ( به عنوان مثال هنگامی که هوا اصطلاحا گرگ و میش است ) تصویر بی کیفیتی ارائه می کنند در صورتی که دوربین های حرارتی در این زمینه ها هیچ محدودیتی ندارند و همواره تصاویر مناسبی ارائه می کنند . همچنین دوربین های نوری ، تمام اشیا را یکسان نمایش می دهند اما دوربین های حرارتی می توانند کوچک ترین اختلاف حرارتی بین اشیا را نمایش بدهند .

یک نکته کلیدی که باید پیش از خرید دوربین مدار بسته به آن توجه کنید، هنگامی که نور در محیط وجود داشته باشد ، وضوح تصویر دوربین نوری بسیار مناسب است در صورتی که دوربین حرارتی تصویر با وضوح تصویر بالایی ارائه نمی کند و این از نقاط ضعف دوربین های حرارتی به شمار می رود .

البته مدیر عامل فلیر معتقد است که دوربین های حرارتی هیچ محدودیتی ندارند ، آنها می توانند هر شی را با حرارت خاص خودش ( امضای حرارتی ) تشخیص داده و ثبت نمایند و این موضوع کاملا منحصر دوربین های حرارتی است .

با این حال در صورتی که نیاز به تصویری دارید که بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم تا دوربین های نوری را انتخاب نمایید.

 

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن   نصب دوربین مداربسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته :: بازدید از این مطلب : 88
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

 

امروزه سیستمهای دوربین مدار بسته رواج چشم گیری داشته و به غیر از اماکنی که در آنها کسب و کار وجود دارد پای سیستم های دوربین مداربسته به اماکن مسکونی نیز کشیده شده. حال جدا از اینکه علت این موضوع چیست و آیا این موضوع خوب است یا بد ما قصد داریم انواع دوربین مدار بسته را در این مطلب مفصل تشریح کنیم.

تقسیم بندی دوربین مدار بسته به لحاظ ظاهری به شرح زیر می باشد

دوربین مداربسته بولت

در گام اول معرفی انواع دوربین مداربسته، مدل بولت را بررسی می کنیم. دوربین مدار بسته بولت در اصطلاح انگلیسی Bullet که ظاهری مانند لوله تفنگ دارد. در این نوع دوربین، ال ای دی دید در شب، لنز، سنسور و مدار دوربین پشت هم قرار گرفته و ساختار این دوربین مدار بسته را تشکیل می دهد.

 

دوربین بولت

دوربین بولت قابلیت نصب بر روی دیوار وسقف را دارد و به علت اینکه اکثر این دوربین ها با قابلیت ضد آب و خاک ساخته شده اند از آنها می توان برای فضاهای خارجی و محوطه هایی که سقف ندارند نیز استفاده نمود. معمولا دوربین مداربسته بولت قابلیت گردش ندارند.

این نوع دوربین ها از همان ابتدا دارای دید در شب بودند اما میزان آن با توجه به نوع LED و قدرت آن با یکدیگر تفاوت داشتند. هر چقدر دید در شب بیشتر و بهتر بخواهیم باید کیس لوله ای این دوربین های بولت بزرگتر باشد تا تعداد ال ای دی بیشتری در آن قرار بگیرد.

اجزای تشکیل دهنده دوربین مدار بسته بولت:

 

 1. بدنه اصلی(فلزی یا پلاستیکی)
 2. شیشه محافظ جلو
 3. ال ای دی مادون قرمز
 4. لنز ثابت یا متغیر دوربین
 5. کیت IR-CUT FILTER
 6. سنسور تصویر
 7. پایه عقب دوربین
 8. کابل خروجی (تصویر وتغذیه)

 

هایک ویژن      تی وی تی

دوربین مدار بسته دام

در معرفی انواع دوربین مدار بسته به دوربین مداربسته دام می رسیم. این دوربین با ظاهر گنبدی یا نیم دایره طراحی شده اند و بیشترین استفاده را در پوشش سیستم های نظارتی جهان بازی می کند. شکل نیم دایره ای دوربین ایجاب می کند که دوربین تنها به سقف نصب گردد که در اکثر اماکن نیز به همین گونه می باشد. اما با اضافه کردن پایه برای دوربین دام می توان آن را بر روی دیوار نیز نصب نمود.

دوربین دام

دوربین های دام نقاط قوت و ضعفی دارد که می بایست بر اساس مکان بهترین انتخاب را انجام داد. به طور مثال از مزیت های بزرگ این دوربین مشخص نبودن مکان لنز آنهاست تا کسی نتواند با توجه به زاویه نگاه دوربین محل تصویر برداری آن را تشخیص دهد. دیگر مزیت آن قیمت پایین تر به نسبت دوربین بولت و ظاهر زیباتر آن است تا راحت تر با محیط همگام شود.

نقاط ضعف و قدرت دوربین دام

اما از نقاط ضعف دوربین دام بگوییم که بزرگترین آن عدم امکان نصب مستقیم بر روی دیوار است و دید در شب کم آن امکان نصب در فضای باز را فراهم نمی کند. حتی برخی از دوربین های مدار بسته دام به علت شیشه ی محفظ نیم دایره، مناسب نصب در پارکینگ نیستند، زیرا با تابش نور چراغ خودرو کاملا دید خود را از دست می دهند.

اکثر دوربین های مداربسته دام قابلیت ضد آب و خاک ندارند اما شرکت های زیادی وجود دارند که این دوربین ها را با قابلیت ضد آب و خاک و حتی ضد ضربه و شوک تولید می کنند. این دوربین ها آنقدر تنوع دارند که برخی آز آن ها در اتوبان ها برای نظارت خودروها استفاده می شود. باید توجه داشت که دوربین های استفاده شده در بزرگراه ها باید هم از لحاظ نفوذ آب وخاک بسیار مقاوم باشند و هم دید بسیار با کیفیتی را دارا باشند.

به مانند دوربین مدار بسته بولت، دوربین دام نیز قابلیت استفاده از سنسورها لنزهای متعددی را دارند. از سنسور های TVL آنالوگ گرفته تا سنسورهای تصویر مگا پیکسلی و از لنز های ثابت تا لنز های متغیر در این محصولات دیده می شود.

 

اجزای تشکیل دهنده دوربین دام:

 1. روکش شیشه ای دوربین دام
 2. LED مادون قرمز
 3. لنز ثابت با متغیر دوربین مدار بسته
 4. کیت فیلتر IR-CUT
 5. سنسور تصویر
 6. بدنه به همراه پایه
 7. کابل تصویر و تغذیه دوربین

دوربین مداربسته گردان یا PTZ

در گام بعدی معرفی انواع دوربین مدار بسته به دوربین PTZ میرسیم، شاید در نگاه اول شما این دوربین را با یک دوربین دام اشتباه بگیرید، این دوربین نیز به مانند دوربین دام به صورت نیم دایره می باشد که بر روی یک پایه گردان 360 درجه ای سوار شده است. این دوربین ها بجز پایه گردان از یک لنز متغیر نیز بهره می برند که قابلیت زوم اپتیکال ودیجیتال را روی تصویر به صورت آنلاین فراهم می سازد. در مورد بزرگنمایی یا زوم این نکته باید ذکر شود که زوم اپتیکال هیچ افت کیفیتی را روی تصویر ایجاد نمی کند.

نصب دوربین مداربسته

 

 

دوربین مداربسته گردان

دوربین مداربسته کردان برای اماکنی مناسب است که یک اپراتور دوربین ها را کنترل می کند و با این دوربین قادر است تمام محیط محوطه را پوشش دهد. همچنین اپراتور می تواند به این دوربین برنامه دهد تا یک مسیر را طی کند و در چند نقطه در این مسیر متوقف شود و زوم نماید و دوباره ادامه مسیر خود را طی نماید.

راهنماهای خرید محصولات

راهنمای خرید دوربین مدار بسته

دوربین PTZ بسیار مناسب و مورد علاقه پلیس و راهنمایی و رانندگی می باشد. چون با این دوربین مدار بسته می توان کنترل ترافیکی مفیدی را داشت. این دوربین می تواند به هر سو بچرخد و روی هر نقطه ای زوم نماید.

دوربین مداربسته صنعتی یا باکس

این نوع دوربین مدار بسته در گذشته به علت پایین بودن کیفیت دوربین ها استفاده بیشتری داشت اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و چند برابر شدن کیفیت دوربین مداربسته فروش بسیار کمی را دارا هستند. دوربین مدار بسته صنعتی برای اماکنی که نیاز به تصویر شفاف و یا زوم قوی بودند، استفاده می شود.

دوربین باکس

از جمله ویژگی مهم دوربین صنعتی استفاده از لنز های مختلف در آن است. این دوربین ها در پک تولید شده فاقد لنز می باشند و می توان بر اساس نیاز لنز ثابت یا متغیر تهیه کرد. اما نقطعه ضعف دوربین های باکس در نداشتن دید در شب است که حتما می بایست در محیط نور، هر چند کم وجود داشته باشد.

ساختار این محصول نیز به مانند دوربین مداربسته بولت می باشد با این تفاوت که لنز آن باید به صورت مجزا خریداری شود و فاقد Led دید در شب میباشد.

دوربین مدار بسته مینیاتوری

یک مدل از انواع دوربین مدار بسته از نوع مینیاتوری است. همانطور که از نامش پیداست دوربین مداربسته مینیاتوری به نسبت سایر دوربین ها اندازه بسیار کوچکتری دارد و برای پایش نامحسوس استفاده ویژه ای دارد. لنز، سنسور و چیپ تغذیه داخل یک کاور کوچک تعبه شده تا بتوان آن را در هر جایی کار گذاشت.

نکته جالب دوربین های مینیاتوری لنز آنهاست که هم می تواند ظاهر ساده ای داشته باشد و هم به اندازه سر سوزن کوچک باشد و یا به شکل یک پیچ چهار سو باشد. بسیاری از دوربین های مداربسته مینیاتوری دید در شب ندارند اما برخی از آن ها به چند عدد LED دید در شب تجهیز شده اند که قادرند درتاریکی چند متری از اطراف خود را پوشش دهند که اصلا نور دهی مناسبی ندارند.

 

مدلهای دوربین مدار بسته مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری نیز به مانند سایر دوربین ها به یک منبع تغذیه 12 ولت با جریان مستقیم نیاز دارند تا همیشه روشن بمانند. در مدل های دوربین وایرلس مینیاتوری از یک باتری جهت ذخیره برق چند ساعته نیز استفاده شده است.

 :: بازدید از این مطلب : 91
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 25 ارديبهشت 1400 | نظرات ()