نوشته شده توسط : dr

 

 

بسیاری دو عبارت نرم افزارهای موبایل را با اپلیکشین‎های موبایل به جای یکدیگر به کار می‎برند. این در حالی است که برای اجرا و عملکرد سیستم، هم نرم افزارها و هم اپلیکیشن‎ها عمل می‎کنند اما نرم افزارها غیرقابل مشاهده و اپلیکیشن‎ها قابل مشاهده هستند.


 نرم افزارهای موبایل اپلیکشین‏های موبایل

شاید تاکنون مشاهده کرده باشید که برخی به جای گفتن عبارت نرم افزارهای موبایل، از اپلیکشین‎های موبایل استفاده می‌کنند. این در حالی است که میان نرم افزار (Software Program) و (Application Software) تفاوت زیادی وجود دارد.
آنچه که ما از آن به عنوان نرم افزارهای موبایل استفاده می‌کنیم همان Software Program است که به سادگی روی گوشی‎های همراه نصب می‌شود و وظیفه خواندن دستورالعمل‎هایی که بطور مستقیم از پردازنده سیستم موبایل (cpu) به سمت آن‎ هدایت می‌شود، را بر عهده دارد.
در واقع نرم افزارهای موبایل مجموعه‎ای از برنامه‎ها هستند که در سیستم عامل تلفن همراه قابل نصب  و اجرا  می‌باشند و شامل واکنش‎هایی می‌باشند که فعالیت‎ها را بصورت مخفی بر روی سیستم عامل انجام می‌دهند بطوری که شما نمی‎توانید آن را مشاهده کنید اما عملکرد آن را بطور غیرمستقیم دریافت می‌کنید. از سیستم عامل موبایل نیز می‌توان به عنوان یک برنامه نرم افزاری یا Software Program یاد کرد که در درون خود مجموعه‎ای از نرم افزارهای موبایل را جا می‌دهد که در اینجا نیز شما تنها عملکرد سیستم عامل موبایل را دریافت می‌کنید.
اما اپلیکشن‌های موبایل عبارت‌اند از نرم افزارهایی که ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند. آنچه که موجب تفاوت میان نرم افزار اپلیکیشن (Application Software) با برنامه نرم افزار یا (Software Program) می‌شود در واقع در عملکرد مخفی و یا مستقیم این دو است.
در حالی که اپلیکیشن‎های موبایل بصورت مستقیم کاری را انجام  می‌دهند که کاملاً  برای کاربران ملموس و قابل رؤیت است، نرم افزرهای موبایل یا همان Software Programs of mobile از دید کاربران مخفی هستند. نرم افزارهای موبایل بستر و شرایطی را ایجاد  می‌کنند که به وسیله آنها  می‌توان اپلیکشین‎های موبایل را نصب و اجرا نمود. در واقع قبل از نصب اپلیکشین‌ها، وجود نرم افزارها ضرورت دارد و اولویت با نرم افزارهای موبایل است که پس از آن تلفن همراه قابلیت نصب و اجرای اپلیکیشن‎ها را دارد.
رابطه میان نرم افزار و اپلیکیشن بصورت عموم و خصوص می‎باشد. نرم افزار جامعیت دارد و در برگیرنده اپلیکیشن است. به عبارت دیگر، در حالی که اپلیکیشن زیر مجموعه نرم افزارها به شمار می‎رود، نرم افزار یک اپلیکیشن محسوب نمی‎شود.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

نرم افزارهای موبایل شامل چه دسته بندی هایی می شود ؟

 
 

به دلیل کثرت و تعدد در طراحی و ساخت نرم افزارهای موبایل، می‎توان آنها را در چندین مورد دسته‎بندی کرد؛ نرم افزارهای سرگرمی، نرم افزارهای آموزشی، شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای دانلود و خرید برنامه.

دسته بندی نرم افزار

نرم افزارهای موبایل بر اساس سیستم عامل گوشی‎های همراه طراحی و تولید می‌شوند که علاوه بر تسهیل ارتباطات در چندین حوزه دیگر همچون سرگرمی، آموزش، انتشار اخبار، ویرایش عکس و ... کاربرد دارند که شرکت طراحی سایت بیست و چهار میتواند در هر دسته ای اپلیکیشن تولید کند. با پیشرفت تکنولوژی و با گسترش استفاده از موبایل‎های هوشمند هر روز بر تعداد نرم افزارهای موبایل افزوده می‌شود بطوری که نرم افزارهای موجود را می‌توان در چندین دسته می‌توان تقسیم‎بندی کرد. در زیر به برخی از این نرم افزارها اشاره می‌کنیم.

نرم افزارهای موبایل برای دانلود و خرید برنامه

به منظور سهولت در دانلود و خرید برخی برنامه‎های مورد نیاز، چندین نرم افزار برای این امر طراحی شده است که به راحتی می‌توان با یک جستجوی ساده برنامه مورد نیاز را پیدا و دانلود نمود. این نرم افزارها همچون یک موتور جستجو عمل می‌کنند که در عین یافتن نرم افزارهای مورد نظر، امکان دانلود را نیر فراهم می‌کنند.

نرم افزارهای موبایل برای سرگرمی

بسیاری از نرم افزارهای موبایل به منظور ایجاد سرگرمی تولید می‌شوند. این نرم افزارها که در برخی سایت‎هایی مانند بازار و مایکت قابل دانلود هستند، برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت طراحی می‌گردند. نرم افزارهای بازی در این طیف قرار می‎گیرند.

نرم افزارهای موبایل برای آموزش

گوشی‎های همراه به دلیل کم حجم بودن و وزن پایین به راحتی قابل حمل بوده و همواره در هر شرایطی قابل دسترسی هستند. از سوی دیگر برای فراگیری برخی دانش‎ها نیاز به منابعی چون کتاب داریم که گاهی دسترسی به آن میسر نیست. گوشی‎های همراه و موبایل‎ها وسیله‎های خوبی برای نصب نرم افزارهای آموزشی هستند. در واقع ورود نرم افزارهای موبایل به بازار که با هدف آموزش طراحی شده‎اند، موجب سهولت در فرآیند یادگیری گردیده‌اند. برای مثال می‌توان به نرم افزارهای یادگیری زبان ‏های خارجی اشاره کرد که خلاقانه و به شیوه سرگرم کننده برای یادگیری زبان‎های خارجی طراحی می‎گردند.
 

نرم افزارهای موبایل برای برقراری تماس

یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای گوشی های همراه، شبکه‎ های اجتماعی هستند که بیشترین استفاده را نیز در بین کاربران نرم افزارهای موبایل دارند. این نرم افزارها که به منظور برقراری تماس طراحی و روانه  بازار می‌شوند بسیار پرطرفدار بوده و شاید دور از اغراق نباشد که بگوییم شبکه ‎های اجتماعی چون وایبر، واتساپ، لاین، تلگرام، اینستاگرام و ... توانسته‎اند تا حدودی جای شبکه‎ های اجتماعی قدیمی‎تری چون گوگل پلاس، فیسبوک و توییتر را پر کنند و رغیب سرسختی برای این شبکه ‎ها باشند.

-----------------------------------------------------------------------

تبلیغات میان متنی

برای خرید محصولات تخصصی نیاز دارید که از یک مرجع کاملا متخصص مشاوره بگیرید. هموطنان ایرانی می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند. / انواع دوربین مداربسته و نماترموود و تجهیزات شبکه را نیز دیگر محصولات شرکت قائم است.

 


:: بازدید از این مطلب : 81
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 8 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

عوامل تاثیر گذار بازاریابی عصبی بر بازاریابی اینترنتی

 

گسترش و پیچیده تر شدن بازارها و همگامی تجارت با فناوری اطلاعات بازاریابی را به علمی تخصصی تبدیل نموده است. امروزه محققان با پژوهش در زمینه ساختار مغز انسان دریافته اند که ذهن ناخودآگاه انسان تاثیر بیشتری بر انتخاب هایش دارد. طی تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده است که انسان ها براساس ذهن ناخودآگاه خود تصمیم گیری میکنند و آنگونه که صحبت میکنند عمل نمیکنند. کاربرد بازاریابی عصبی در کسب و کارهای اینترنتی بر عوامل انگیزشی بر مغز انسان تمرکز میکند تا عواملی را که منجر به خرید می شوند را دریابند و آنها را در وب سایت خود به کار بگیرند.

تکنیکهای بازاریابی عصبی

1. انتخاب تصاویر باکیفیت

 در بازاریابی عصبی انتخاب تصاویر مناسب و باکیفیت در ذهن بصری کاربر تاثیر گذار است. در واقع ذهن انسان به تجزیه و تحلیل دیده ها می پردازد. 50 درصد از ذهن انسان به تجزیه و تحلیل تصاویر می پردازد. در واقع مشتریان قبل از اقدام به خرید به دنبال این هستند که آیا می توانند به این سایت اعتماد کنند؟ آیا محصولات این سایت با کیفیت هستند؟ بنابراین سعی کنید تصاویر متفاوت و از زوایای گوناگونی را درسایت خود قرار دهید.
2. انتخاب براساس تقلید
همه انسان ها از مورد توجه واقع شدن لذت می برند و سعی میکنند الگوهای زندگی خود را به طوری انتخاب کنند که مورد توجه عموم قرار بگیرند حتی این الگوها را در خرید کردن به کار میگیرند و مطابق پسند و نظر دیگران اقدام به خرید میکنند. برای به کارگیری بازاریابی عصبی این موضوع می توانید در سایت خود اقدامات زیر را انجام دهید:

 • آمار دهی از میزان خرید و دانلود
 • نمایش نظردهی مشتریان قبلی در مورد محصولات
 • معرفی پرفروش ترین محصولات

3. استفاده از سیستم های تصمیم یار
استفاده از سیستم های پیشنهاد دهنده در میزان بالا بردن خرید مشتریان تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین در سایت خود جذاب ترین و پرفروش ترین محصولات را در صدر قرار دهید. 
4. درخواست های کوچک
سعی کنید در ابتدا درخواست های کوچکی از مشتریان خود داشته باید. به طور مثال برای عضویت در سایت پس از دریافت ایمیل و رمز کابر، در صفحه ای دیگر از او تشکر نمایید و در صفحه بعد درخواست اطلاعاتی نظیر شهر، تحصیلات و... را از کاربر نمائید.
5. کاهش میزان گزینه های انتخاب
مردم آزادی در انتخاب کردن را دوست دارند و علاقه مند تا برای خرید کردن یک جنس انواع آن را مشاهده نمایند اما این به معنی خرید کردن آن نیست. تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است نشان می دهد که با افزایش گزینه های خرید میزان فروش محصولات بالا میروند. درست است که کابران برای مشاده محصولات متنوع زمان زیادی را در سایت میگذرانند اما میزان فروش محصولات کاهش می یابد.
6. گزینه های نامعقول
قرار دادن محصولات مشابه و نزدیک به هم فرآیند تصمیم گیری برای خرید را مشکل میکند. بنابراین سعی کنید برای اینکه در تصمیم گیری برای خرید به مشتری کمک کرده باشید گزینه های نامعقول را در کنار یکدیگر قرار دهید.
7. کاهش گزینه های خرید
تحقیقات جدید نشان داده اند که هر چقدر گزینه های خرید کاهش یابد میزان فروش آنها بیشتر می شود. محصولاتی که کمیاب می شوند ارزش ذهنی را ایجاد میکنند و مشتریان برای خرید کردن آن مشتاق تر می شوند در دید عوام محصولی که همیشه در دسترس عموم قرار میگیرد به احتمال زیاد ارزش آنچنانی ندارد. 
8. ثبات قیمت
در قیمت گذاری برای محصولات خود از قیمت گذاری نهایی استفاده کنید و هزینه های بسته بندی و حمل ونقل را از قبل محاسبه و به مبلغ کالا اضافه کنید و به مشتری این اطمینان را دهید که دیگر به قیمت محصولات خود چیزی اضافه نخواهد شد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

ده نکته کاربردی روانشناسی بازاریابی اینترنتی

 
 

روانشناسی علم شناخت روحیات افراد و پیش بینی رفتار آنها و ارائه راهکار درست برای اتخاذ تصمیمات و نهایتاً تاثیرگذاری بر آنها می باشد. با توجه بر همین اساس می توانیم رفتار خرید مشتریان را بررسی کرده و از رفتار آنها برای افزایش میزان خرید و نتیجه وفادار کردن آنها میتوان بهره برد. در زیر به نکاتی اشاره میکنیم که میتواند با اتخاذ آنها برای وفادار کردن مشتریان و افزایش فروش خود بهره ببرید. در این مقاله به نکات روانشناسی بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

1- شفاف باشید:

انسان ها از سردگم شدن بیزارند. سعی کنید آگهی های خود را به صورت شفاف بنویسید. قبل از اینکه آگهی یا محتوایی را تهیه می کنید جوانب مختلف آن را تجزیه و تحلیل کرده و از اثراتی که بر ذهن و احساس مشتری میگذارد مطلع شوید. سه اصلی که در یک آگهی باید در نظر داشت:
• شفافیت و تأثیرگذاری آگهی به میزانی باشد که مشتری را متقاعد به خرید کند.
• خوانندگان با خواندن آگهی احساس اطمینان بدست آورند.
• آگهی ها تقارن و نظم داشته باشند.

2- حس کنجکاوی مشتریان را برانگیزید:

متن آگهی را طوری انتخاب کنید که حس کنجکاوی مشتریان را برانگیخته و آنها را به سمت کلیک بر روی آگهی و خواندن آن ترغیب کند و در مورد آن آگهی بیشتر بداند.

3- القای حس رضایت به مشتری:

آگهی خود را به نوعی تهیه کنید این احساس را به مشتری القا کند که مطمئناً از خرید خود راضی خواهید بود. مثلا داشتن گارانتی یا تعویض قطعات و استرداد کالا می تواند بر روی مشتریان تاثیر بگذارد.

4- ارتباط مستمر با مشتریان:

با مشتریان قدیمی و سابق خود همواره در ارتباط باشید و سعی کنید ارتباط خود را بیش از پیش با مشتریان گسترش دهید.

---------------------------------------------------

تبلیغات میان متنی

درب شیشه ای  یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. در شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

5- مردم خرید کردن را دوست دارند:

شاید تصور اشتباه در بین مردم این است که نباید به مردم در خرید کردن اجبار کرد و یا به آنها چیزهایی فروخته شود. در صورتیکه انسان ها از تجربه های جدید در خرید کردن لذت میبرند. سعی کنید در خرید کردن محصولات به مشتریان خود کمک کنید و پیشنهاد ارائه دهید و با رعایت انصاف و احترام با آنها برخورد کنید.


روانشناسی بازاریابی اینترنتی

6- به رفتار تقلیدگرایانه مردم توجه کنید:

بسیاری از افراد در خرید کردن از یکدیگر تبعیت میکنند بخصوص در مواردی که عدم اطمینان وجود داشته باشد افراد سعی میکنند تا با راهنمایی گرفتن از یکدیگر به خرید کردن اقدام کنند. طی تحقیقاتی که در یکی از سایت ها برای استفاده از پنکه به جای تهویه مطبوع صورت گرفت توصیه گروهی از همسایگان که 77 % از پنکه استفاده میکردند نتیجه ای بهتر از اینکه با خرید پنکه هزینه کمتری را پرداخت میکنید شد.

7- پیشنهادهای خود را محدود کنید:

بسیاری از مردم بر این باورند که افزایش تنوع محصولات باعث افزایش فروش خواهد شد اما طی تحقیقاتی که از سوی Sheena Iyengar  استاد دانشگاه کلمبیا صورت گرفته است نه تنها با افزایش تنوع محصولات فروش بیشتری نداشته اند بلکه نتیجه ای برعکس به ارمغان داشته است. سعی کنید به جای اینکه طیف وسیعی از محصولات را ارائه دهید بر روی یک ویژگی های خاص یک محصول تکیه کرده و به پرسش هایی که در رابطه با آنها پرسیده می شود پاسخ دهید. البته این به معنی این نیست که از محصولات دیگر دست کشیده شود بلکه شما می توانید آن محصولات را جزء پیشنهادهای دیگر قرار دهید.

8- به سوالات مشتریان پاسخگو باشید:

سعی کنید به سوالات مشتریان خود پاسخگو باشید چرا که عدم پاسخگویی به سوالات، باعث می شود مشتریان احساس کنند که به آنها بی احترامی شده و اقدام به ترک سایت شما کنند.

9- سعی کنید محصولات خود را به صورت بسته کامل ارائه دهید.

تجربیات نشان داده اند که فروش محصولاتی که به صورت بسته بندی و مکمل هستند آسانتر می باشد نسبت به فروش قطعات به صورت جداگانه می باشد.

10- با مشتریان خود ارتباط حسی برقرار کنید:

سعی کنید داستان هایی از موفقیت و شکست خود و دیگران در زندگی و کارتان را ارائه دهید. بیشتر انسان ها از شنیدن این داستان ها احساس همدردی بهتری میکنند و تاثیر عمیق تری را بر آنها میگذارد تا اینکه با آمار و ارقام منطقی بخواهید از کارتان تعریف کنید.

تبلیغات میان متنی

شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.  تبلیغات گوگل برای موتورهای جست و جو و همچنین  سئو و بهینه سازی سایت از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید.

تبلیغات میان متنی:: بازدید از این مطلب : 86
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 8 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

مراحل یک استارتاپ را بدانیم


در ابتدا باید تعریفی از استارتاپ داشته باشیم تا بتوانیم مراحل رشد را در آن متذکر شویم .
استارتاپ نوعی  کارآفرینی مدرن است. امروزه جوانان زیادی را که ایده های بزرگ در ذهن دارد و مایل هستند آن را پرورش دهند مرحله به مرحله در فرایندی که استارت اپ نامیده میشود ، قدم میگذارند.
استارت آپ فعالیتی است که قسمتی از آن بر پایه فناوری است. اما هر کسب و کاری که مبتنی بر فناوری های اطلاعات و ارتباطات است، لزوماً یک استارت آپ نیست، با این وجود همه استارت آپ‌ها به نوعی از وب، موبایل، اینترنت و تکنولوژی های مرتبط استفاده میکنند تا رشد خوبی درکنار رقبای خود داشته باشند. در هر صورت نعریفی جامع و دقیق بنا به نظریه پژوهش گران استارتاپ یک سازمان موقت است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر در یک مدت زمان مشخص بوجود آمده است.

مراحل راه اندازی استارتاپ

مراحل یک استارتاپ را بدانیم

حال برای اینکه بتوانیم در این مدل کسب کار و ایده ذهنی موفق باشیم باید مراحلی را طی کنیم این مانند یک بازی می ماند وقتی شما مرحله ایی را تمام نکردید نمیتوانید مرحله بعد را شروع کنید و واقعا دراین مسیر باید صبور و پر حوصله باشید . در زیر چند مرحله مهم را با هم مرور میکنیم.

مرحله ایده پردازی و باز کردن مساله:

زمانی که هیچ چیزی جز کاغذ و قلم در دست و ایده و طرحی در ذهن نداریم اصطلاحا این مرحله را ایده یا کشت گوییم. در اغلب موارد در این حالت، تیم تعدادشان کم است که بیشتر وقت‌ خود را صرف ایده‌پردازی، مطالعه بازار و شناسایی نیاز مشتریان بالقوه می‌شود. معمولا افراد موسس این تیم اکثرا خود مشغول کار درجایی دیگر هستند و برای رسیدن به آرمان های شغلی و ایده های خود ساعاتی را به این کار اختصاص میدهند.
در مرحله باز کردن ایده , ایده پردازان تلاش می‌کنند با فضای ایجاد یک کسب و کار نوپا آشنا شده و به ایجاد ارتباط‌های لازم برای تشکیل تیم اولیه بپردازند.

مرحله کاشتن ایده و مساله:

در این مرحله که از ایده نتایجی گرفتیم و برنامه هایی در جهت رشد ایده ریختیم ،حال تصمیم داریم از حالت پلان های روی کاغذ و تخته وایت بردمان در بیاییم و کمی شروع کنیم نهال خود را پرورش دهیم. یه مدل را بصورت آزمایشی در بازار دلخواه که برنامه آن را از قبل ریختیم عرضه میکنیم البته این فقط برای آنالیز است.

مرحله یک استارتاپ( تولد )

این مرحله فراتر از مرحله قبل است و عملا میتوانیم  آنالیز هایی که در مرحله اول انجام داده ایم را بعد از بررسی و نتایج و بازار هدف و گروه مشتریان ، کار خود را استارت کنیم . در این مرحله ما دیگر مشتری رایگان و آزمایشی نداریم در این مرحله میتوانیم پول دربیاوریم و مشتریان را جدی محسوب کنیم.

مرحله وسط ( رشد استارتاپ)

در این مرحله بازار هدف هنوز خیلی وسعت پیدا نکرده ولی محصول یا خدمت شناخته شده است درسته درآمد هنوز به سودآوری نرسیده است اما با هدف و نداشتن یاس و نا امیدی به زودی مرحله بلوغ و درآمد زایی خواهید رسید دراین مرحله سازمان فکری شما سازماندهی شده  و شما کاملا با برنامه پیش میروید.

مرحله بلوغ استارتاپ:

هر کسب و کاری هر استارتاپی و هر فعالیتی مرحله ایی از اوج و بلوغ را در جلو روی خود دارد و این مرحله ایی است که شما وایده ذهنیتان به درختی برزگ و پرمیوه تبدیل شده است.این همان مرحله سودآوری است.

 

 

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها


در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند.

وجه اشتراکی اکثر استارت آپ هایی که شکست خورده اند نبود سرمایه مالی بوده است. در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند. بنابراین اگر شما فردی تازه کار هستید و به دنبال جذب سرمایه گذار می گردید ما در این مقاله ما پیشنهادهایی به منظور جذب سرمایه گذار ارائه می دهیم:
1. توصیفات عددی داشته باشید
توصیفات عددی و نموداری دیدی بهتر به سرمایه گذار خواهد داد. سعی کنید نموداری از چشم انداز کاری آینده خود ارائه بدهید. سرمایه گذاران دوست دارند بدانند که به ازای سرمایه ای که خرج می کنند چه مقدار برایشان سوددهی خواهد داشت. برای سرمایه گذاران اطلاعاتی که جذابتر هستند را ارائه نمائید.
2. بیان ماهیتکسب وکار
برای سرمایه گذار خود مشکلی که دلیلی برای راه اندازی کسب وکار شما شده را بیان کنید و در مورد اینکه کسب وکار شما خیلی از مشکلات را از بین خواهد برد و مفید واقع خواهد شد توضیح دهید.
3. نامگذاری مناسب
برای کسب و کار خود نامی وزین انتخاب کنید. نامی که برای کسب وکار خود تعیین می کنید باید برایآفرین کسب وکار شما ارزش آفرین باشد. نام کسب و کار می تواند ترغیب کننده برای سرمایه گذاری باشد.
4. شفاف سازی مسیر حرکت
به سرمایه گذار خود مسیر راهی که قرار است برای کسب و کار خود طی کنید را بیان کنید. در این نقشه باید مراحل مختلف و مشکلات احتمالی مسیر و موانع را به روشنی بیان کنید.
5.از آشنایان شروع کنید
برای جذب سرمایه گذار به سراغ افرادی بروید که بیشترین آشنایی را با شما دارند. همواره فرهنگ و اخلاق سرمایه گذاران را در نظر داشته و اگر افراد جدید اخلاق متمایزی با گروه قبلی دارند از همکاری با آنها سرباز بزنید.
6.تبلیغات
برای کسب و کار خود به تبلیغات بپردازید. اما همواره به یاد داشته باشید تبلیغات برای هر کسب و کاری متفاوت از کسب وکار دیگر خواهد بود. تبلیغی که برای محصولات صنعتی مفید است ممکن است برای محصولات غذایی کاملاً نامناسب باشد.
7. امنیت
سرمایه گذاران نیاز به احساس امنیت دارند که این احساس با تعامل درست شما و اعتماد سازی بدست می آید. به سرمایه گذاران خود تضمین دهید که طبق برنامه از پیش تعیین شده در حرکت هستید.
8. بستن قرارداد
در تنظیم قرارداد کاری خود سهل انگاری نکنید و قبل از عقد قرارداد با وکیل و آشنا به مسائل تجارت مشورت کنید. در تنظیم قرارداد هیچ جای شبهه ای باقی نگذارید و تمام موارد را بدون ابهام بیان کنید.

تبلیغات میان متنی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی:: برچسب‌ها: استارت آپ ,
:: بازدید از این مطلب : 78
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 8 دی 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

ترفند های مضر برای سئو سایت

 
 

در این مطلب قصد داریم برخی نکات مهم را برای تمام وبلاگ‌نویسان جدید و همچنین قدیمی که این نکات را نمی‌دانند بیان کنیم. این ترفندها را به طور معمول افراد انجام می‌دهند اما نیاز به انجام آنها در وبلاگ‌نویسی نیست. در ادامه به برخی از نکات اشاره می‌کنیم که باید سعی کنید آنها را انجام ندهید. انجام این موارد باعث خواهد شد که رتبه سایت شما در گوگل دچار مشکل شده و بازدید سایت شما از بین برود.

ترفندهای سئو

 • پنهان‌سازی محتوا در داخل تصاویر: برخی وبمسترها محتوای خود را در داخل تصاویر نشان می‌دهند. موتورهای جستجو قادر نخواهند بود محتوای موجود در تصاویر را بخوانند. 
 • استفاده بیش از حد از جاوا اسکریپت/ AJAX: موتورهای جستجو نمی‌توانند جاوا اسکریپت/ AJAX را درک کنند. بنابراین شانس ایندکس شدن با تعداد زیاد جاوا اسکریپت/ AJAX کاهش می‌یابد. از HTML/CSS به جای جاوا اسکریپت/ AJAX استفاده کنید.
 • استفاده  از فلش تنها در وبسایت‌ها : گرچه فلش می‌تواند وبسایت را مهیج کند اما موتورهای جستجو محتوای داخل فلش را نمی‌توانند بخوانند. شما می‌توانید وبلاگتان را توسط فلش اسکریپت ایجاد کنید اما هرگز محتوای خود را داخل فلش اسکریپت اضافه نکنید. از HTML به جای فلش استفاده کنید.
 • استفاده از URLهای مورد پسند موتورهای جستجو به جای استفاده از URLهای مورد پسند افراد : از URLهای غیر مرتبط استفاده نکنید. از URL (آدرس صفحه) مناسب که توصیف کننده محتوای شما باشد استفاده کنید. در مورد طول URL نگران نباشید.
 • استفاده از نرم‌افزار اتوماتیک directory submission :هرگز از نرم‌افزار اتوماتیک برای ثبت دایرکتوری استفاده نکنید. در صورت استفاده از آنها به عنوان اسپم در نظر گرفته می‌شوند. از ثبت دستی به جای آن استفاده کنید. دایرکتوری‌های خود را با استفاده از عناوین  و توصیفات منحصر به فرد به ثبت (Submit) برسانید. بنابراین آنها به عنوان کپی شناخته نمی‌شوند.
 • برنامه‌های تبادل لینک :انجام این کار زمان زیادی را می‌برد اما ارزشی ندارد. با انجام آن هیچ چیز را به دست نخواهید آورد. مورد دیگر این است که لینک شما پس از چند روز بدون اطلاع شما پاک خواهد شد. مشاهده شده است که تبادل لینک را برای وبلاگ انجام داده‌اند اما هیچ چیز به دست نیاورده‌اند.
 • استفاده از عنوان متا (meta title) و توضیحات متا (meta description) مشابه در هر صفحه از وبلاگ : هنگامی‌که از عنوان و توضیحات متای مشابه در همه پست‌ها استفاده می‌کنید موتورهای جستجو همه پست‌ها را به عنوان یک پست در نظر می‌گیرند. بنابراین کل سایت شما ایندکس نخواهد شد. از این‌رو از متا تگ‌های متفاوت برای پست‌های مختلف استفاده کنید. اما هرگز از توضیحات متا (meta description) نامناسب استفاده نکنید. کلمات کلیدی را داخل محتوا قرار دهید. 
 • به کار بردن کلمات کلیدی نامناسب و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی : از کلمات کلیدی با رقابت‌پذیری کمتر به جای استفاده از کلمات کلیدی با رقابت‌پذیری بالا استفاده کنید. با انجام این کار می‌توانید ترافیک سریعتری را از موتورهای جستجو به دست آورید. از ابزار Google Adword برای یافتن کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.
 • استفاده از کلمات کلیدی اشتباه : کلمات کلیدی شما باید مرتبط با محتوای شما باشد. کلمات کلیدی باید محتوای مقاله را به طور مختصر بیان کند.
 • کپی از محتوای سایت‌های دیگر و قرار دادن آن در سایت خود : هرگز این کار را انجام ندهید؛ به این دلیل که سایت شما توسط موتورهای جستجو جریمه خواهد شد. همچنین اگر وبلاگ نویس هستید از انجام این کار بر روی وبلاگ خود خودداری کنید.
 • محتوا با کیفیت پایین : محتوای شما باید دارای کیفیت بالا باشد. کیفیت پایین و محتوای کپی توسط موتورهای جستجو جریمه خواهد شد و شما با پست گذاشتن این نوع محتوا هیچ چیز را به دست نخواهید آورد.
 • site navigation (مسیر یاب) ضعیف : مطالب شما باید برجسته‌تر از تبلیغاتتان باشد. از پنجره‌های Pop-up اجتناب کنید. نوار navigation (navigation bar) شما باید لینکهایی را به محتوای مربوط بدهد.
 • لینک‌های نامربوط : لینک‌های موجود بر سایت باید با محتوا مرتبط باشند و این لینکها به صفحات مرتبط هدایت شوند.
 • انتظار برای به دست آوردن نتایج فوری : SEO یک روش سریع برای افزایش ترافیک به وبلاگ شما نیست. شما نیاز به صبر برای گرفتن نتایج دارید. گاهی اوقات از هفته تا ماهها برای نتیجه مورد نظر شما زمان می‌برد. بنابراین شما باید انگیزه قوی جهت کار بر روی سئو داشته باشید.
 • زمان بارگذاری بالای صفحات : بازدیدکنندگان دوست ندارند زمان زیادی را صرف کنند. بنابراین شما باید نقشه هاستینگ مناسبی برای بهبود زمان بارگذاری وبلاگ یا وبسایت خود در نظر بگیرید.

مواردی که در بالا ذکر شد بیشترین اشتباهات رایج انجام شده توسط اغلب وبلاگ نویسان و صاحبان سایت می‌باشد. شما باید موارد بالا را یاد بگیرید و با دقت آنها را بخوانید. پس از آن شما باید ترفندهای سئو را به طور صحیح انجام بدهید و از آموزش سئو درست برای یادگیری خود استفاده کنید. 

 


:: برچسب‌ها: ترفندهای مضر برای سئو ,
:: بازدید از این مطلب : 86
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 17 آذر 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

روش‌های گرفتن بک‌لینک مناسب


بک‌لینک سازی یک فرایند بسیار مهم برای موفقیت هر وبمستر است. در این مقاله به روش‌های گرفتن بک‌لینک‌های مناسب برای وبسایت یا وبلاگ خود اشاره می‌کنیم. با رعایت کردن نکات مطرح شده در این مقاله می توانید برای سایت یا وبلاگ خود لینک های ورودی با کیفیت دریافت کنید و به مرور ترافیک سایت خود را افزایش دهید. روش های دریافت بک لینک های مناسب و با کیفیت عبارتند از :

بازاریابی مقاله

برای مدت زمان طولانی بازاریابی مقاله می‌تواند یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای گرفتن بک‌لینک‌های مناسب به وبسایت شما باشد. مواردی وجود دارد که شما باید در زمان گرفتن بک‌لینک از طریق بازاریابی مقاله در نظر بگیرید. همچنین باید یک مورد بسیار مهم را به یاد داشته باشید:

تنها بازاریابی محتوا را بر روی وبسایتهای مرتبط انجام دهید: برای مثال اگر شما یک شرکت سئو هستید شما باید محتوایی بر روی یک سایت دایرکتوری مقاله ارسال کنید که تنها هدف آن سئو باشد. بسیار مهم است که به طور مؤثر از متن لنگر یا anchor text در هنگام ارتقا دادن وبسیات خود از طریق بازاریابی محتوا استفاده کنید. لینک شما هنگامی بی‌ارزش خواهد شد که شما یک متن anchor درست نداشته باشید. 
شما همچنین باید مطمئن شوید که مقاله به دایرکتوری‌های با کیفیت و معتبر ارسال شده (submit) تا به خوبی تثبیت شود و اعتبار در موتورهای جستجو داشته باشد. همچنین مهم است که از دایرکتوری‌های مقاله do-follow و نه no-follow استفاده کنید. 
(نکته: نوفالو یک ویژگی HTML است که برای راهنمایی ربات‌های موتورهای جستجو به کار می‌رود تا یک هایپرلینک رتبه‌بندی یک لینک هدف را در ایندکس موتورهای جستجو تحت تأثیر قرار ندهد و دوفالو نوعی از لینک است که دارای پتانسیل بهبود رتبه‌بندی و اعتبار وبسایت شما در گوگل می‌شود، به طور پیش فرض هر لینک دو فالو است لینکهایی که شامل Rel نوفالو نیستند این ویژگی را دارند که دو فالو هستند و اینها قدرتمندترین لینکها برای هر وبسایتی در نظر گرفته می‌شوند)

شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی
 

یک روش عالی است که می‌توانید برای گرفتن بک‌لینکهای مناسب به وبسایت خود استفاده کنید. بسیاری از بوکمارکینگ اجتماعی و سایتهای شبکه‌های اجتماعی دارای رتبه صفحه یا پیج رنک بالا هستند. این رتبه می‌تواند به حساب شما جریان یابد. بنابراین می‌توانید بک‌لینکهای مناسبی با استفاده از بوکمارکینگ اجتماعی و سایتهای شبکه اجتماعی بگیرید. بسیاری از سایتها به شما اجازه می‌دهند لینکهایی را به وبسایت خود اضافه کنید. بسیار مهم است که قدرت این لینکها را دست کم نگیرید و به طور مؤثر از آنها استفاده کنید.
 (نکته: social bookmarking سرویسی آنلاین که اجازه می‌دهد کاربران صفحات اینترنتی و محتوای آنها را برچسب گذاری و اضافه کنند)

 

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

مطالب مطبوعاتی

یک روش عالی دیگر برای گرفتن بک‌لینکهای مناسب برای سایت خود از طریق وبسایت‌های مطبوعاتی می‌باشد. اگر به درستی انجام شود شما می‌توانید بک‌لینکهای مناسب بسیاری از این نوع سایتها بگیرید به این دلیل که آنها در حال تهیه محتوایی به سایتهای کوچکتر بسیاری هستند که به راحتی توسط سایتهای خبری جمع آوری می‌شوند. این بدان معنی است که لینکهایی با کیفیت بالا و قرار گرفتن در معرض بیشتر برای شما ایجاد خواهند کرد. هنگامی‌که تلاش می‌کنید بهترین لینک را از این سایتها بگیرید باید مطمئن شوید دارای سایتی با عنوان مهم و جذاب هستید. 
همچنین مطمئن شوید که یک لینک به وبسایت خود در داخل محتوای خود دارید به این دلیل که در برابر افرادی که محتوای شما را می‌دزدند مبارزه خواهد کرد.

تبادل لینک

ممکن است این روش یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌ها باشد اما هنوز این شیوه عمل می‌کند. هنگامی‌که شما تلاش می‌کنید بک‌لینکهای مناسبی از طریق تبادل لینک بگیرید بسیار مهم است که یک وبسایت جداگانه داشته باشید تا در آن لینک‌های افراد دیگر را بگذارید. به این دلیل که شما نمی‌خواهید از طریق موتورهای جستجو جریمه شوید، دقت کنید که تبادل لینک های دو طرفه از طریق موتورهای جستجو قابل شناسایی است و سایت هایی که به تعداد زیاد اقدام به چنین کاری می کنند را جریمه می کنند.

سایت‌های اشتراک‌گذاری اسناد (Document)

روش دیگر برای گرفتن بک‌لینک مناسب برای وبسایت خود از طریق ارسال مقاله خود و کتاب‌های الکترونیکی به وبسایتهای اشتراک گذارنده اسناد می‌باشد. شما می‌توانید این کار با گردآوری پست‌های وبلاگ خود به صورت فایل‌هایPDF و آپلود آنها به وبسایت‌های اشتراک گذاری انجام دهید. بسیاری از مردم می‌ترسند از این روش استفاده کنند؛ اما این روش به شما بک‌لینکهایی با کیفیت بالا می‌دهد به این دلیل که بسیاری از این سایتها مورد اعتماد گوگل هستند. همچنین بیشتر این سایتها do-follow هستند. 

نوشتن پست مهمان یا Guest Blogging 

پست مهمان یکی از روش‌های دیگری است که لینک‌های یک طرفه مناسبی به وبسایت شما ایجاد می‌کند. برخلاف بازاریابی محتوا، ساخت بک‌لینک از طریق پست مهمان دارای کیفیت و اعتبار بالاست. در این پست مهمان علاوه بر اینکه می‌توانید با کلمات و عبارات کلیدی خود بازی کنید می‌توانید از لینک بیلدینگ هم بهره ببرید. بسیاری از وبلاگ‌ها همچنین دارای رنک صفحه بالا هستند و مقاله شما می‌تواند بر روی صفحه اصلی آنها برای مدتی باقی بماند. اگر یک مقاله خوب بنویسید می‌توانید شما حتی افراد بیشتری را به لینک دادن به آن جذب کنید. این به معنای اعتبار بیشتر است که به وبسایت شما انتقال می‌یابد.

نظرات گذاشتن یا Commenting

کامنت گذاشتن

بسیاری از افراد می‌پرسند که آیا نظر گذاشتن وبلاگ می‌تواند در ساخت بک‌لینک به کار رود. ما به شما 100% می‌گوییم که نظر گذاشتن وبلاگ برای ساخت بک‌لینک عمل می‌کند. بنابراین با استفاده از این روش می‌توانید به نفع خود توسط نوشتن نظرات ارزشمند استفاده کنید. 
همچنین مهم است بدانید که:
نظرات No-follow بی‌فایده برای ساخت بک‌لینک است.
نظرات Do-follow بهترین هستند.

 

در حال حاضر، گوگل در مورد کیفیت لینک ها بسیار دقیق است. در اینجا چند روش هوشمند دیگر برای لینک سازی وجود دارد.

ساخت بک لینک با روش لینک شکسته

اکثرا سایت هایی را می بینیم که برای روشن شدن و فهم بیشتر کاربران به منابع دیگر لینک می دهند اما بعد از مدتی ممکن است که لینک ها حذف شده باشد یا نام آن ها تغییر کند که در این صورت لینک موجود در مقاله، لینک شکسته نام دارد و تاثیر بسیار بدی بر سئو سایت شما خواهد گذاشت. شما از این فرصت برای لینک گرفتن می توانید استفاده کنید.

شما باید لیستی از سایت های هدف را که می خواهید از آن بک لینک بگیرید را شناسایی کرده و آن ها را در جایی ذخیره کنید تا به راحتی در دسترس شما باشند.

حالا شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه لینک های شکسته را پیدا کنیم؟

گوگل را باز کنید و در هر زمینه ای فعالیت می کنید تعدادی از کلمات کلیدی مربوط به سایت خودتان را جستجو کنید. در این صورت لیستی از سایت ها در صفحه اول نتایج جستجو به شما نشان داده می شود که آن ها را در فایلی ذخیره کرده و خودتان نیز از صحت لینک های خراب و شکسته مطمئن شوید.

به طور مثال، اگر شما یک وب سایت آموزشی دارید، در موتور جستجو گوگل آموزش+ لینک را جستجو کنید. شما با کمک  پلاگین ”check my links” می توانید تمام لینک های شکسته و لینک هایی که خطای ۴۰۴ می دهد را پیدا کنید.

سپس با مدیرسایت تماس بگیرید و لینک های شکسته را در وب سایت او گزارش دهید. همزمان با آن قبل از اینکه دیگران جای شما را بگیرند، متنی سئو شده و با کیفیت در سایت خود منتشر کنید و آن را برای جایگزینی به آن پیشنهاد دهید. همین که مدیر سایت را از لینک های ناقص و شکسته سایتش مطلع می سازید، شانس زیادی برای لینک دادن به وب سایت شما وجود دارد.

ساخت بک لینک با پست مهمان

پست مهمان یا وبلاگ نویسی مهمان یکی از روش های متداول در جذب مخاطبان و گرفتن بک لینک رایگان است به طوری که یک پست اختصاصی و با کیفیت در وب سایت دیگر به صورت رایگان قرار دهید تا از این طریق به بهینه سازی سایت کمک کنید

این تکنیک نه تنها شما را قادر به ایجاد لینک های با کیفیت می کند بلکه به افزایش شهرت و طرفداران شما در رسانه های اجتماعی کمک می کند.

رمز موفقیت در پست مهمان در سایت های با کیفیت و رتبه بالا است. زمان خود را در سایت هایی که اعتبار و ارزش کمتری دارند نگذارید.

اگر شما می توانید محتوای با کیفیت بنویسید، حتما این کار را انجام دهید زیرا باعث می شود افراد به راحتی شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند و بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به طور مثال اگر سایت یا وبلاگی مد نظر دارید تنها کافیه که اسم آن سایت را با کلمه ی جستجوی ” guest post” یا ” guest blog” ترکیب کنید و پست خود را در آن سایت بگذارید.

(سایت مورد نظر) + guest post

(سایت مورد نظر) + guest blog

ساخت بک لینک از طریق اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ((infographic  از دو کلمه ی اینفو (information) به معنای اطلاعات و گرافیک (graphic) ساخته شده است.

که در آن اطلاعات و آمار در قالب تصاویر و یا نمودارهای گرافیکی ارائه می شود تا فهم اطلاعات پیچیده تر ساده شود و همچنین در فضای کم تر و با سرعت بیشتری اطلاعات، انتقال داده شود. اینفوگرافیک یکی از بهترین روش های دریافت لینک های با کیفیت است.

همان طور که می دانید تصاویر نسبت به کلمات تاثیر بیشتری بر خواننده می گذارد و مردم بیشتر دوست دارند و آنها را به اشتراک می گذارند. این یک حقیقت است که انسان محتوای بصری را نسبت به متن بهتر درک کند. به طور مثال اگر شما به اینفوگرافیک نگاه کنید به راحتی متوجه تصاویر خواهید شد اما در یک مقاله ی متنی با خواندن و تحلیل آن می توانید مفهوم آن را درک کنید.

ابزارهای بسیاری برای این کار در اینترنت وجود دارد که Venngage یکی از سریع ترین ابزارها برای ساخت اینفوگرافیک ها است.

هنوز هم دیر نشده و برای مقاله هایی که در سایت شما وجود دارد می توانید اینفوگرافیک درست کنید و مطمئن باشید مردم آن را خیلی بیشتر دوست خواهند داشت و به اشتراک می گذارند، به همین ترتیب لینک های بسیاری به سایت شما وارد می شود و موجب افزایش ترافیک خواهد شد.

 

سخن پایانی

بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین تبلیغات گوگل ادوردز از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

 

 :: برچسب‌ها: بک لینک سازی ,
:: بازدید از این مطلب : 79
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 17 آذر 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

بک‌ لینک چیست ؟

بک لینک یکی از پرکاربردترین کلماتی است که در بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) به کار می‌رود. در این مقاله تعریف بک‌لینک‌ها و اینکه چرا آنها در سئو ضروری هستند را بیان خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که موضوع بک لینک همواره یکی از بحث های داغ در زمینه سئو بوده است، گوگل از سال 2011 به بعد با ارائه الگوریتم پنگوئن سعی کرد تا با سایت هایی که از طریق خریداری لینک های اسپم سعی دارند رتبه خود را در گوگل بهبود دهند را شناسایی و جریمه کند. در حال حاضر نیز الگوریتم پنگوئن به هسته گوگل اضافه شده است.

 

 

مزایای بک لینکها در سئو

 

بک‌لینک‌ها لینکهای ورودی به یک صفحه وب هستند. در واقع به پیوندهایی گفته می‌شود که از سایت‌های دیگر به سایت شما داده می‌شود. بک‌لینکها اثرات زیادی در برتری یک وبسایت در نتایج موتور جستجو دارد؛ به این دلیل که آنها بسیار مفید برای بهبود رتبه‌بندی وبسایت هستند. یک صفحه با داشتن بک‌لینک‌های زیاد دارای رتبه بالاتری در همه موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل می‌باشد. موتورهای جستجو رتبه‌بندی را با استفاده از فاکتورهای متعدد برای نمایش نتایج جستجو محاسبه می‌کنند. هیچکس به درستی نمی‌داند چه مقدار وزن موتورهای جستجو به بک‌لینکها در زمان لیست نتایج تعلق می‌گیرد؛ با این حال آنچه که ما قطعی می‌دانیم این است که بک‌لینکها بسیار مهم هستند. بک‌لینکها باید طبیعی باشند این بدان معناست که نباید از روشهای مصنوعی برای ایجاد بک‌لینک برای وبسایت خود استفاده کنید. کیفیت لینک‌ها به مراتب مهم‌تر از کمیت آنهاست. به عنوان مثال وبسایت A یک سایت رستورانی است و لینکهایی از وبسایت B که درباره بررسی مواد غذایی است می‌گیرد؛ بنابراین می‌تواند بک‌لینکهای باارزش، طبیعی و مرتبط وبسایت A به دست آورد. با توجه به اهمیت بک‌لینک‌ها شیوه‌های بسیار بدی وجود دارد که توسط صاحبان وبسایت برای به دست آوردن بک‌لینک دنبال می‌شود. برخی از این روش‌های بد شامل: خرید بک‌لینک، شبکه‌های تبادل لینک، فروش بک‌لینک‌ها و غیره می‌باشند. بیشتر این روش‌ها توسط موتورهای جستجو توصیه نمی‌شوند. آنها به طور معمول ایندکس نشده و وبسایت به خاطر استفاده از این روش‌ها جریمه خواهد شد. 
فکر کنید که بک‌لینک‌ها به عنوان گفتگوهایی در بین وبسایت‌ها هستند.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

 

چرا بک لینک ؟

بک لینک علاوه بر سئو سایت، در بازاریابی محتوا و برندینگ هم تاثیر گذار است.

هنگامی که کاربران در حال خواندن محتوای رپورتاژ آگهی در خبرگزاری های آنلاین هستند، ابتدا لینک ها را می بینند. اگر نام برند و سایت شما چندین بار در یک مقاله ذکر شده باشد، نام تجاری شما به طور خودکار با موضوع آن مطلب در ذهن فرد خواهد ماند. همانگونه که موتورهای جستجوگر لینک ها را در سایت شما شناسایی کرده و نتیجه می گیرند که سایت شما اطلاعات مفیدی دارد، مصرف کنندگان نیز آنها را می بینند و باعث می شود که آنها به نام تجاری شما علاقه مند شوند.

 

بک لینک چیست

 

هدایت به سمت فروش و روابط جدید

داشتن تعداد زیادی بک لینک می تواند منجر به پیدا کردن مشتریان جدید و حفظ ارتباط با مصرف کنندگان شود.

هنگامی که کابران یک رپورتاژ خوب را می خوانند و یک بک لینک که به منبع اشاره می کند را می‌بینند ، احتمال زیادی وجود دارد که روی لینک ها کلیک کنند تا بیشتر بدانند که مقاله از کجا آمده است.

همچنین اگر کاربران واقعا از محتوای حمایت شده یا اسپانسری شما لذت برده باشند، ممکن است برند شما را در رسانه های اجتماعی نیز دنبال کنند بنابراین یک لینک ساده می تواند مصرف کنندگان را به سمت وب سایت شما هدایت کنند.

 

بک لینک

ترویج دادن و برندینگ

بک لینک های داخل متن رپورتاژ آگهی، راهی برای برندینگ و افزایش فروش محصولات و افزایش ترافیک وب‌سایت شما هستند .

البته باید بدانید که اگر سعی دارید صفحاتی که محتوای ضعیف یا ابتدایی دارند را در نتایج گوگل بالا ببرید ، شما در رنکینگ این گونه صفحات در موتورهای جستجو ، دچار مشکل خواهید شد. بنابراین براساس استراتژی های برتر سئو سایت باید به شدت به تولید محتوا براساس الگوریتم های سئو اهمیت بدهید و سپس به خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی فکر کنید.

 

ترافیک ارجاعی

با وجودی که بیشتر ترافیک از طرف موتورهای جستجو می آید، برخی از کابران هم از طریق ارجاعات سایت های جذب سایت شما می شوند. ترافیک ارجاعی به این معنی است که افراد بر روی لینک های درون یک محتوای رپورتاژ  کلیک می کنند و به سمت آن لینک هدایت می شوند. بنابراین استفاده از ترافیک ارجاعی مورد نظر متخصصان بازاریابی اینترنتی و سئو قرار می گیرد چراکه نرخ فرار (bounce) کمی دارد.

 

مزایای بک‌ لینک‌ها در سئو

بک‌لینک‌هایی با کیفیت بالا بخش اصلی الگوریتم گوگل هستند و آنها می‌توانند فاکتور تصمیم‌گیری باشند که یک وبسایت را به بالاترین نتایج جستجو هل دهند. در حالی‌که لینک بیلدینگ تنها برای اهداف بهینه‌سازی موتور جستجو به کار برده می‌شود آنها به چند دلیل دیگر مفید هستند. 
موتورهای جستجو کیفیت بک‌لینک‌ها را در زمان ایندکس کردن و رتبه‌بندی یک وبسایت در نظر می‌گیرند. یک بک‌لینک خوب بیشتر یا همه ویژگی‌های خوب را خواهد داشت، به این دلیل که می‌توانند بک‌لینک‌ها از یک منبع معتبر بیایند. یک وبسایت بسیار محبوب بسیار مرتبط با کلمه کلیدی آن جستجو می‌شود و به طور کلی قابل اعتماد و اطمینان است، بنابراین لینک‌های ارائه شده توسط سایت به طور قطعی توسط بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو مشاهده خواهند شد. 
لینک‌های اضافه شده به صفحات که غیر مرتبط با محتوای وبسایت شما هستند به عنوان اسپم توسط موتورهای جستجو مشاهده خواهند شد و در رتبه‌بندی جریمه می‌شوند. بنابراین افرادی که سعی می‌کنند با تقلب لینکهای زیادی را برای به دست آوردن بازدیدکنندگان بالا به دست آورند نوعی از سئوی سیاه و سفید است.
در ادامه مزیت‌هایی که لینک‌های با کیفیت ایجاد می‌کنند را بیان می‌کنیم:

 

 

بک‌ لینک چیست ؟

 

1- ایجاد اعتبار برای برند شما

گرفتن لینک از سایت‌های محبوب، مهم برای سئو است، همچنین آنها کمک به ایجاد اعتبار برند شما می‌کنند. به نظر می‌رسد این لینکها به عنوان نشانه خوبی هستند که اطلاعات مفیدی را برای وبسایت ارائه می‌کنند و بازدیدکنندگان آن را می‌توانند به عنوان نشانه‌ای ببینند که نام تجاری شما یکی از محبوب ترین هاست. 
بنابراین لینکهایی با کیفیت بالا از وبسایتهای مشهور اثرات زیادی را بر سئوی شما دارد، همچنین آنها کمک خواهند که منبعی از اطلاعات ارائه شوند و می‌تواند حتی نتیجه آن در لینک دادن به محتوای شما شود و بنابراین شما لینک‌های طبیعی می‌دهید که گوگل دوست دارد.

2- ایجاد ترافیک ارجاعی (Referral Traffic) به طور خودکار

همه منشا ترافیک یک وبسایت از جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و دیگر موتورهای جستجو نیست. ترافیک ارجاعی هم درصد زیادی از ترافیک را ایجاد می‌کند بدین معنی که افراد با کلیک بر روی لینک‌های درون محتوا و مطالب مرتبط لینک شده وارد سایت شما می‌شوند. 
لینکهایی با کیفیت بالا در سایتها با مقدار بالای ترافیک نه تنها کمک به سئو می‌کند، بلکه آنها می‌توانند ترافیک هدفمندی را به وبسایت شما هدایت کنند. یک لینک تنها بر روی وبسایت محبوب می‌تواند باعث ایجاد ترافیک زیادی به وبسایت شما برای سالها شود. یک مورد زیبا در مورد ترافیک ارجاعی این است که آنها بسیار هدفمند هستند. 

3- دایرکتوری بلند مدت و منابع لینک‌ها

اینترنت یک منبع بزرگی از اطلاعات است که مداوم در حال بروزرسانی است و همیشه دسترسی به اطلاعات از طریق آن وجود دارد. اگر شما لینکهایی با کیفیت بالا از دایرکتوری‌های معتبر و دیگر منابع وبسایت بگیرید می‌تواند کمک به هدایت ترافیک به وبسایت خود برای سال‌های آینده شوید. 

4- ایجاد ارتباطات جدید

هنگامی‌که شخصی محتوای خوب شما را می‌خواند و می‌بیند یک بک‌لینک به منبع یا تولید کننده داده شده یک فرصت بسیار خوبی است که آنها روی لینک برای یادگیری بیشتر در مطلب خوانده شده توسط آنها کلیک خواهند کرد.
این می‌تواند منجر شود که فرد به خبرنامه یا قابلیت‌های دیگر بخش‌های مختلف وبسایت شما بپیوندد. آنها ممکن است متصل شوند و پروفایل رسانه‌های اجتماعی شما را دنبال کنند و یا ممکن است وبلاگ شما را بخوانند و سپس آن را به اشتراک بگذارند. یک لینک ساده می‌تواند شرکت و مشتری را بدون کمک به رتبه‌بندی موتورهای جستجو با هم آشنا کند. 

5- قرار گرفتن در معرض نام تجاری و به رسمیت شناختن

هنگامی که کسی محتوای آنلاین را می‌خواند می‌تواند به سرعت لینک‌های قابل مشاهده درون محتوا را شناسایی کند.  هنگامی‌که یک مشتری می‌بیند نام برند شما در تمام محتوای معتبر لینک شده آنها شروع به برقراری ارتباط با شرکت شما با موضوع خاصی که در آن نام برند شما لینک شده می‌کنند. 
هنگامیکه شخص محتوایی را می‌خواند که شما ایجاد کردید و متن لنگر یا anchor text (متن که به آدرسی لینک شده) را به نام برند شما می‌بیند آنها یکی از این دو مورد را انجام می‌دهند؛ آنها یا کلیک بر روی لینک کرده و وبسایت شما را مشاهده کرده و یا آنها نام برند شما را با محتوایی که خواندند ثبت می‌کنند. حتی اگر آنها فورا سایت شما را مشاهده نکنند شروع به برقراری ارتباط با موضوعات محتوای سایت شما می‌کنند. این می‌تواند منجر به بازدید سایت شود و نیز تعامل نام تجاری شود. 
تمرکز اصلی کمپین لینک بیلدینگ بهبود موقعیت ارگانیک یک وبسایت (ترافیک موتور جستجویی) است اما بدان معنا نیست که باید تنها یک فاکتور برای تخمین عملکرد لینک بیلدینگ به کار ببرید. 
اگر چه بهبود رتبه‌بندی فرایندی کند است اما می‌تواند ترافیک ارجاعی مقدار زیادی ترافیک را می‌تواند هدایت می‌کند. 

تاثیر بک لینک در سئو

 

تبلیغات میان متنی

تبلیغات گوگل  جست و جو و همچنین  سئو و بهینه سازی سایت از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی:: بازدید از این مطلب : 81
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 17 آذر 1398 | نظرات ()

صفحه قبل 1 ... 6 7 8 9 10 ... 11 صفحه بعد