نوشته شده توسط : dr

 


استاندارد IP و IK در دوربین مداربسته

استاندارد IP و IK در دوربین مداربسته : در دنیای محصولات الکترونیکی که تولید کنندگان بیشماری در سرتاسر دنیا اقدام به طراحی و تولیدات محصولات متنوع می کنند نیاز به تعریف استانداردهای مختلف در جهت اطلاع رسانی به مصرف کننده بیش از گذشته اهمیت یافته است. دوربین های مداربسته نیز با طرح ها و قابلیت های متفاوتی توسط کشورها و شرکت های مختلفی در سرتاسر دنیا تولید می شوند و در نتیجه همه این شرکت ها ملزم به اطلاع رسانی استاندارد در خصوص محصول تولید خود هستند. از استانداردهای بین المللی در تولید دوربین های مداربسته استانداردهای IP و IK است. به عبارتی دقیق تر این دو استاندارد شرکت ها را ملزم می کند که مقاومت ساختار فیزیکی محصولات خود را بر اساس این معیار ها بسازند.

استانداردهای IP و IK دارای یکسری درجه بندی های پیش فرض هستند که با اعدادی نوشته شده در کنار حروف IP و IK بر روی محصولات منتشر می شود. با این اطلاعات شما می توانید مقاومت دوربین ها را در مقابل ضربه فیزیکی، رطوبت و دیگر عوامل محیطی بسنجید و بر اساس نیاز خود اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته کنید.  در ادامه این مطلب به بررسی اعداد درج شده بر اساس این دو استاندارد بین المللی می پردازیم.

 

استاندارد IP در دوربین مداربسته

همانطور که توضیح داده شد استاندارد IP و IK برای بررسی میزان مقاومت دوربین مداربسته در برابر نفوذ گرد و غبار و ضربات احتمالی تدوین شده است. استاندارد IP مخفف عبارت( Ingress Protection ) به معنی مقاومت در برابر نفوذ است. به عبارتی دقیق تر سیستم IP  یک استاندارد بین‌المللی است که سطح حفاظت را در برابر نفوذ به محوطه‌های مختلف از قبیل گرد و غبار، جامدات و مایعات تعریف می‌کند. زمانی که در اطلاعات محصول  به IP  رسیدید ، باید دنبال دو شماره از ۰۰ تا ۶۸ باشید. هر عددی در نمودار درجه‌بندی   IP سطح حفاظت دوربین مدار بسته را نشان می‌دهد.

هر عدد، نشاندهنده ی سطح حفاظتی است که در طول فرآیند تست دوربین کنترل شده است تا سازگاری دوربین راتضمین کنند. به این ترتیب، مشتریان می‌توانند به دنبال رتبه‌بندی مورد نظر براساس نیازهای خاص خود باشند و آن‌ها می‌توانند دوربین‌های خودرامطابق با سطح حفاظت مشخص‌شده انتخاب کنند.

 

همان طور که گفتیم در کنار حروف IP اعدادی به عنوان درجه بندی قرار می گیرند. هر کدام از این اعداد نشان دهنده سطح مقاومت معینی در دوربین مداربسته است. عدد اول نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه نسبت به ورود اشیا جامد است و اعداد  بالاتر نشانگر مقاومت بیشتر دستگاه نسبت به ورود گرد و غبار است. یادتان باشد که بررسی مقاومت دوربین مداربسته در مقابل نفوذ گرد و غبار بسیار مهم است، زیرا ذرات ریز می توانند به راحتی  در دستگاه نفوذ کرده و منجربه نقص های داخلی در طولانی مدت شوند.

رقم دوم از شماره IP نشانگر مقاومت دوربین در برابر نفوذ مایعات است. هرچه عدد این درجه بیشتر باشد دستگاه مقاومت بالاتری در برابر نفوذ آب و مایعات دارد. این معیار برای دوربین هایی که در فضاهای روباز نصب می شوند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

استاندارد IP و IK در دوربین مداربستهبیشتر بخوانید : پکیج دوربین مداربسته       نمایندگی هایک ویژن

 

 درجه بندی استاندارد IP

(عدد صفر نشان دهنده عدم مقاومت دستگاه است.)

عدد یک

دستگاه در برابر نفوذ ذرات تا سایز ۵۰ میلیمتر مقاوم است

عدد دو

دستگاه دربرابر ذرات جامد با قطر ۱۲٫۵mm مقاوم است

عدد سه

دوربین برابر ذرات جامد با حداقل قطر ۲٫۵mm مقاوم است.

عدد چهار

مقاوم دربرابر سیم،پیچ‌گوشتی،حشرات و ذرات جامد با قطر 1mm

عدد پنج

دوربین در برابر نفوذ خاک مقاومت قابل قبولی دارد.

عدد شش

مقاومت کامل دربرابر نفوذ گرد و غبار

 

 

استاندارد IK در دوربین مداربسته

استاندارد IK یک استاندارد بین المللی است که سطح مقاومت محفظه های تهیه شده برای تجهیزات الکترونیکی در برابر ضربه های مکانیکی را تعیین می کند. این رتبه بندی می تواند یک عامل مهم در هنگام انتخاب دوربین برای فضای باز و محیط های بیرونی باشد. زیرا دوربین ها در فضای باز ممکن است در معرض ضربات فیزیکی یا خرابکاری های عمدی بیشتری باشند.

 

عدد صفر

دستگاه در برابر ضربات مقاوم نیست.

عدد یک

دستگاه در برابر یک شی ۲۵۰ گرمی که از فاصله ۵٫۶ سانتی متری بر روی آن در حال سقوط است مقاوم است.

عدد دو

دستگاه دربرابر یک شی ۲۵۰ گرمی که از فاصله ۸ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد سه

دستگاه در برابر یک شی ۲۵۰ گرمی که از فاصله ۱۴ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد چهار

دستگاه در برابر سقوط یک شی ۲۵۰ گرمی که از فاصله ۲۰ سانتیمتری برروی آن سقوط کند، مقاوم است.

عدد پنج

دستگاه دربرابر یک شی ۲۵۰ گرمی که از ارتفاع ۲۸ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد شش

دستگاه در برابر یک شی ۲۵۰ گرمی که از ارتفاع ۴۰ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد هفت

دستگاه دربرابر یک شی ۵۰۰ گرمی که از فاصله ۴۰ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد هشت

دستگاه در برابر یک شی ۲۵۰ گرمی که از ارتفاع ۴۰ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد نه

دستگاه دربرابر یک شی ۵۰۰ گرمی که از فاصله ۴۰ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

عدد ده

دستگاه در برابر یک شی ۵ کیلوگرمی که از فاصله ۴۰ سانتیمتری بر روی آن سقوط می کند، مقاوم است.

 

مقالات مرتبط::: بازدید از این مطلب : 29
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 


پورت SATA و ESATA در دوربین مدار بسته

SATA و ESATA یک فناوری ارتباطی پیشرفته هستند که  وظیفه انتقال اطلاعات از مادربرد دوربین های مداربسته به هارد دیسک را بر عهده دارند. SATA مخفف (Serial Advanced Technology Attachment) و eSATA مخفف (external SATA) است و تفاوت هایی جزیی در نحوه کد گذاری و ذخیره اطلاعات با یکدیگر دارند. در ادامه این مطلب به بررسی تفاوت های این دو تکنولوژی ارتباطی می پردازیم و در انتها  تفاوت پورت IDE و SATA  را توضیح می دهیم.

تفاوت SATA با ESATA

تنها تفاوت eSATA با تکنولوژی SATA در این است که eSATA انتقال اطلاعات را بر روی هارد اکسترنال انجام می دهد.

همچنین نکته دیگر در خصوص تفاوت این دو نوع تکنولوژی در این است که eSATA اطلاعات را کد گذاری و ترجمه نمی کند و در نتیجه اطلاعات با سرعت بالاتری ذخیره می شود و در نتیجه این تکنولوژی نسبت به USB 2 سریع تر است.   SATA و ESATA هر دو وظیفه ی انتقال اطلاعات را به عهده دارند. بنابراین این دو پورت، نمی توانند تامین کننده برق درایورها باشند.

بنابراین در هنگام نصب دوربین مداربسته، برای ذخیره اطلاعات توسط دستگاه های DVR و NVR  هایک ویژن، از درگاه های SATA و eSATA استفاده می شود.  همچنین دستگاه های ضبط کننده، DVR ها و NVR ها می توانند یک تا 16 پورت SATA داشته باشند. البته هر رابط SATA می تواند تنها حجم مشخصی از هاردها را پشتیبانی کند که اغلب این میزان از یک تا 6 ترابایت است.

نکاتی در مورد SATA و eSATA

 • پورتهای SATA و Esata فقط وظیفه انتقال اطلاعات را انجام می دهند. این دو پورت به هیچ وجه قادر به انتقال برق به درایوها نیستند.
 •  دو پورت eSATA و SATA بر روی مادربرد قرار دارند یا به صورت مجزا هستند. این پورت ها با استفاده از سرعت بالای اینترنت به آسانی فیلم ها و تصاویر با حجم بالا را در کوتاهترین زمان منتقل می کنند.
 • پورت های SATA استاندارد هستند و تفاوتی بین رابط های برندهای مختلف هارد دیسک وجود ندارد.
 • تعداد پورتی که برای eSATA و SATA استفاده می شود در هر سیستم متفاوت است. بنابراین تعداد پورت ها کاملا به مشخصات فنی DVR يا NVR بستگی دارد.

پورت SATA و ESATA

تفاوت پورت IDE و SATA در دوربین مداربسته

تکنولوژی قدیمی تر SATA را با نام پورت IDE می شناسیم. این تکنولوژی دارای درگاهی با 40 پین است و توسط کابل های نواری، وظیفه انتقال داده ها را به صورت موازی برعهده دارند.

در مقایسه IDE با SATA  می توان چنین عنوان کرد که پورت های SATA از 7 پین و کابل آن از 4 سیم تشکیل شده است و نسبت به (IDE)، بسیار باریک تر و منعطف ترند.

تبدیل کابل IDE به SATA و برعکس

کارت تبدیل SATA به IDE و بلعکس این امکان را می دهد که هارد دیسک و درایو های قدیمی IDE را به پورت جدید SATA تبدیل کنید.

این کارت ها همچنین قادرند به صورت برعکس  نصب هاردهای جدید ساتا را در پورت IDE فراهم کند. خوشبختانه، این آداپتور با اکثر سیستم ها و دستگاه ها کار می کند.

مقالات مرتبط:

 1. تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته
 2. مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت
 3. ویژگی smart ir در دوربین های مدار بسته
 4. دلایل نصب دوربین مداربسته
 5. دوربین مدار بسته وای فای


:: بازدید از این مطلب : 25
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 


تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مدار بسته

تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته : یکی از موضوعات مهم در هنگام نصب دوربین مدار بسته توجه به طول کابل کشی سیستم های مداربسته است. در صورتی که نحوه کابل کشی و میزان طول کابل ها مناسب نباشد تاثیر بسیار منفی بر روی کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته خواهد گذاشت. از طرف دیگر کابل هایی با کیفیت های مختلف و مدل های متفاوتی در بازار وجود دارد که باید با توجه به نیاز پروژه ها از انواع مختلف آن استفاده کرد. نکته مهم در خصوص کیفیت کابل ها این است که هر چه فلزهای بکار رفته در کابلها خالص تر و از رسانایی مناسب تری برخوردار باشند تاثیر بهتری بر روی کیفیت تصاویر دارد. در ادامه این مطلب به موضوع طول کابل کشی در هنگام نصب دوربین مداربسته و تاثیر آن بر روی کیفیت تصاویر صحبت خواهیم کرد.

برخی از کارشناسان نصب دوربین مداربسته به اعدادی خاص به عنوان استاندارد کابل کشی اعتقاد دارند اما این موضوع از نظر فنی صحت ندارد و فاکتور های مختلفی در این موضوع تاثیر گذار است. برای مثال کیفیت های مختلفی از جنس کابل ها در بازار وجود دارد و از سوی دیگر اتصالات و دستگاه های ضبط نیز از نظر کیفیت متفاوت هستند و در نتیجه بلندی طول کابل در تلفیق این سیستم ها متفاوت خواهد بود. با این وجود اگر بخواهیم یک استاندارد عددی به عنوان طول کابل دوربین مداربسته تعریف کنیم می توان چنین گفت که برای سیستم های مداربسته آنالوگ حداکثر مسافت کابل باید بین 250 تا 270 متر باشد.

عدد ذکر شده به عنوان سقف کابل کشی در سیستم های آنالوگ در سیستم های دیگر کاربرد ندارد و برای مثال در روش های مختلف دیگر متراژ کابل ها باید بسیار کمتر باشد تا از کیفیت تصاویر کاسته نشود. برای مثال در سیستم کابل های UTP حداکثر میزان مسافت کابل کشی حدود 100 متر تعریف می شود که البته با استفاده از تقویت کننده های موجود در بازار این عدد تا دو برابر نیز می تواند افزایش یابد.

 

تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر

تاثیر جنس کابل ها بر کیفیت تصاویر دوربین مداربسته

دو نکته مهم دیگر در خصوص تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته این است که مغذی آلومینیم از کیفیت بسیار پایین تری نسبت به مغذی مس برخوردار است و متاسفانه در بازار کابل هایی با نام کابل مسی فروخته می شود اما وقتی بر روی شعله قرار می گیرند مشخص می شود که از جنس آلومینیوم هستند. نکته دوم این است که هر چقدر طول کابل افزایش پیدا می کند افت ولتاژ در طول مسیر کابل اتفاق خواهد افتاد و در نهایت منجر به قطع شدن تصاویر می شود.

همانطور که اشاره شد نمی توان عدد دقیقی برای استاندارد طول کابل کشی دوربین مداربسته مطرح کرد ولی به شکل استاندارد برای سیستم آنالوگی که کابل آن از مس تهیه شده باشد، این مقدار بین ۱۸۰ تا ۲۵۰ متر خواهد بود و هر چقدر از در صد مس بکار رفته در کابل ها کاسته شود این متراژ هم به همان نسبت کمتر خواهد شد. برای سیستم های تحت شبکه هم برای کابل های CAT 5 UTP از ۱۴۰ تا ۱۸۰ متر می باشد که با استفاده از تقویت کننده ها میتوان این مقدار را افزایش داد.

کابل کواکسیال و دوربین مداربسته در بستر آنالوگ به صورت تئوری قابلیت انتقال تصاویر را به طول 300 متر را خواهد داشت اما در عمل این طول کاهش پیدا می کند. چنانچه دوربین های شما در فواصل دور از دستگاه مدیریت تصویر یا DVR قرار دارند باید به موضوعاتی مانند جنس مغزی کابل، تعداد شیلد کابل، روکش کابل، ضخامت مغزی کابل و تکنولوژی کابل توجه ویژه داشته باشید.

نکته مهم دیگر در خصوص تاثیر طول کابل بر روی کیفیت تصویر دوربین مداربسته این است که اگر منبع تغذیه شما در نزدیکی دوربین مداربسته قرار دارد، نباید قطر کابل برق شما کمتر از ۵٫۱ میلی متر باشد تا ولتاژ برق ۲۲۰ ولت شما خیلی دچار افت نشود. اما اگر از منبع تغذیه مرکزی برای دوربین های خود استفاده می کنید ( این کار در پروژه های دارای طول کابل زیاد توصیه نمی گردد) باید در نظر داشته باشید که افت ولتاژ سر خط را با توجه به قطر و طول کابل بصورت دقیق محاسبه کنید تا تجهیزات شما با توجه به افت ولتاژ آسیب نبینند.:: بازدید از این مطلب : 22
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

دوربین شبکه POEدوربین شبکه POE

دوربین شبکه POE

واژه POE مخفف اصطلاح (Power on Ethernet) تغذیه از شبکه است. دوربینهای POE

دوربینهایی هستندکه میتواننداز طریق کابل شبکه تغذیه شوند. در صورت تغذیه دوربین

از شبکه دیگر نیازی به ادابتور وکابل برق برای دوربین نخواهد بود.

استفاده از دوربینهای POE حذف کابل کشی برق و آدابتوردوربین است.با حذف این موارد

از طرفی هزینهای نصب دوربین کاهش خواهد یافت واز طرفی کار نصب با سادگی بسیار

بیشتری همراه خواهد بود.

عدم نیاز به استفاده ازکابل برق میتواندبه شدت زمان نصب و پیچیدگی های نصب

دوربینها را کاهش دهد.از طرف دیگرشما با استفاده از سوئیچ های POE برای تغذیه

دوربین به طور نا خود اگاه یک سیستم تغذیه یکپارچه ایجاد کرده اید.

در صورتی که بخواهید دوربینها را باUPS خود متصل کنید. تنها کافیست تغذیه سوئیچ

ها را بهUPS خود متصل کنید.

معایب :

بزرگترین عیب استفاده ازاین دوربینها اجبار به استفادهاز سوئیچ های POE است.

بایدبدانید برای تغذیه دوربین حتما باید تمامی سوئیچ های متصل به دوربین ها نیزPOE

باشند.

توجه داشته باشید که سوئیچ POE بسیار پر هزینه تر از سوئیچ های عادی شبکه هستند

واین موضوع تا حدزیادی کاهش هزینها مربوط به حذف کابل برق را تحت شعاع قرار می

دهد.

البته میتوان در پروژهای مقیاس کوچکتر از ادابتورهای POE نیز استفاذه نمودتا همچنان

کاهش هزینه در زمره ویژگیهای این تکنوتوژی قرار بگیرند.از طرف دیگر در صورت قطع

دوربین ازسوئیچ دوربین ها به طور کامل خاموش خواهد شد.

وحتی اگربه حافطه SD نیز مجهز باشد دیگر توانایی ضبط تصاویررا نخواهدداشت .برای حل

این مشکل در مواقع اضطراری نیزمیتوان از سوئیچهای پشتیبان وراه اندازی یک سیستم

Failover نیز استفاده نمود.

تغذیه دوربین از طریق شبکه معمولا زمانی توجیه فنی ومالی پیدا میکندکه فواصل

دوربینها تا هر سوئیچ به نسبت بالا باشد. در غیر اینصورت به دلیل استفاده ازسوئیچ های

گران قیمت توجیح اقتصادی استفاده از انها از بین خواهد رفت.

 1. موارد استفاده از دوربین حفاظتی هوشمند
 2. شهر هوشمند و الزامات اجرایی برای آن
 3. توسعه هوش مصنوعی در سیستم های نظارت تصویری
 4. دوربین مداربسته شمارش افراد
 5. مزایای سیستم امنیتی یکپارچه
 6. کنترل ورودی و کنترل دسترسی
 7. انواع دوربینهای تب سنج
 8. جنبه تاریک اینترنت اشیا
 9. دوربین تشخیص چهره: راه حل های بدون تماس
 10. استراتژی امنیت سایبری
 11. هوش مصنوعی در عملیات نظارتی
 12. جنبه‌های گوناگون تکنولوژی شناسایی چهره
 13. تامین امنیت موسسات آموزشی
 14. تأثیر نورپردازی بر عملکرد دوربین مداربسته
 15. چالش های صنعت امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی


:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

دوربین مدار بسته ضد انفجار

دوربین مدار بسته ضد انفجار

دوربین مدار بسته ضد انفجار

دوربین مدار بسته ضد انفجار: در واقع نوعی از دوربینهای مدار بسته بسیار مقاوم می

باشندکه در مقابل انفجار و فشارهای بسیارشدید مصون بوده وآسیبی نمی بینند. بدنه این

دوربینها از فولاد بسیارقوی و ضدزنگ بوده که در مقابل عوامل طبیعی مانند رطوبت وحتی

فشار گاز نیتروژن و گرد و غبار و مواد شیمیایی و انواع گازها ازجمله اسیتلن و سولفید

هیدروژن از آن محافظت مینماید. این دوربینها در مقابل پرتوهای ماوراء بنفش و بخار نمک

و آلودگی هوا بسیار مقاوم بوده و برای مقاومت بیشتر بدنه فولادی ضدزنگ آن، الکترو

اندود شده است این دوربینهای مدار بسته در هر محیطی قابل نصب بوده اما بیشترین

کاربرد آن در محیط هایی است که در آن احتمال انفجار وجود دارد.

محصولات مختلف این نوع دوربین

محصولات مختلفی از این نوع دوربین های مدار بسته تولید شده که انواعی از این

دوربینهای مدار بسته دارای قسمت های گرم کننده و برف پاکن گرفته تا قسمتهای

موقعیت یابی دوربین که هم در روز و هم در شب کار میکنند و دارای قابلیت عکسبرداری

به صورت نوری یا حرارتی یا به وسیله اشعه مادون قرمز می باشند. اخیرا سه شرکت ژاپنی

در یک پروژه مشترک توانسته اند دوربین مدار بسته ای رنگی و ضدانفجار تولید کنند که

در مقایسه با نمونه های موجود در بازار از اندازه ای به مراتب کوچکتر و دارای عملکردی

بسیار بهتر و دارای قیمت هایی کمتر از نصف قیمت دوربین مدار بسته موجود برخوردار

می باشد. این نوع از دوربینها قادر بوده در برابر انواع مواد شیمیایی را درخود دارند، قادر

بوده در برابر انواع گازها از جمله اسیتیلن و سولفید هیدروژن مقاوت کند. بدنه این نوع

دوربین مدار بسته، سیلندری شکل با ۷۵ میلیمتر قطر و ۱۸۵ میلیمتر طول و وزن ۵٫۱ کیلو

میباشد، از این نوع دوربین مداربسته در واحدهای صنعتی که با مواد بسیار خطرناک و

مرتبط با صنایع شیمیایی، پتروشیمی،گاز، آهن، فولاد و دارویی سر و کار دارند استفاده

میشود. این دوربینهای مداربسته در شرایط نامساعد جوی مقاومت بالایی داشته و قیمتی

کمتر از دوربینهای مدار بسته مشابه موجود دارند. با توجه به منظقه مورد استفاده ازگروه

بندی متفاوتی بر خوردار هستند، معمولا بر اساس استاندارد ATEXوZONE منطقه خطر

دسته بندی میشوند. این نوع دوربینها معمولا در مناطق گازی مورد استفاده قرار میگیرند.

https://justpaste.it/2rt75

https://anotepad.com/notes/8nbk625d

https://seocamp.siterubix.com/%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%9f/

http://onlineklubben.dk/site/activity/p/404427/

http://truehickman42.booklikes.com/post/4426959/

https://www.careeranna.com/online/activity/p/97700/

https://www.launchora.com/story/1627387111--0

https://app.box.com/s/u5yqpj7jlmxz7em9pokewparr0lae5wh

http://seomypassion12.inube.com/blog/8800703//

https://seomypassion12.doodlekit.com/blog/entry/16270184/-

https://hometownhomedecor.com/activity/p/466569/

http://community.runanempire.com/index.php?p=/discussion/272911/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87?new=1

https://zenwriting.net/p01a1ursc2:: بازدید از این مطلب : 14
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات

دوربین مداربسته سامانه ثبت تخلفات ۳: سیستم سرعت سنج راداری : در این سیستمها به

کمک سنسورهای راداری علاوه بر تعیین سرعت لحظه ای رادار، امکان تشخیص سایز خودرو

نیز فراهم میباشد همچنین این دسته از تجهیزات قادر به ایفای عملکرد مناسب  شرایط

نامساعد جوی و درطول شب میباشند. از آنجائیکه این سیستم جزء جدیدترین

تکنولوژیهای حال حاضر دنیا بوده و همچنین دارای دقت عملکرد بالایی میباشد

در حال حاضردر کشور ایران نیز این سیستم توسط شرکتهای سازنده داخلی

طراحی و ساخته شده و در اتوبانهای تهران و جادهای کشوری نصب گردیده است.

دوربین ثبت تخلفات چراغ قرمز این سامانه جهت ثبت تخلف گردش غیر مجاز، عبور از

چراغ قرمز و کنترل ایست بر روی خط عبور، عابرپیاده استفاده میگردد.

دوربین ثبت سرعت متوسط

به کمک این سامانه که در آن از یک دوربین ویدئویی و یک سنسور رادار

استفاده شده است با محاسبه سرعت وسایل نقلیه در ایستگاه اول

و ثبت پلاک خودرو، وبا درنظر داشتن فاصله دو ایستگاه متوالی سرعت

میانگین وسایل نقلیه محاسبه میگردد.

انواع تکنولوژی سیستمهای ثبت تخلف

انواع تکنولوژی سیستمهای ثبت تخلف، سامانه ثبت تخلفات نسل اول اولین سامانهای

ثبت تخلفات سرعت با حسگر راداری در دهه ۱۹۷۰ به بازار عرضه شد که بعنوان دوربین

راداری ثبت تخلفات سرعت نسل اول استقراری نامیده شد. این سامانه ها دارای مشکلات

کاربردی بودند که از جمله قادر به ردیابی درصدبالایی از خودروهایی که با سرعت بالا حرکت

میکنند را نداشتند و همچنین هزینهای نگهداری گزافی را میطلبند سامانه ثبت تخلفات

نسل دوم در دهه ۱۹۹۰ دوربین راداری ثبت تخلفات سرعت نسل دوم استقراری به بازار

عرضه شد که بسیاری ازمشکلات کاربردی و هزینه ی سامانهای نسل اول را برطرف نمود.

ولی مشکل اساسی و مشترک هر دو نسل این بود که امکان تفکیک و تعیین سرعت

خودروهایی که در خطوط مختلف ودر محدوده دید دوربین قرار می گرفتند را نداشتند.

 

hikvision    هایک ویژن

بیشتر بخوانید:      دوربین مداربسته تی وی تی          تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

   پکیج دوربین مداربسته

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات 7

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات ۴: سامانه ثبت تخلفات نسل سوم در سال ۲۰۰۴ میلادی

تکنولوژیهای جدید سامانهای راداری ثبت تخلفات چند لینی (Multiple Lane) عرضه گردید.

در حال حاضر سه نوع تکنولوژی جهت طراحی و ساخت سامانهای راداری نسل سوم در سطح

جهانی وجود دارد که به شرح ذیل میباشند:

استفاده از یک سنسورراداری جهت تعیین سرعت لحظه ای تمام خودروهایی که همزمان

روی باندهای مختلف تردد دارند. در این شیوه خروجی سنسور راداری در یک الگوریتم

پیشرفته Fusion Data جهت تفکیک وتعیین سرعت هر خودرو استفاده میگردد. بکار

گیری دو سنسور راداری به منظور تعیین و تفکیک سرعت لحظه ای خودروهایی که

همزمان برروی باندهای مختلف در حال حرکت میباشند، در این شیوها با استفاده از

الگوریتم هم فازسازی دو رادار، سرعت خودروها به صورت مجزا تعیین میگردد. استفاده از

چند سنسور راداری (یک سنسور به ازای هر باند) به منظور تعیین و تفکیک سرعت لحظه

ای خودروهایی که به صورت همزمان بر روی باند های مختلف در حال حرکت هستند.

تشخیص فاصله طولی

فاصله طولی بر مبنای قانون دو ثانیه بر اساس اندازه گیری مکان دقیق و زمان دقیق هر خودروی حاضر دز صحنه استخراج شده و اعلام میگردد. این دیتا برای مدیریت ترافیک و همچنین اگر زیر ساخت قانونی متناسب آن تعریف شده باشد برای اعمال قانون متناسب آن تعریف شده باشد برای اعمال قانون قابل استفاده خواهد بود.

تشخیص لاین حرکتی

در رابط کاربری قابلیت تعریف لاین ها خیابان در نظر گرفته شده است و در صورتی که لاین ها برای دوربین تعریف شود سامانه قادر به تشخیص لاین عبوری خودروی مد نظر و حتی اعمال آستانه متفاوت سرعت مجاز برای هر لاین را دارا خواهد بود.

تشخیص جهت حرکت

با بکار بستن روش های Machine Vision و محاسبات ریاضی مربوطه میتوان موقعیت سه بعدی پلاک خودرو را بصورت XYZ در طول زمان بدست آورد بدین ترتیب امکان تشخیص جهت حرکت خودرو در دنیای سه بعدی ممکن شده و در نتیجه میتوان تخلفات را تشخیص داده و بوسیله دوربین تخلف مربوطه را ثبت نمود.

 :: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات 1

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات

دوربین مدار بسته سامانه ثبت تخلفات: تخلفات مختلفی نظیر تخلف سرعت لحظه ای، تخلف

سرعت میانگین، تخلف عبور از چراغ قرمز، تخلف پارک در محل غیر مجاز، تخلف سبقت غیر

مجاز و… وجود دارند، که به منظور ثبت هر تخلف سامانه استاندارد برای آن می بایست

نصب گردد. به عنوان مثال سامانه ای که تنها سرعت لحظه ای را ثبت می نماید، می

بایست بتواند با خطای حداکثر۲% در تمامی شرایط جوی وتا سرعت۲۵۰ کیلومتر در ساعت

را ثبت، عکسبرداری و یا فیلمبرداری کند. در حالی که به منظور ثبت سرعت میانگین این

مساله متفاوت میباشد. پاره ای از تخلفات به صورت مقطعی اتفاق میافتند نظیر سبقت

غیر مجاز، و از انجائیکه نمیتوان تمامی یک مسیر طولانی را تحت پوشش دوربین قرار داد،

بنابراین ثبت در حین تخلف با مشکلات خاصی مواجه میباشد.

انواع سیستمهای ثبت تخلفات رانندگی

۱- سیستمهای سرعت سنج دستی

۲- سرعت سنجهای دستی لیزری

جهت کنترل سرعت یک خودرو در میان تعدادی خودرو دیگر، از سرعت سنج لیزری دستی

استفاده میگردد و از این رو سرعت سنج لیزری جهت کنترل سرعت خودروها در مسیرهای

پرتردد و خیابانها به کار میرود. از جمله مهمترین مشکلات این سیستم بروز خطرات جانبی

را برای اپراتورها به خصوص در بزرگراهای کم تردد که در آن خودروها با سرعت زیاد در حال

تردد هستند، میباشد. همجنین از آنجائیکه اصول کار سرعت سنجی در این سیستمها بر

مبنای تشخیص فاصله زمانی بین دو بازگشت متوالی اشعهای لیزری است، بنابراین محل

استقرار تجهیزات حتما می بایست ثابت باشد. یکی از مشکلات اصلی استفاده از لیزر،

خطای کوسینوس زاویه ای لیزر با جهت حرکت خودرو میباشد. به این معنا که بهترین

مکان برای استفاده از لیزر روبروی خودرو میباشد و هر چه با زاویه به خودرو نشانه رفته

شود، سرعت محاسبه شده توسط لیزر در کوسینوس زاویه بین لیزر و حرکت ماشین ضرب

میشود. (در بدترین حالت که عمود بر حرکت ماشین از بغل سرعت سنجیده شود، لیزر

سرعت صفر را نشان میدهد، چرا که سرعت خودرو در راستای لیزر عمودی صفر است)

 

قیمت پک دوربین مدار بسته  شرکت دوربین مدار بسته   نصب دوربین مدار بسته  نمایندگی هایکویژن

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات 2

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات ۲

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات

دوربینهای سامانه ثبت تخلفات ۲: سرعت سنحهای راداری بر دو نوع هستند تک هدف 

وچند هدف: رادارتک هدف (single target radar) اصول کار این سیستمها برمبنای پدیده

داپلر میباشد. موجی رادیویی از دستگاه خارج شده، به اجسام برخورد کرده و با مقداری

تغییر (وابسته به سرعت جسم) به دستگاه بازمی گردد. با محاسبه مدت زمان رفت و

برگشت موج و مقدار تغییر فرکانس آن فاصله و سرعت جسم قابل محاسبه است. این

سیستمها دارای مشکلات زیادی بودند که باعث کم شدن ارزش دادهای آنها در بحث ثبت

تخلف شد. (در کارهای آماری هنوز استفادهی بسیاری دارد) ایرادات سیستم راداری به

اختصار:

۱- محل و زاویه آنتن

بدلیل انکه معیاری دقیق برای محدوده ی تحت نظر رادار وجود ندارد و رادار نیز تفکیک

زاویه ای ندارد در صورت وجود چندشئی روبروی آنتن رادار نمیتوان مطمئن بود که سرعت

داده شده توسط رادار مربوط به کدام شئی است.

دوربین تی وی تی

۲- دید عبوری

حتی زمانی که محل نصب و زاویه ی راداربسیار دقیق تنظیم شده است بدلیل انکه امواج

رادیویی تا حدی از اشیاءعبور میکنند، ممکن است بازتاب قویتری با شی پشتی ایجاد شود

تا با شیء جلویی، پس بجای سرعت جسم نزدیکتر، سرعت جسم پشتی نشان داده

میشود.

۳- تداخل اشیاء

در صورتی که رادار بر روی جسم متحرکی نصب شده باشد، سرعت محاسبه شده توسط

رادار نسبی بوده، تغییر سرعت ناگهانی شیء حامل رادار در سرعت محاسبه شده توسط رادار

تاثیر ناگهانی گذاشته خطای خروجی رادار را بالا میبرد و آن را غیر قابل استناد میکند.

۴- خطای کسینوس

مانندخطای سرعت سنج لیزری،کسینوس زاویه ای ما بین جهت حرکت شیءوجهت موج

رادار درسرعت واقعی ضرب شده، سرعتی کمتر از سرعت واقعی داده میشود.

سرعت سنج لوپی

سرعت سنج لوپی: جهت نصب این سامانه ها، در ابتدا پوشش کف اتوبان برداشته

میشود و سپس حسگرهای مغناطیسی نصب میگردند. خروجی این حسگرهای به سیستم

هایی که شامل دوربین و کنترلر میباشد اتصال می یابد. از جمله مشکلات این سامانه ها

عدم تشخیص سرعت های بالا، هزینه برداشتن پوشش اتوبان، تعمیر و نگهداری دشوار

حسگر و مشکلات جابجایی می باشد. بنابراین امروزه جز در مواردخاص همچون کنترل

چراغهای راهنمایی و پارکینگها کاربرد دیگری ندارند ایراد دیگر این سیستمها الزام به

نداشتن تغییرات حرکت خودروها در طول خط میباشد که متاسفانه در ایران به دلیل غیر

استاندارد و قرار نداشتن خودروها در بین خطوط (بخصوص در ترافیکها) استغاده از این

سیستمها دچار خطای بالا میشوند.

دوربین ثبت سرعت لحظه ای

سیستم سرعت سنج ویدئویی، سرعت سنجهای ویدئویی به ۲ گروه نور مرئی و نور نامرئی

تقسیم میشوند. اصول کار این سیستمها بر مبنای عکس برداری متوالی میباشد که هر

گروه مشکلات خاص تکنولوژیکی خود را دارا میباشند. به عنوان مثال اندازه گیری دقیق

سرعت بوسیله نور مرئی در صبحگاه و شامگاه که در آن گروهی از وسایل نقلیه با چراغ

روشن و گروه دیگر با چراغ خاموش در حال تردد میباشند، همراه با خطا میباشد همچنین

وجود مه و عوامل نامساعد جوی نیز بر دقت این سامانه ها تاثیر فراوان دارد. علاوه بر موارد

یاد شده در این سیستمها ابتدا میبایست ازتمامی خودروها تصویر برداری شده و سپس

سیستم قادر به تشخیص سرعت خواهد بود.

 :: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

Dual-Stream-در-دوربین-مداربسته-به-چه-معناست؟,,
در هنگام مشاهده تصاویر ارسالی از دوربین مدار بسته معمولا امکان پخش تصاویر به صورت همزمان برای چندین کاربر با مشکل مواجه می شود. برای مثال زمانی که در یک واحد اداری ضرورت دارد تا چندیدن کاربر مختلف به تصاویر دسترسی داشته و بتوانند آنها را در کامپیوتر یا تلفن همراه خود ببینند.
به همین دلیل تولید کنندگان سیستم های پخشی را ارائه کردند که تا حد زیادی این مشکل را برطرف نموده است.
سیستم پخش Dual Stream به شما این امکان را می دهد که دو جریان تصویری را به صورت همزمان از دوربین های مداربسته آنالوگ یا IP دریافت نمایید. این دو جریان با یکدیگر تفاوت داشته و یکی جریان اصلی با نام Main Stream و دیگری با نام جریان فرعی یا Sub Stream خوانده می شوند. جریان اصلی دارای رزولوشن بهتری نسبت به جریان فرعی است.

معنی لغوی Dual Stream

لغت Stream به معنای جریان آب است که به اطلاعات تصویر اشاره دارد. به دلیل آنکه که ویدئوها از پشت سر هم قرار گرفتن پی در پی تصاویر موجود شکل می گیرند، از اصطلاح جریان در رابطه با ویدئو ها استفاده می شود.
Dual Stream به معنای استفاده از دو مسیر متفاوت برای پخش همزمان تصاویر است که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند.

نحوه عملکرد سیستم Dual Stream

Dual Stream در معنای لغوی به معنای “جریان دو سویه” است. در حالت عادی دستگاه ضبط کننده تنها یک شکل از تصویر را دریافت می کند و آن را برای نمایش ارسال می کند. در این حالت ما تنها یک Stream یا جریا تصویری داریم.
سیستم های مداربسته را به صورت Dual Stream طراحی می کنند. در این حالت دو تصویر با اندازه و کیفیت متفاوت برای دو کاربر مختلف ارسال می شوند. تصویر اصلی که Main stream هم نامیده می شود، برای نمایش در نمایشگری که مستقیما به دستگاه متصل شده است، ارسال شده و یک تصویر کوچکتر و کم حجم تر به نام Sub Stream نیز برای یک گیرنده دیگر ارسال می شود.
ویژگی ها و کیفیت هر یک از این جریان های تصویری در تنظیمات دستگاه قابل تغییر است. البته معمولا کیفیت تصویر Substream از Mainstream کمتر است.

کاربرد جریان SubStream

هر زمان که کاربر تمایل داشته باشد تا از طریق وسیله دیگری به جز دستگاه ضبط، تصاویر دوربین ها را مشاهده نماید، می تواند از پخش به صورت Sub Stream استفاده نماید. این موضوع می تواند شامل مشاهده تصاویر بر روی موبایل از طریق اینترنت، مشاهده تصاویر از طریق یک کامپیوتر متصل به دستگاه اصلی و … باشد.
با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که کیفیت تصویر در این روش با کیفیت تصویر اصلی دستگاه متفاوت بوده و معمولا دارای کیفیت پایین تری است. البته توجه داشته باشید که روزولشن و نرخ فریم به صورت جداگانه برای Substream قابل تنظیم است.
لازم به ذکر است برای بالا بردن کیفیت تصاویر در سیستم Substream تجهیزاتی وجود دارند که کیفیت بالاتری را ایجاد می کنند و یا یک استریم اضافه ی دیگر با کیفیت بالا را (به جز Main Stream) برای کاربر فرآهم می کنند.
دوربین های تحت شبکه همگی دارای این قابلیت هستند. برخی از دستگاه ها و دوربین های پیشرفته موجود در بازار دارای قابلیت Multi Stream بوده و می توانند چندین تصویر متفاوت را به صورت همزمان برای کاربری های متفاوت پخش کنند.
 

پک دوربین مداربسته  دوربین مدار بسته     هایک ویژن

پایه و کاور دوربین مدار بسته

پایه-و-کاور-دوربین-مدار-بسته-چیست-؟,,
استفاده از پایه های مخصوص برای نصب دوربین مدار بسته معمولا در شرایطی انجام می شود که موقعیت نصب دوربین با نوع بدنه آن تناسب نداشته و شما مجبور به استفاده از پایه هایی با اشکال مختلف هستید. همچنین از پایه ها به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و تنظیم بهتر آنها جهت دید مناسب تر نیز استفاده می شود. به دلیل آنکه دوربین های مداربسته نیز دارای انواع متفاوتی هستند بنابراین نوع پایه متناسب با آن نیز برای نصب متنوع خواهد بود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع پایه های مورد استفاده در نصب به معرفی آنها می پردازیم.

انواع پایه در دوربین مداربسته


پایه سقفی (Ceiling Mount)

همانطور که از نام آن پیداست برای نصب دوربین مدار بسته در زیر سقف استفاده می گردد. این نوع پایه ها در اشکال تیوب مانند تولید شده و در اندازه های مختلفی در حدود 18 تا 36 اینچ تولید می شوند.

پایه ستونی (Pole Brackets)

با استفاده از پایه های ستونی می توانید دوربین را به ستون ها یا تیرک ها متصل نمایید. این نوع پایه ها اغلب در محیط های باز (Outdoor)کاربرد دارند.

پایه دیواری یا افقی (Wall Mount Brackets)

از پایه های دیواری زمانی استفاده می شود که نیاز به تغییر زاویه دوربین برای دید بهتر وجود دارد برای مثال نقاطی که از میدان دید دوربین خارج هستند. طول این نوع پایه ها معمولا از 50 سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند.

پایه گوشه (Outdoor Corner Mount)

با استفاده از این نوع پایه ها می توانید دوربین مداربسته را در کنج و گوشه دیوارها نصب نمایید. این پایه ها اغلب مناسب برای دوربین های گردان یا PTZ هستند که امکان گردش و بزرگنمایی در آنها وجود دارد.

پایه مخصوص دوربین مدار بسته دام (Dome Camera Brackets)

همانطور که می دانید دوربین های دام دوربین هایی سقفی بوده و معمولا مناسب برای نصب بر روی دیوار نیستند. با این حال گاهی به دلیل قابلیت های خاص موجود در برخی از مدل های دام کاربران مایل به نصب آنها بر روی دیوار مکان مورد نظر خود می باشند. با استفاده از این نوع پایه ها امکان نصب آنها بر روی دیوار نیز میسر می گردد. لازم به ذکر است که انواع دیگری از این پایه ها وجود دارند که امکان نصب آداپتور و اتصالات در داخل آنها امکان پذیر است.

پایه دی لوکس (Deluxe Mounts)

با استفاده از این نوع پایه ها می توانید دوربین مداربسته خود را بر روی هر نوع سطحی اعم از میز، دیوار، سقف و.. نصب نمایید. برخی از انواع این پایه ها، مجهز به دستگیره یا دکمه ای هستند که امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و تنظیم موقعیت آن را امکان پذیر می سازد.

پایه های عمودی

از پایه های عمودی اغلب به منظور افزایش یا در مواردی کاهش ارتفاع نصب دوربین مداربسته استفاده می گردد. شکل این پایه ها مانند دکل بوده و بر روی سطوح افقی نصب می شوند.

پایه های نصب روی لوله

مختص زمان هایی است که مایلید دوربین را بر روی لوله های گرد نصب کنید. در هنگام نصب باید از بست های سیمی برای ثابت نمودن دوربین بر روی لوله استفاده نمایید تا پایه استحکام بیشتری داشته باشد.

دسته بندی دیگری نیز برای پایه های مورد استفاده در دوربین های مداربسته وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:
* پایه ی ثابت: پایه هایی هستند که به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می روند.
* پایه ی مفصلی: ساختار آنها به گونه ای است که دوربین را می توان با حرکات دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم نمود.
* پایه ی دوربین گردان: این نوع پایه استحکام بالایی داشته به نحوی که می تواند وزن دوربین مداربسته PTZ را تحمل کند. همچنین دوربین بر روی آن می تواند حرکت افقی ، عمودی و همچنین تغییر زاویه داشته باشد.

جنس پایه

جنس پایه های دوربین مداربسته معمولا می تواند از پلاستیک، آلومینیوم یا آهن باشد. در زیر به آن اشاره می نماییم:
* پلاستیکی: پایه های پلاستیکی معمولا از قیمت کمتری برخوردار بوده و از نظر وزنی نیز سبکتر هستند. لذا به دلیل آنکه مقاومت فیزیکی بالایی نداشته و استحکام کمتری دارند معمولا در سایز ها و طول های بزرگ تولید نمی گردند.
* آلومینیومی: پایه های آلومینیومی از استحکام بیشتری نسبت به پایه های پلاستیکی برخوردارند و شکنندگی کمتری دارند. اما اغلب هزینه بالاتری نسبت به پایه های پلاستیکی دارند. معمولا پایه های آلومینیومی حداکثر تا طول 30 سانت و به صورت پیش ساخته تولید می گردند.
* آهنی: این نوع از پایه ها معمولا در محل نصب ساخته می شوند. همانطور که می دانید آهن نسبت به آلومینیوم مقاوم تر و ارزان تر بوده اما سنگینی و ظاهر نه چندان جذاب پایه های آهنی از نقاظ ضعف آنها به شمار می رود.

کاور دوربین مداربسته

منظور از کاور دوربین مداربسته در واقع همان محفظه یا پوشش خارجی آن است که دوربین و لنز در آن قرار می گیرند و از دوربین محافظت می کنند.

انواع کاور در دوربین های مداربسته

1. کاور کوچک برای دوربین مداربسته پین هول یا مینیاتوری
2. کاور متوسط برای دوربین مداربسته باکس
3. کاورهای بزرگ مخصوص دوربین های مداربسته صنعتی
4. کاور سقفی برای دوربین مداربسته دام
5. کاور واتر پروف برای دوربین هایی با قابلیت زوم است. این کاور ها می توانند مجهز به فن و هیتر باشند و در دماهای مختلف محیط، دمای داخلی را برای دوربین ثابت نگه دارند.


:: بازدید از این مطلب : 35
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 2 مرداد 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

دوربین مداربسته امروزه به رکن اصلی تامین امنیت فضاهای مختلف عمومی و خصوصی شهرها تبدیل شده است. اگر شما نیز نیاز به نصب دوربین مداربسته در منزل یا محل کار خود دارید ممکن است مطالب زیر به شما در شناخت تکنولوژی های حفاظت تصویری کمک کند.

 1. هوشمند سازی صنایع خرده فروشی با دوربین مدار بسته هایک ویژن
 2. نمایش تکنولوژی مبتنی بر هوش مصنوعی ( AI ) هایک ویژن
 3. دوربین بولت هایک ویژن
 4. نکات برجسته بازار کنترل تردد (access control )
 5. دوربین توربو اچ دی PIR هایک ویژن
 6. دوربین مدار بسته برای نصب در اماکن تجاری و کارخانه
 7. دوربین مدار بسته بدون اینترنت
 8. دوربین مداربسته پرنده آمازون
 9. بهبود امنیت انتقال تصویر دوربین مداربسته
 10. آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته
 11. دوربین مدار بسته برای نصب در اماکن تجاری و کارخانه
 12. دوربینهای پوشیدنی و قابل نصب بر روی لباس
 13. حفاظت سایبری در دوربین های مداربسته
 14. حفاظت از مرز ها در دوران پسا کرونا
 15. نکات حفاظت سایبری در زمان دورکاری
 16. مزایای سیستم امنیتی یکپارچه
 17. بهینه‌سازی امنیتی رویدادهای بزرگ با نظارت ویدئویی هوشمند
 18. سیستم نظارت ویدئویی از راه دور ابزاری برای بهینه‌تر کردن سیستم های نظارتی
 19. حمل و نقل هوشمند با سیستم نظارت ویدئویی
 20. تاثیر هوش مصنوعی بر بازار امنیت
 21. ترس از فناوری ! آیا نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی ، نوآوری را در امنیت خفه می کند؟
 22. تبلیغات دوربین مداربسته
 23. طراحی سایت دوربین مداربسته
 24. بازاریابی برای دوربین های مداربسته
 25. موفقیت در فروش دوربین مدار بسته

مزایای سیستم امنیتی یکپارچه:: بازدید از این مطلب : 110
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 تير 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr
 

به اعدادی که نشان دهنده لوکس دوربین مداربسته هستند اعتماد نکنید. از استاندارد عددی لوکس برای مقایسه یا انتخاب دوربین مداربسته استفاده نکنید.

طیف استفاده از استاندار لوکس بسیار وسیع است و متاسفانه برای تعیین میزان کارایی دوربین مداربسته در نور کم استفاده می شود. بدین صورت که هرچه عدد لوکس قابل تصویربرداری پایینتر باشد دوربین مداربسته کارایی بالاتری در نورکم خواهد داشت. مثلا در زیر نمونه معمول این دست مشخصات را در برگه مشخصات یک شرکت می بینید:

نمونه مشخصات دوربین مداربسته

برای نمونه دوربین مداربسته ای با استاندارد 0.2 لوکس بنظر می آید خیلی بهتر از دوربین مداربسته ای با استاندارد 0.5 لوکس در نور کم کار نماید، در صورتی که در عمل اینطور نیست. بنابراین شرکتها با مشکلی اساسی بنام تعیین لوکس روبرو هستند که باید از آن بگذرند و دیگر به استاندارد لوکس فکر نکنند.

تصورات غلط رایج

با کمی توجه می شود فهمید که نزدیک به نیمی از متخصصان از واحد لوکس به عنوان یک واحد اندازه گیری در تعیین میزان کارایی در نورکم استفاده می کنند و درواقع به این رتبه بندی نیز اعتقاد دارند.

مهمتر اینکه واحد لوکس در RFP ها(درخواست پیشنهاد اجرای پروژه) برای تعیین کارایی دوربین مداربسته در نور کم نیز بشدت مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب دوربین مداربسته هایی که مشخصه محدوده لوکس آنها در محدوده RFP ها نباشد به راحتی منتفی می شود.

مشکل اساسی

مشکلات اساسی پیش رو در زیر آمده اند :

 • اعداد غیرواقعی
 • پروسه غیر استاندارد
 • بی ارتباط با کیفیت عکس
 • عدم بیان تنظیمات دوربین
 • کاهش تدریجی کیفیت تصویر

اعداد غیرواقعی

اکثر تولیدکننده های سیستم نظارت تصویری رتبه بندی هایی برای استاندارد لوکس دارند که عجیب غیرواقعی است. مقادیری عجیب برای این پارامتر از 0.001 گرفته تا مقادیر بسیار کمتر را در مشخصات محصولات می گنجانند. این میزان لوکس بیانگر تاریکی شدیدی است. تمامی دوربین مداربسته هایی که در دنیای واقعی در این شرایط نوری قرار بگیرند یا تصویری نمی توانند ضبط کنند یا بحدی نویز در تصویر خواهد بود که عملا تصویر بی استفاده خواهد بود.

پروسه غیر استاندارد

هر تولیدکننده ای بر اساس هر شرایطی که خودش می خواهد و نام استاندارد را روی آن می گذارد لوکس را تعریف می کند! بنابراین از آنجایی که مبنای استانداردها از حالت عمومی و تعریف شده و یکسان در بین همه شرکتها خارج شده است، مقایسه نتایج دو تولید کننده بدون داشتن اطلاعات کافی از نحوه آزمون لوکس غیر ممکن است.

بی ارتباط با کیفیت عکس

هیچ تولیدکننده ای تا به حال تصویری از وضعیت کیفیت دوربین مداربسته تولیدیشان در شرایط لوکسی مختلف منتشر نکرده است. البته اگر اینکار را هم انجام دهد تصاویری بی کیفیت و فاجعه خواهیم داشت. درواقع این پارامتر نمی تواند بیانگر میزان کیفیت تصاویر باشد.

عدم بیان تنظیمات دوربین

شرکتهای بسیاری از تنظیماتی از قبیل سرعت شاتر بسیار پایین و تریکهایی همچون sens up استفاده می کنند. اغلب بصورت مبهم از این فوت و فن در مشخصات نام می برند و نتیجه اش این خواهد بود که بنظر می آید ظاهرا در نور بسیار کمی (0.000001) هم قادر به تصویر برداری هستند!

کاهش تدریجی کیفیت تصویر

کیفیت تصویر همه دوربینهای مداربسته در میزان نور زیر 50 لوکس بتدریج کاهش می یابد. این کاهش بدنبال افت نسبت سیگنال به نویز در دوربین اتفاق می افتد و در اینجاست که ویژگیهایی همچون AGC برای کمک وارد عمل می شوند و نمی توانید براحتی متوجه لحظه افت شوید.

اشتباه مشاوران

ایراد اصلی کار به مشاورانی بر می گردد که برای پیشنهاد یا مقایسه و تعیین دوربین مداربسته انتخابی تنها به عدد حداقل لوکس قابل نمایش دقت می نماید. جالب آنجاست که اغلب حتی امتحان نکرده اند که ببینند آیا این رتبه بندی یا اعداد درست هستند یا خیر و آیا اصلا دقیق هستند؟!

تولیدکننده بدام افتاده

این رتبه بندی به ایجاد سیستمی نادرست می انجامد که حتی اکثر شرکتهای تولید کننده تجهیزات سیستم نظارت تصویری خوب و پاسخگو گرفتارش شوند. یعنی اولین شرکتی که واقعیت را درباره کارایی محصولاتش در نور بسیار کم بگوید قطعا از طرف پروژه های بزرگ ردصلاحیت خواهد شد. بخاطر همین مشکل هیچ شرکتی قادر به انجام این کار نیست.

بدتر آنکه در این وضعیت شرکتهای بی کیفیت و بی اخلاق در بازار سیستم نظارت تصویری بیشترین بهره را برده و اعدادی که می خواهند را بدون اینکه مورد ارزیابی قرار گیرند ارائه می دهند.

چه کنیم؟

بهترین راه آزمایش و امتحان دوربین مداربسته در شرایط یکسان با تنظیمات پایه (مثلا سرعت شاتر یکسان) است. انتخابهای نهایی خود را شب هنگام در محلی که میخواهید مورد بررسی قرار گیرند نصب نمایید. مطمئنا نتیجه بررسی شما اصلا با میزان مشخص شده لوکس در دوربینها همخوانی ندارد.

برای بهبود نتیجه تصویربرداری می شود از تغییرات زیر استفاده نمود:

F Stop: از آنجاییکه که تفاوت ناچیز در عدد F منجر به محدودیتهایی می شوند(یعنی مثلا 1.2 در مقابل  1.4) با تغییر از مقدار 1.2 به 2.4 شاهد تاثیر اساسی در کیفیت تصاویر در نور کم خواهید بود.

True Day/Night: دوربینها با فیلتر حذف مکانیکی همواره می توانند افزایش چشمگیری در کارایی دوربین در نور کم داشته باشند.

استفاده از نور IR: اگر صحنه ای کاملا تاریک است و شما می خواهید حداکثر روشنایی را داشته باشید بهتر است که از منبع نور IR چه بصورت هوشمند(تعبیه شده روی خود دوربین مداربسته) و چه بصورت جدا استفاده نمایید.

در پایان باید بگوییم، هیچ عدد جادویی یا خارق العاده ای وجود ندارد. متاسفانه استاندارد لوکس بیشتر از آنچه واقعی باشد، بزرگنمایی دارد. از آن بگذرید و بر روی پارامترهای بهتری برای تعیین کیفیت کار در نور شب متمرکز شوید.

 1. دوربین مداربسته
 2. دوربین مداربسته
 3. قیمت دوربین مداربسته
 4. دوربین مدار بسته
 5. خرید دوربین مداربسته
 6. خرید دوربین مدار بسته
 7. فروش دوربین مداربسته
 8. دوربین مداربسته هایک ویژن
 9. دوربین هایک ویژن
 10. دوربین مداربسته
 11. قیمت دوربین مداربسته
 12. دوربین مدار بسته


:: بازدید از این مطلب : 92
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 6 تير 1400 | نظرات ()