نوشته شده توسط : dr

 

مبادی آداب بودن، تنها به نفع شما نیست، به نفع تمامی کسانی است که دور و بر شما هستند. پس از مطالعه رفتار و نظرسنجی از بیش از بیست هزار کارمند، دریافتم که به عنوان مدیر یک سازمان اگر به دنبال ایجاد حس تعهد و همکاری در کارکنان خود هستید، لازم است به چندین اصل پایبند باشید که مهم ترین آنها اصل «احترام» است.

 

تحقیقات نشان داده است که هیچ عاملی به اندازه احترام گذاشتن به کارمندان در رفتار آنها تاثیر ندارد.
طی بیست سال گذشته هزینه های ناشی از بی توجهی به تمدن و مزایای متمدن بودن را مطالعه کرده ام. طی این تحقیقات دریافتم که به طور کلی متمدن بودن به نفع همه است، نفوذ و کارآیی شما را افزایش می دهد و اگر متمدن باشید، شما را به عنوان یک مدیر، آسان تر می پذیرند.

article_image_one_206.jpg

حتی عواملی چون در نظر داشتن کارمندان، قدرشناسی از آنها، ارائه بازخوردهای مفید به آنها و حتی ایجاد فرصت های آموزشی و یادگیری نیز به اندازه عامل احترام تعیین کننده نیستند. اما با وجود اینکه مدیران به خوبی می دانند که احترام گذاشتن به کارمندان اصلی اساسی است، بسیاری از آنها این اصل را رعایت نمی کنند یا در اجرای آن ناتوانند. اگر شما جزو این دسته از مدیران هستید، لازم است مراحلی را که بررسی می کنیم، در نظر داشته باشید:
بازخورد کارمندان را درباره بهترین رفتارهایتان ارزیابی کنید. این تکنیک که نخستین بار توسط «لورا رابرت» و همکارانش مطرح شد به شما کمک می کند محترمانه ترین رفتارهای خود را مورد ارزیابی قرار دهید. در این باره نظرسنجی کنید.
این نظرسنجی می تواند از طریق ایمیل انجام شود. به 10 نفر از همکاران، دوستان یا حتی اقوام خود ایمیل بزنید و از آنها درباره بهترین برخوردهایی که تا به حال از شما دیده اند، سوال کنید. بپرسید که چه زمان هایی از شما چنین برخوردهایی دیده اند و این رفتارها چه بوده اند؟ پس از گردآوری بازخوردها، داده های جمع آوری شده را خلاصه و بر اساس موضوع طبقه بندی کنید. مثلا می توانید جدولی تهیه کنید که ستون های آن را ویژگی های مشترک یا شباهت ها، نمونه هایی از رفتارها و افکارتان تشکیل می دهند. می توانید برای جذاب تر شدن این فرآیند از سایت Wordle.net کمک بگیرید. پس از اتمام جدول رفتارها، به دنبال الگوها بگردید. کی و کجا، چگونه و با چه کسی شما بهترین شکل رفتاری خود را بروز داده اید. از قوه ادراک خود برای تقویت رفتارهای خوبتان استفاده کنید. درباره موقعیت هایی که در آن، شما بهترین هستید، بیشتر فکر کنید. مهارت ارتباطی خود را افزایش دهید.
نقاط ضعف خود را کشف کنید. برای ارزیابی خودتان، تنها بررسی رفتارهایی که به ایجاد احترام متقابل منجر می شوند کافی نیست بلکه لازم است به نقاطی که نیازمند اصلاح هستند نیز توجه داشته باشید. نقاط ضعف شما کدام ها هستند؟ چند تن از همکاران مورد اعتماد خود را که خیرخواه شما و سازمان هستند انتخاب کنید. اینها افرادی اند که مطمئنید درباره شما صریح و صادقانه اظهار نظر می کنند. حالا از آنها بخواهید بگویند که با سایرین چگونه رفتار می کنید. در انجام چه کارهایی موفقید؟ کدام رفتارهایتان می تواند از این بهتر باشد؟ به صحبت هایشان با دقت گوش کنید.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
به عنوان مثال، اقدامات ستوان «کریستوفر مانینگ» یک افسر نیروی دریایی را در نظر بگیرید. او سیستم هایی را برای دریافت مداوم بازخورد طراحی کرده است که از طریق نظرسنجی به طیف وسیع تری از بازخوردها دسترسی داشته باشد. با کمک این بازخوردها او نه تنها می تواند سازمان و عملکرد خود را به عنوان یک مدیر ارتقا دهد بلکه با بهره گیری از آن رضایتمندی کارکنان را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده است. در هیچ یک از این نظرسنجی ها نام کارمندان درج نمی شود.
او همچنین سیاستی موسوم به سیاست «درهای باز» را در پیش گرفته است که به کارکنان این امکان را می دهد تا در هر زمانی از ساعات اداری به مدیر خود دسترسی داشته باشند. او همچنین انتقادات سازنده را ارج می نهد و برای فرد منتقد تسهیلاتی چون حضور در دوره های آموزشی یا کنفرانس ها یا ساعات مرخصی اضافی قائل می شود. او به طور مداوم با معاون یا معاونان خود ملاقات می کند. همین ملاقات های مکرر و ارزیابی بازخوردهای آنها به او کمک کرده اند تا مهارت های خود را تقویت کند. فایده این اقدامات چیست؟ به لطف این فعالیت ها او دریافته که کسانی که به او گزارش می دهند تمایل به مشارکت بیشتر داشته و برای او احترام بیشتری قائل هستند.
اما اگر شما مایل نیستید شخصا عمل نظرسنجی را انجام دهید از یکی از معاونان مورد اعتماد خود بخواهید تا این مسوولیت را بر عهده بگیرد و نحوه عملکرد شما (اینکه متمدنانه رفتار می کنید یا خیر و در چه شرایطی رفتار نامناسب از خود بروز می دهیدرا بسنجد.
از یک مربی بخواهید تا به شما کمک کند. یک مربی می تواند با بررسی نظرسنجی ها یا مصاحبه با کارکنان، نقاط ضعف نهفته در شما را کشف کرده و با زیر نظر داشتن شما در جلسات و رویدادهای مهم، نکات ظریفی چون مهارت های غیرکلامی را نیز ارزیابی کند. یک مربی خبره همچنین می تواند مفروضات، تجربیات و ویژگی های فردی که شما را به بروز رفتار غیرمتمدنانه سوق می دهند، کشف کند.
مشخصا سوال کنید که چگونه می توانید رفتار خود را اصلاح کنید. وقتی دریافتید که «دقیقا» کدامیک از رفتارهای شما نیازمند اصلاحند، اطلاعاتی را درباره «چگونگی» ایجاد این تغییرات از سایرین جمع آوری کنید. این روش که به روش کنترل بازخورد یا feedforward مشهور است و نخستین بار توسط «مارشال گلداسمیت» مطرح شده، بهترین راه برای جمع آوری جزئیات ایده ها برای بهبود یا اصلاح یک رفتار است. این فرآیند شامل این مراحل است:
۱. هدف خود را به طور واضح اما به سادگی برای هر کسی که می شناسید، شرح دهید.
۲. از آنها بخواهید به شما دو پیشنهاد ارائه کنند. ترغیبشان کنید تا از ایده های خلاقانه استفاده کنند.
۳. با دقت به صحبت هایشان گوش کنید. پیشنهاداتشان را بنویسید.
۴. در جواب بگویید «متشکرم». پاسخ دیگری لازم نیست، نه بهانه ای بیاورید و نه حالت تدافعی به خود بگیرید.
۵. همین روش را با افراد دیگر نیز امتحان کنید.
از اعضای تیم خود کمک بگیرید. یکی از تغییراتی را که لازم است در رفتار خود ایجاد کنید، در نظر بگیرید و پس از مدتی از اعضای تیم خود بخواهید تا بگویند آیا در تغییر رفتار خود موفق بوده اید یا خیر. به عنوان مثال پس از یک جلسه کاری از اعضا بپرسید که آیا تغییرات شما محسوس است یا خیر.
یکی از نزدیکانم، «کارن» از اعضای تیم خود خواست تا کمک کنند یکی از رفتارهایش را اصلاح کند. او گرچه کارمند با استعدادی بود اما عادت نداشت حرف کسی را تا آخر گوش کند. در جلسات او مکررا حرف همکاران خود را قطع می کرد و همین باعث شده بود اعضای تیم از دست او به ستوه آیند. مربی او، از او خواست تا با به کارگیری یک تکنیک ساده، این الگوی رفتاری نادرست را تغییر دهد. (براساس این تکنیک هر زمان که کارن احساس می کرد می خواهد حرف کسی را قطع کند، یک لحظه مکث می کرد و به جایش با انگشت خود ضربات آهسته می زد. مربیان دیگر نیز تکنیک های مشابهی ارائه داده بودند، مثل شمردن تا 10). او اعضای تیم خود را در جریان گذاشت و پس از گذشتن چند جلسه کاری، از آنها خواست تا میزان پیشرفت او را ارزیابی کنند. بدین ترتیب هنجاری شکل گرفت که کاربرد آن از جلسات گفت وگو فراتر رفت و به اصلی تبدیل شد که بر اساس آن اعضای تیم به یکدیگر اعتماد و از پیشرفت یکدیگر حمایت کردند.
رفتارهایتان را ثبت کنید. دفتری تهیه کنید و بنویسید چه زمانی، کجا و چرا بهترین رفتارهای خود را بروز داده اید و در چه شرایطی غیرمتمدنانه رفتار کرده اید. موقعیت هایی را که موجب می شوند کنترل خود را از دست بدهید، شناسایی کنید. «مانیکا»، یکی از مدیرانی که سابقه همکاری با او را داشتم، احساس می کرد که در ساعات پایانی کار نمی تواند رفتار و گفتار خود را کنترل کند و به سادگی از کوره در می رود. او هر روز صبح ساعت ۵ از خواب بیدار می شد و طبیعتا تا غروب تمام انرژی او تحلیل رفته بود و در نتیجه در مکالمات و مکاتبات خود نمی توانست محترمانه رفتار کند. پیش از آنکه دفتری تهیه کند و آنچه طی روز بر او می گذشت را در آن بازتاب دهد، از عمق ماجرا خبر نداشت و نمی دانست باید انرژی و ساعات کار خود را مدیریت کند. او اما حالا رفتار خود را کاملا زیر نظر دارد. او هنگام روبه رو شدن با شرایط چالش برانگیزی چون بحث و جدل ها یا مسائلی که نیاز به تامل بیشتر دارند، صبر می کند و بررسی موضوع را به روز بعد موکول می کند.
ثبت رفتارها به شما کمک می کند تا برای پرهیز از رفتارهای دور از شأن و مسلط بودن بر خود استراتژی تعیین کنید و نهایتا به «خودِ متمدنتان» نزدیک تر شوید. پس از به کارگیری برخی از این استراتژی ها ببینید آیا این اتفاق افتاده است یا خیر. پیشرفت های خود را مو به مو بررسی کنید.
البته این یک جاده یک طرفه نیست و در حین اینکه خود و رفتارتان با سایرین را تحت کنترل دارید و برای اصلاح رفتارهای نادرست خود تلاش می کنید، از اعضای تیم خود نیز بخواهید همین عمل را انجام دهند. با اعضای تیم خود به بحث بنشینید و به دنبال راه هایی بگردید که احترام متقابل ایجاد می کنند. شرایطی را که در آنها خود و همکارانتان با یکدیگر غیرمتمدنانه رفتار کرده اید شناسایی کنید و ببینید چگونه می توانستید بهتر باشید. به دنبال پاسخ این سوال بگردید که رعایت احترام برای تیم کاری شما چه نتایج مثبتی را به دنبال دارد. زمانی که یک هنجار رفتاری شکل گرفت، به رعایت آن متعهد باشید. هرکدام می توانید مربی خود باشید و به خود و یکدیگر کمک کنید تا عملکرد تیمتان افزایش یابد.
کلید رفتار متمدنانه، رسیدن به خودشناسی و خودآگاهی است. اگر از رفتار خود آگاه باشید می توانید آن را به گونه ای تغییر دهید که نفوذ و کارآمدی شما را در سازمان افزایش دهد. گاهی اقدامات کوچک به نتایج بزرگ منجر می شوند. رفتار متمدنانه شما همانند یک آبشار در سراسر سازمان جریان می یابد و همه را سیراب می کند.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت:: بازدید از این مطلب : 77
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

گاهی وقت ها اشتباهی كه مدیر فروش مرتكب می شود متاسفانه باعث عدم درايت در هنگام شروع كار جدید در يك شركت می شود ،آنها بعد از مدتي در مي يابند كه ابتداي راه را اشتباه رفته اند. و این اکثرا به علت نداستن و دنبال کردن این 5 روشی است ، که در زیر بیان کرده ایم می باشد :

 

 • تمركز بر كمیت مكالمات فروشندگان با مشتریان بالقوه و بالفعل به جای تمركز بر كیفیت مكالمات؛
 • اتلاف وقت دردفتر كار خود به جای ایجاد ارتباط با كاركنان فروش خود؛
 • تصور اینكه چون فردی آموزش دیده است پس می داند كه چگونه ب فروشد؛
 • نداشتن زبان مشترك فروش به منظور تشخیص فرصتها؛
 • تمركز بر روابط بسته و محدود به جای توسعه و بهبود كاركنان فروش.

برنامه كاري خود را بر اساس نكات زير تنظيم كنيد:

مـرحله اول: كاری انجام ندهید

وقتی برای اولین بار مسئولیت بخش فروش را به عهده گرفتید با عجله دست به كار نزنید. زمانی را برای شناخت موقعیت سازمان، جمع آوری اطلاعات درمورد افراد شاغل در بخش فروش و سایر موارد اختصاص دهید.

مرحله دوم: مشكلات خود را تجزیه و تحلیل كنید

برای مثال بزرگترین مشكل من این بود كه افراد بخش فروش من اعتماد به نفس و اعتقاد به خویشتن نداشتند. حتی هیچ گونه موفقیتی را تجربه نكرده بودند و هیچ الگوی موفقی را در پیش روی خود نداشتند كه ادعا كنند «شخص موفقی همچون من در سازمان وجود دارد». شاید فكر كنید كه «آیا نقش من به عنوان مدیر فروش نباید الگویی برای آنها می شد؟»، البته جواب این سوال بلی است ولی الگویی كه شما برای افراد خود تعیین كرده اید كافی نیست زیرا بسیاری از فروشندگان با دید رقابتی به اقدامات همكاران خود نگاه می كردند بنابراین، نیاز به فروشنده ای بود كه نقش رهبری را ایفا كرده و باعث شود رفتارهای موفق در بین اعضای تیم متداول شود.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

article_image_one_205.jpg

مرحله سوم: الگوی نقش موفق تیم خود را پیدا كنید

وقتی در ورزش، شخصی نقش رهبر در تیم را ایفا می كند به او پیشرو گفته می شود. اگر درتیم خود چنین افرادی را دارید آینده موفقی در انتظار شماست. شما به عنوان مدیر فروش باید آنها را از جایگاه مهمشان در تیم آگاه كنید و از آنها بخواهید كه دانش وتجارب خود را به فروشندگان كم تجربه انتقال دهند. متاسفانه به خاطر عدم وجود شخصی كه توانایی رهبری در تیم را داشته باشد من مجبور بودم فروشنده دیگری را استخدام كنم كه الگوی موفق تیم من باشد. مطمئن بودم كه این استخدام می تواند نقش مهمی در مثبت بودن روند عملكرد تیم من داشته باشد.خلاء وجود یك الگوی موفق درتیم با استخدام «يك نفر جديد» پر شد. من به او گفته بودم كه اگر واقعاً از برنامه های من پیروی كند و دقیقاً كــــارهایی را انجام دهد كه من به او می آموزم، در این صورت فرد موفقی خواهدشد. او می دانست كه من روی او حساب می كنم بنابراین، هیچ وقت به عنوان عامل منفی در عملكرد تیم تلقی نشد. بعد از ۴ ماه از استخــدام، عملكرد او به طور فـــــوق العاده ای افزایش یافته بود. می توان گفت كه طرز تفكر در بخش فروش در مورد عملكرد ضعیف یك شبه تغییر پیدا كرده بود و همه می پرسیدند عامل موفقیت «او» چیست و او چه كارهایی انجام می دهد. عملكرد «او» باعث شد دیگران نیز به حركت دربیایند و از حالت رخوت و سستی خارج شوند و حتی بعداً به عملكرد ضعیف خود اعتراف كنند.

مرحله چهارم: عملكرد متوسط فروش را قبول نكنید

افرادی كه دارای عملكرد ضعیف هستند به طرق ناكارآمدی به كار خود ادامه می دهند. شاید مدیر نخواهد به یك استخدام و جایگزینی دست بزند و از مقابله و رویارویی اجتناب كند، درحالی كه این كار اشتباه بزرگی است. یك مدیر فروش موفق عملكرد فروش ضعیف را تحمل نمی كند بلكه درعوض با ارائه نقش مربیگری و آموزش به ارتقای عملكرد افراد می پردازد. یكی از كارهایی كه مدیر می تواند انجام دهد انتخاب افراد موفق از میان بخشهای دیگر است. در این صورت افرادی كه دارای عملكرد ضعیفی هستند دو را ه چاره بیشتر در پیش رو ندارند:
۱ - یا خود را به انجام رفتارها و فعالیتهای ضروری متعهد سازند و یا اینكه
۲ - فوراً شركت را ترك كنند.
اگر فكر می كنید نیاز به شخصی دارید كه هنوز او را استخدام نكرده اید زود دست به كار شوید و این فرد را از میان بخشهای دیگر انتخاب كنید.

مرحله پنجم: معیارهای عملكرد را تعیین كنید

شما باید انتظارات خود را بیان كنید و معیارهای مطابق با رفتار، فعالیت و نتایج موردنظر خود را تعییـــن كنیـد. برای مثال، یك معیار رفتاری می تواند این باشد كه هر روز قبل از ساعت ۸ صبح سركار خود حاضر باشید. یكی از معیارهای فعالیت می تواند این باشد كه بایستی حداقل ۲۵ مكالمه تلفنی در روز انجام شود و یك معیار مبتنی بر نتیجه می تواند این باشد كه با افزایش تجربیات فروش كاركنان، شركت باید به ازاي هر ويزيتور هر ماه 10.000.000 تومان افزايش داشته باشد.پیشنهاد می كنم كه برای معیارهای مبتنی بر نتیجه دو نوع معیار تعیین كنید. اولین معیار باید مربوط به حداقل سطح ابقاء شغل باشد. به عنــــوان مثال، فروشندگانی كه عملكرد فروش شان در سه ماه پیاپی پایین تر از حداقل سطح عملكرد باشد باید جابجا شوند و در صورتی كه در فصل بعدی فروش مربوط به آن شخص افزایش نیافت دراین صورت آن فرد را بایداخراج كرد و دومین معیار عملكرد می تواند رسیدن به سطح فروش بالاتر باشد.

مرحله ششم: افرادی كه عملكرد آنها پایین تر از حداقل استاندارد است را اخراج كنید

ممكن است كارمندان شما تعجب كنند و از خود بپرسنـــد كه «آیا شما واقعاً این كار را انجام داده اید؟» اخراج اولین نفر این پیام آشكار را به گوش همه خواهدرساند كه «عملكرد كاهش یافته است».

مرحله هفتم: هرچه می توانید در نقش مربی ظاهر شوید

مانند كسانی نباشید كه دلشان را به رئیس بودن و میز ریاست خوش كرده اند. از پشت میز خود بیرون بیایید و با تیم خود شروع به كار كنید، زیرا این كار تنها عامل رشد و موفقیت شركت و كاركنان شما خواهدبود.

مرحله هشتم: مفهوم كیفیت بهتر زندگی را ترویج كنید

این كار بسیار جذاب است. ما یك سری از مباحث را مطرح كردیم كه باعث می شد افراد بر روی اهداف تیمی متمركز شوند. برای مثال، اگــر به اهداف بخش فروش دست پیدا می كردیم برنامه ای را پیاده می كردیم كه در آن نیروهای فروشی كه به سطح استانداردهای فردی دست یافته بودند بصورت يك تيم معرفی می شدند. بنابراین، حس فعالیت و دستیابی به سطوح بالای عملكرد درمیان افراد تیم ایجاد می شد. نتیجه این اقدامات این بود كه میانگین فروش هریك از افراد دو برابر شد و جابجایی افراد در حدود ۴۵ درصد كاهش یافت.

مرحله نهم: خواسته های هریك از كاركنان فروش خود را شناسایی كنید

هریك از افراد عوامل انگیزشی خاص خود را دارند. شما باید خواسته های افراد خود را شناسایی كرده و به آنها كمك كنید تا به خواسته های خود دست پیدا كنند. با تك تك افراد خود بنشینید و سعی كنید مشخص سازید كه خواسته های آنها از سازمان چیست و اهداف بیرون از سازمان آنها چه چیزی است؟ چگونه می توانید دررسیدن به اهداف و خواسته ها به آنها كمك كنید؟ برای مثال، یكی از افراد فروشنده تیم درنظر دارد خانه بخرد، درحالی كه دیگری درنظر دارد در یكی از ۱۰ تیم برتر گلف درجهان بازی كند، دو هدف كاملاً متفاوت، ولی این افراد می توانند با تلاش خود و با همفكری شما به این اهداف برسند.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت:: بازدید از این مطلب : 118
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 فروردين 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

موسس آمازون جف بزوس، یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا به شمار می رود؛ او با بهره گیری از اصول خاص و هوش خود به جایگاه فعلی رسیده است. در ادامه ۱۷ سخن الهام بخش از او برای شما آورده شده است که نشان می دهد او چگونه در طی ۲۰ سال گذشته، آمازون را به یک کمپانی ۲۰۰ میلیارد دلاری تبدیل کرده است.

 

فروشگاه آنلاین آمازون ۲۰ ساله شد. وقتی به گذشته ی این کمپانی نگاهی می اندازیم، می بینیم که شرکت آمازون که امروزه همه نوع کالا و خدماتی را به فروش می رساند در اواسط دهه ی ۱۹۹۰ به عنوان یک فروشگاه آنلاین کتاب، کار خود را شروع کرده است. جف بزوس موسس و مدیرعامل آمازون، با هوش بالا و شم اقتصادی وصف ناپذیر خود توانست شرکتی را پایه گذاری کند که اکنون سرمایه ی آن بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. در ادامه تعدادی از سخنان الهام بخش او گردآوری شده است که نشان دهنده ی نبوغ و هوش سرشار او است.

1. در مورد رضایت مندی از خود:

"یک شرکت نباید عادت کند که همواره در اوج باشد؛ زیرا درخشش و در اوج بودن، همیشگی نیست."

2. ابتکار و نوآوری:

"وقتی مجبور باشید از کمترین چیزها بیشترین استفاده را ببرید، اینجاست که نوآوری و ابتکار خودش را نشان می دهد. برای رهایی از یک جعبه ی تنگ و تاریک، تنها راهی که وجود دارد این است که ابتکار عمل نشان دهی و راهی به سوی بیرون پیدا کنی."

article_image_one_609.jpg

3. پیشرفت:

"اگر تمام توجه خود را به رقبای خود معطوف کنید، در این صورت باید بنشینید و منتظر بمانید تا اینکه رقبای شما یک حرکتی بکنند؛ اما توجه به نیازهای مشتریان و مشتری مداری باعث می شود که همواره پیشرو باشید."

4. ارزش هایی که باید در شرکت خود ایجاد نمایید:

"بخشی از این ارزش ها در طول مسیرتان مشخص می شوند. درس ها و تجربیاتی که در طی فعالیت حرفه ای خود کسب می کنید، ارزش های شرکت شما را تعیین می نماید."

5. ایده های نو:

"گاهی اوقات خوش اقبالی باعث می شود که افراد به طور غیر منتظره ایده های بکر و نویی را کشف نمایند."

6. در مورد منتقدانتان:

"اگر نمی خواهید مورد انتقاد قرار بگیرید محض رضای خدا، دست به هیچ کار جدیدی نزنید و همچنان به روال گذشته، کارهای خود را انجام دهید."

7. در مورد انگیزش:

"من قویا معتقدم که نمایندگی های یک شرکت نتایج بهتری را بدست می آورند. آنها اهمیت بیشتری به کارشان می دهند. کاری که آنها انجام می دهند صرفا انجام یک وظیفه نیست. در این مورد باید کسب و کاری وجود داشته باشد و این کسب و کار باید معقول و منطقی باشد؛ اما این تنها دلیلی نیست که باعث می شود آنها کارشان را خوب انجام بدهند؛ زیرا اهداف و دلایل خاصی به آنها انگیزه می دهد تا کارشان را به خوبی انجام دهند."

8.انتخاب دوست:

"زندگی کوتاه تر از آن است که صرف کسانی شود که هیچ تدبیر و درایتی ندارند."

9. در مورد اخلاقیات:

"چیزی که من را خیلی ناراحت می کند این است که وقتی از کنار بانکی عبور می کنم تبلیغاتی را ببینم که با استفاده از آن سعی می کنند مردم را متقاعد نمایند تا برای هزینه های غیر ضروری، خانه شان را در رهن بانک قرار دهند و وام بگیرند. این یک ترفند شیطانی است."

10. استراتژی:

"ما سه ایده ی بزرگ در آمازون داشته ایم که بعد از گذشت دو دهه همچنان به آن ایده ها وفادار مانده ایم. این ایده های بزرگ دلیل موفقیت ما بوده اند؛ مشتری مداری، نوآوری و شکیبایی."

11. رشد و ترقی:

"هر کسب و کاری باید همیشه جوان باقی بماند. اگر شما پا به پای نیازهای مشتری پیش بروید مانند وول ورث موفق خواهید بود."

12. نقطه ی اتکا:

"اگر سرسخت و سمج نباشید کارها را خیلی زود و در مرحله ی آزمایش و تجربه اندوزی رها خواهید کرد و اگر فرد انعطاف پذیری نباشید در مواجهه با مشکلات، سر خود را به دیوار خواهید کوبید و نخواهید دید که چه راه حل های متفاوتی برای حل مشکلتان وجود دارد."

13. بازاریابی:

"در گذشته ۳۰ درصد از زمان خود را صرف این می کردید که کالا و خدماتی درجه یک و بی نظیر را به مشتری ارائه کنید و ۷۰ درصد از زمان تان را صرف تبلیغات آن می کردید؛ اما در دنیای امروز، باید دقیقا برعکس عمل کنید."

14. قیمت گذاری:

"دو نوع شرکت وجود دارد. آن هایی که تلاش می کنند تا هزینه ی بیشتری را از مشتری مطالبه کنند و آن هایی که تلاش می کنند هزینه ی کمتری را مطالبه نمایند. آمازون شرکتی است که در گروه دوم قرار می گیرد."

15. قدرت و اختیار دادن به گروه کاری:

"زمانی که گروه کاری من بخواهد کاری را انجام دهد، به آن ها " نه" نخواهم گفت. اما اگر گروه کاری من نخواهد یک کاری را انجام دهد ممکن است که خواست آن ها را بپذیرم. وقتی چندین راه برای رسیدن به توافق وجود داشته باشد شما می توانید ریسک پذیری گروه تان را بالا ببرید."

16. جلب کردن توجه مشتری:

"ممکن است بهترین تکنولوژی را در اختیار داشته باشید و شاید بهترین نمونه از کسب و کار را داشته باشید؛ اما اگر روایت و بیان درستی از برند خود نداشته باشید، هیچ فرقی با بقیه نخواهید داشت و توجهی را جلب نخواهید کرد."

17. انتخاب سود اندک:

"کم کردن ما به التفاوت هزینه های تولید و قیمت فروش، عاملی بوده که باعث شده است فرصت های زیادی پیش روی آمازون قرار بگیرد."

 

تبلیغات میان متنی

 

درب شیشه ای  یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای  را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند  است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند.  درب شیشه ای اتوماتیک   در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

 

تبلیغات میان متنی

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

همچنین می توانید کرکره برقی و  قیمت کرکره برقی  و پرده برقی  را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع  جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

 

همچنین می توانید برای آگاهی از قیمت های راهبند ستونی و راهبند بازویی با کارشناسان شرکت قائم الکترونیک تماس بگیرید.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 :: بازدید از این مطلب : 82
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 4 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

 

کمتر پیش می آید هفته ای را بگذرانم و با یک مدیر یا مدیر اجرایی مواجه نشوم که از عملکرد تیمش گلایه دارد. در بیشتر موارد کسی که در آینه به مدیر خیره می شود مقصر است! در این مقاله 12 نکته آمده است که به طور تضمینی روحیه و عملکرد تیم را بهبود می بخشد. از این نکته ها در زندگی کاری تان بهره بگیرید تا فرد درون آینه به روی تان لبخند بزند.

 

1. برای گفت وگوهای دو نفره فرصت بیش تری ایجاد کنید.

آسان است که اجازه بدهیم مشغله های روزمره ما را از گذراندن وقت باکیفیت با اعضای تیم مان بازدارد. هرطور شده زمانی را در تقویم شلوغ تان پیدا کنید تا فقط صحبت کنید. اعضای تیم تان برای این تلاش و زمانی که به صورت رو در رو با آنها سپری می کنید قدردان خواهندبود.

2. مدیریت ذره بینی را متوقف کنید.

رییسی که ذره بینی مدیریت می کند برای هیچ کس محبوب نیست. آدم های خوب وقتی بادقت تحت نظر نیستند بهترین عملکرد را دارند. به آنها فضا بدهید و بگذارید نشان تان بدهند چه کارهایی می توانند بکنند.

article_image_one_618.jpg

3. رویکردتان را به "اعتماد" تغییر دهید.

به جای این که انتظار داشته باشید دیگران اعتمادتان را جلب کنند، سعی کنید اول شما اعتماد کنید. همه ی ما اگر مجبور نباشیم کوه ها را جابه جا کنیم تا ذره ای اعتماد شما را به دست بیاوریم سپاس گزار خواهیم بود. به تجربه ی من، اعضای تیم تان در واکنش به این رویکرد، نه تنها سریع تر به شما اعتماد می کنند، بلکه سخت تلاش می کنند تا فراتر از انتظارات شما باشند.

4. مدیری نباشید که بیرون گود می نشیند.

من وقتی با کارمندان یک خرده فروشی مهم مصاحبه می کردم با این نوع مدیر بی ملاحظه و دوست نداشتنی آشنا شدم. این آدم مدیری است که محکم در صندلی خودش فرو می رود و کارمندان را از سکوی نظارت تماشا می کند و آنها را زیر باران انتقادهای مکرر و بی اساس قرار می دهد. هیچ کس این شخصیت را دوست ندارد یا محترم نمی داند.

5. سعی نکنید در هر گفت وگویی باهوش ترین فرد باشید

من شرح وظایف شما را نگاه کردم، و هیچ بندی ندیدم که شما را ملزم کند همیشه باهوش ترین فرد در اتاق باشید. به یاد داشته باشید، کار شما استخدام و پرورش آدم هایی است که باهوش تر از شما هستند.

6. اطلاعات رسانی را به تیم تان افزایش دهید.

همه ی افراد تیم تان می خواهند بدانند شرکت چگونه عمل می کند و آیا تیم فروش آن قرارداد بزرگ را به دست آورد یا نه. به طور مرتب یک سری جلسات به روزرسانی برگزار کنید تا نتایج و دستاوردهای شرکت را برای تیم تان به طور خلاصه شرح دهید. مطمئن شوید آنها فرصت سوال پرسیدن را دارند. یک روش خوب این است که یک مدیر اجرایی دیگر را به هر جلسه دعوت کنید تا به سوال های مهم تر و راهبردی تر رسیدگی کند. مدیران اجرایی از وقتی که با تیم تان می گذرانند قدردانی خواهندکرد و اعضای تیم تان با مدیران اجرایی آشنا می شوند و در عین حال، از عملکرد سازمان مطلع می شوند. این یک فرآیند برد-برد حقیقی است.

7. نسبت ۳: ۱ را یاد بگیرید و با آن زندگی کنید.

۳ برابر بیش تر از بازخورد سازنده(نوع منفی)، بازخورد مثبت بدهید. فقط به یاد داشته باشید بازخورد مثبت باید به جا باشد و ماهیت آن رفتاری باشد.

8. گفت وگوهای دشوار را به تاخیر نیندازید.

آدم های خوب برای بهتر شدن نیاز به اطلاعات اولیه دارند. وقتی از بازخورد سازنده خودداری می کنید هیچ کس نفع نمی برد.

9. بیش تر مطالعه کنید.

اگر مطالعه نکنید و نیاموزید، با همان سرعتی که پیش آمده اید، رو به عقب حرکت می کنید. از مجله های صنعت گرفته تا آخرین نشریات کسب وکاری و کتاب های پرفروش، برای به روز نکردن مطالعات تان هیچ بهانه ای پذیرفته نیست. و البته، خودتان را به موضوعات صنعت و کسب وکار محدود نکنید. هر موضوع یا ژانری که ایده ها، رویکردها، و پیشینه ها را به شما عرض کند برای مطالعه مناسب است. یافته ها و بینش های تان را با اعضای تیم تان به اشتراک بگذارید. اگر خودتان یا اعضای تیم تان ایده هایی یافتند که می توانید برای بهبود عملکرد به کار بگیرید، آن ها را تشویق کنید.

10. به اعضای تیم تان کمک کنید بیش تر مطالعه کنند.

یک گروه گفت وگو درباره ی مطالعات ایجاد کنید و به آن بودجه اختصاص دهید. برای شروع این گروه، با چند عنوان ابتدایی آغاز کنید و سپس اجازه دهید عنوان های آینده را خودشان انتخاب کنند. مطمئن شوید زمانی را به دیدن کتاب ها و گفت وگو درباره ی آنها اختصاص می دهید. یک مدیر نیروی انسانی یک باشگاه گفت وگو درباره ی مطالعات ایجاد کرده بود و هر ماه با بودجه ی خودش جلسه ای به صرف نهار پیتزا یا چیزهای دیگر ترتیب می داد و کارمندان از آن استقبال می کردند. یک مهندس ارشد نرم افزار هر ماه یکی از جلسات هفتگی شرح وضعیت را به جلسه ی گفت وگو تبدیل می کرد. رویکردی پیدا کنید که برای فرهنگ و برنامه ی زمانی تان مناسب باشد.

11. برای تیم تان زمان بی کاری اختصاص دهید.

ما بیشتر کسب وکارهای مان را طوری اداره می کنیم که انگار در وضعیت عجله ای ابدی هستیم. برای بی کاری هایی که مغز را تحریک می کنند فرصتی ایجاد کنید. چند بار در سال تیم تان را به گردش ببرید. اگر می توانید از این گردش ها برای توفان های فکری خلاقانه در محل کار استفاده کنید، از آن استقبال کنید. من یک مدیر خدمات مشتریان را می شناسم که در کسب وکارهایی(در صنایع نامرتبط) مشغول است که به خاطر خدمات مشتریان ستودنی هستند. او به طور مرتب زمانی را به گردش های خارج از شهر همراه با تیم های اش در کسب وکارهای مختلف اختصاص می دهد. آنها همیشه وقتی به دفتر کار برمی گردند ایده هایی برای تقویت عملکردشان دارند.

12. با اصول رهبری تجدید عهد کنید.

وقتی اوضاع به هم می ریزد، مقصر مربی است. وقتی اوضاع خوب پیش می رود، حاصل کار تیم است.

حرف آخر:

شما شغل دشواری دارید. در شرایطی هستید که باید نتایج فوق العاده ای به دست بیاورید و به طور مداوم همه چیز را بهبود دهید. شکی نیست که انجام امور از طریق افراد دیگر کاری سخت و اغلب طاقت فرسا است. با این حال، همه ی تلاش شما برای ایجاد محیط کاری سالم و عاری از ترس و استرس غیرضروری، در ماموریت تان برای تقویت دستاوردها فواید عظیمی به همراه خواهدداشت.

 

تبلیغات میان متنی

 

درب شیشه ای یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

 

تبلیغات میان متنی

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

 

تبلیغات میان متنی

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 :: بازدید از این مطلب : 98
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 4 اسفند 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

اغلب مواقع طراحان وب سایت وقت زیادی را جهت تنظیمات تایپی وب سایت خود از قبیل سایز، فاصله گذاری، رنگ و غیره صرف می کنند چرا که کیفیت این تنظیمات می تواند بر دیدگاه کاربران و حس آن ها درمورد خلاقیت سازنده وب سایت بطور شگرفی موثر باشد ولی آنچه که بسیار مورد توجه بوده و در این زمینه نقش مهمی بازی می کند فونت می باشد.

طبیعتاً برای اینکه شما بتوانید به صورت مؤثر با کاربران و بازدید کنندگان سایت ارتباط برقرار کنید نیاز دارید که از فونت استفاده کنید. فونت واسط بین شما و کاربران در طراحی سایت می باشد و هدف اصلی نیز از انتخاب فونت همین برقراری ارتباط است بنابراین از اهمیت زیادی برخوردار است. چندین نکته مهم در مورد فونت را باید اشاره کنیم. یکی از این نکات در ساخت سایت این است که فونت اصلی باید خوانا و واضح باشد تا کاربران بتوانند به راحتی آن را خوانده و برای خواندن مطالب سایت اذیت نشوند. به همین دلیل در کنار زیبایی و جذابیت خوانا بودن نیز یکی از اصلی ترین ویژگی های فونت درساخت سایت می باشد. اگر منتظر هستید برای استفاده در طراحی سایت، فونت خاصی به شما پیشنهاد شود در اشتباهید. فونت های متفاوتی با سرعت چشمگیر وارد بازار می شوند و هر کدام می توانند ایده آل کار شما باشند اما قرار نیست که صرفاً یک نوع فونت خوب و درست وجود داشته باشد بلکه می توان از چندین فونت در ساخت سایت استفاده کرد که همگی ویژگی های فوق الذکر را داشته باشند.

زیبایی فونت

یکی از مهم ترین عوامل زیبایی و جذابیت وب سایت ها، فونت استفاده شده در طراحی وب سایت می باشد. این فونت ها که با توجه به نوع طراحی و سلیقه صاحب سایت و حتی موضوع وب سایت انتخاب می شوند، می توانند تاثیر بسزایی در جذب مخاطب و ماندگاری آنها در وب سایت داشته باشندسعی کنید فونتی که انتخاب می کنید هم زیبا باشد هم خوانا هم اینکه کاربر اذیت نشود سعی کنید از فونت های سری B استفاده کنید. هر چه فونت با کلیت طراحی وب سایت سازگار تر باشد و خوانا تر باشد طرح را نیز زیباتر می کند و کاربران را برای خواندن متون سایت ترغیب خواهد کرد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

در زمان انتخاب فونت چه عواملی را باید مد نظر قرار داد؟

متن های شما چه پیغامی را به خواننده می رساند؟

انتخاب فونت، لحن متن را نشان می دهد. درنتیجه آنچه که برای موضوع کاری شما مناسب است را درنظر بگیرید. به عنوان مثال، محتوای سایت می تواند طنزآمیز، تجاری، کودکانه و غیره باشد. پس با توجه به این مطلب، باید فونتی را استفاده کرد که در نگاه اول محتوای سایت را به خواننده معرفی کند.

آیا فونت مورد نظر شما براحتی قابل دسترس است؟

برخی از فونت ها رایگان هستند و برخی دیگر باید به مبلغ گزافی خریداری شوند. باید در نظر بگیرید که آیا فونت مورد نظر مناسب بودجه شما می باشد. این عامل خود می تواند نوع فونت انتخابی شما را محدود نماید.

– محبوب ترین و پرکاربرد ترین فونت های فارسی وب سایت به شرح زیر می باشند:

 • Tahoma
 • Yekan – B Yekan
 • Nazanin – B Nazanin
 • Roya – B Roya
 • Mitra

بزرگ و کوچک بودن فونت

خیلی مهم است که فونت نه آنقدر بزرگ باشد که چشم کاربر را بزند نه آنقدر کوچک باشد که کاربر بخواهد زوم کند پس حتما دقت کنید که فونت های طراحی وب سایت شما در داخل تیترهای مطالب سایت بزرگ باشد و در داخل مطالب کوچک تر

“عناوین و متن اصلی، عواملی هستند که توجه کاربران را بسیار جلب کرده و به عبارت دیگر، افراد را مجاب به بازدید و مطالعه وب سایت مذبور می کنند.”

زمانی که می خواهید فونت مناسبی برای وب سایت خود انتخاب کنید بهتر است حجم متن را مدنظر قرار دهید چرا که نوع فونت باید بگونه ای باشد که در خواننده خستگی ایجاد نکرده و عاملی برای انصراف وی از ادامه خواندن نباشد. نتیجه کار هر چه باشد باید عاملی برای ترغیب افراد به مطالعه محتوای سایت شما باشد.

تبلیغات میان متنی

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی

 

 


:: بازدید از این مطلب : 208
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 26 بهمن 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

 • کرکره برقی سکشنال
 • کرکره برقی پنجره
 • کرکره برقی پلی کربنات
 • کرکره برقی آلومینیومی
 • کرکره برقی فولادی
 • کرکره برقی گالوانیزه فوم دار
 • کرکره برقی شفاف
 • کرکره برقی صوتی
 • کرکره برقی پارکینگی

انواع کرکره برقی

در ادامه به توضیح مختصر در مورد هر کدام از انواع کرکره برقی می پردازیم :

کرکره برقی سکشنال:

یکی از انواع کرکره برقی ها کرکره برقی سکشنال می باشد که بخاطر مدرن بودن و داشتن استاندارد های لازم و مکانیزم خاص این کرکره در حال افزایش چشم گیری است . از این نوع کرکره ها در اماکنی که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگی در محدودیت است می توان بدون هیچ نگرانی استفاده کرد.

این کرکره زیر سقف جمع می شود  و فضای بسیار محدودی از پارکینگ را می گیرد . باتوجه به سریع و بی صدا بودن به هنگام باز و بسته شدن طرفداران زیادی را به سمت خود کشیده است .

امنیت بالای آن و سیستم ضد سقوط  از مزایای این کرکره است . کرکره برقی زیر سقفی سکشنال طوری آب بندی شده است تا از ورود هرچیزی به فضای داخلی جلوگیری کند . چشم فتوالکتریک این کرکره باعث می شود که در صورت وجود هر چیزی زیر کرکره به حالت معکوس باز گردد .  و در صورت لمس هر مانعی به حالت عقبگرد بر می گردد . بعلت استفاده از چرخهای ضد سایش و ریلهای نگهدارنده ، استهلاک این نوع کرکره برقی نسبت به دیگر کرکره ها بسیار کم تر و ناچیز است . سرعت بالا ، تردد نامحدود  ، عملکرد ضد سرقت ، عایق صدا و نور ، تنوع رنگ پنل ها ، استهلاک کم ، کارکرد آسان ، استفاده حداقلی از فضا ، از مزایای این کرکره برقی است . فضای مورد نیاز این  کرکره برقی 20 تا 25 سانتی متر از ارتفاع است . این نوع درب ها در منازل مسکونی به دو صورت نود درجه و زاویه دار برای ورودی پارکینگ هایی که شیب دارند قابل نصب است اغلب  از موتورهای ساید گیربکسی برای کرکره برقی سکشنال استفاده می شود که با موتور های ساید کرکره برقی متفاوت است .

کرکره برقی پنجره :

امروزه از این کرکره برقی در اغلب ویلاها و منازل و ساختمانهای لوکس استفاده می گردد . عایق مناسبی جهت صدا ، حرارت ، گرد غبار است . و زیبایی ساختمان را نیز دو صد چندان می نماید . ساختار آن شامل موتور و متعلقات و تیغه کرکره است . موتور آن بعلت تعداد دفعات باز شدن و ابعاد کوچکتر ضعیف است و از نوع توبولار (داخل لوله) می باشد و تیغه های آن از دو نوع فوم دار و امنیتی تشکیل می شود . تیغه کرکره پنجره ای فوم دار از ورق آلومینیوم یا گالوانیزه ساخته می شود که داخل آن  خمیر پلی ارتان پر می شود و داخل کوره قرار می گیرد . این تیغه  بسیار سبک و بی صدا  است و به داخل دید ندارد . و به علت فوم داخل آن تا حد زیادی عایق برودتی و صوتی است .

کرکره برقی پلی کربنات:

کرکره برقی های پلی کربنات دارای مدل های : کرکره برقی پلی کربنات لوله استیل ، کرکره برقی پلی کربنات با لوله آلومینیوم ، کرکره برقی پلی کربنات اکسترا با قطعات شیار آلومینیوم می باشد . و یکی از انواع کرکره برقی ها می باشد. تمامی مدل های فوق الذکر از دو نوع شفاف و مات با رنگ بندی های مختلف می باشند.

کرکره برقی آلومینیومی:

کرکره برقی آلومینیومی دارای انواع مختلف تیغه کرکره برقی 6 سانتی ، کرکره برقی 8 سانتی ، کرکره برقی 10 سانتی ، کرکره برقی 12 سانتی و کرکره برقی 14 سانتی متری استفاده می شود ، این تیغه ها از بیلت استاندارد آلومینیوم با تکنیک تولید اکستروژه تولید و ساخته  می شود . جهت ضد خش بودن این تیغه ها با رنگ الکترو استاتیک ضد خش پوشانده می شود . این نوع تیغه ها کاربرد عمومی در کرکره برقی دارند . از خصوصیات کرکره برقی آلومینیومی مقاومت نسبتا خوب در برابر ضربات و قدرت تحمل حرارت بالا است . رنگ بندی های متنوع و تنوع بالای رنگ آمیزی روی کرکره برقی آلومینیومی از محاسن آن بحساب می آید . تیغه کرکره برقی آلومینیومی دارای جداره داخلی تک (تک پل) و دوجداره (دوپل) می باشند .

البته  نوع دوپل آن مقاومت بالاتری نسبت به تک پل دارد . تیغه های کرکره های تک پل بیشتر برای مغازه ها یا پارکینگ با ابعاد کوتاه استفاده می گردد که از جنس آلومینیومی و یا آلیاژی از فولاد ، منیزیوم می باشد . سایز تیغه های آلومینیومی موجود در بازار سه سایز شصت ، هشتاد و صد می باشد . البته سایز هشتاد این تیغه ها بیشترین کاربرد و تقاضا را دارد . از سایز شصت تیغه کرکره آلومینیوم  اغلب در درب کرکره برقی پارکینگ ها با ابعاد کوچک و یا کرکره برقی پنجره ها استفاده می شود و از سایز هشتاد نیز در درب  کرکره برقی فروشگاه ها و پارکینگ هایی با ابعاد متوسط بهره می رود . و از سایز صد نیز در فروشگاههای عریض و بزرگ ، درب سوله ها ، کارخانه ها و کرکره برقی های صنعتی بهره برداری  می شود .

البته توجه شود از تیغه های آلومینیومی در کرکره برقی استفاده شود که از مواد اولیه استاندارد و خالص تهیه شده باشد .گاها تیغه های آلومینیومی نامرغوب و ناخالص که از مواد بازیافتی تهیه و تولید شده است  در بازار موجود است که پس از مدتی کارکرد کرکره برقی دچار عیب و خرابی و نقص می شوند .

-----------------------------------------------------------

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

همچنین می توانید برای آگاهی از قیمت های راهبند ستونی و راهبند بازویی با کارشناسان شرکت قائم الکترونیک تماس بگیرید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کرکره برقی گالوانیزه فوم دار:

کرکره برقی گالوانیزه فوم دار در رنگها و طرح های مختلف ساخته می شود و سایز تیغه های آن ، 8 سانتی است . این نوع کرکره ها از جنس آلیاژ فولاد منیزیم و یک لایه فوم فشرده شده درون آن می باشد. و به دلیل نازک بودن ورق ( کمی استحکام ) ما بین آن فوم تزریق می شود . به همین دلیل این مدل تیغه کرکره برقی از استحکام کمتری نسبت به تیغه های کرکره برقی آلومینیوم برخوردار است . اما به دلیل این که هنگام بالا و پایین رفتن کرکره برقی بی صدا است و عایق خوبی برای گرما و رطوبت می باشد ، از آن در ورودی پارکینگ ها مخصوصا ساختمان های جنوبی که بالای درب آن اتاق خواب است بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

کرکره برقی شفاف :

یکی دیگر از انواع کرکره برقی کرکره برقی شفاف و یا شیشه ای ، این نوع کرکره برقی در چند مدل و رنگ تولید و عرضه می شود . این محصول از پلیمری  مقاوم بنام پلی کربنات تولید می شود. از خصوصیات این کرکره برقی ضد ضربه و یا ضد گلوله بودن است و زیبایی خاصی نیز دارند . از کرکره برقی شفاف بجای کرکره آلومینیومی یا فولادی استفاده می گردد . اغلب از این  محصول در پروژه های تجاری یا بانک ها و یا صرافی ها و گاها پروژه های مسکونی استفاده می شود .

کرکره برقی صوتی :

از این کرکره برقی در محیط هایی حساس  به صدا که در این محیط ها نیاز است هیچ سرو صدایی از بیرون شنیده  نشود  و یا بلعکس نباید صدا از داخل به خارج منعکس شود استفاده می شود . کرکره برقی صوتی به صورت انبوه در محیط های صنعتی ، خانگی ، تجاری  و اداری  استفاده می شود و همانند یک عایق صوتی عمل می کند .

در میان انواع کرکره برقی ، کرکره برقی آلومینیومی رایج ترین و پرکاربردترین نوع آن ها محسوب می شود . که پرمصرف ترین و پرطرفدار ترین این نوع کرکره ، کرکره برقی آلومینیومی با تیغه 8 سانتی است که خود دارای انواع مختلفی می باشد :
تیغه کرکره برقی آلومینیومی تک پل ، تیغه کرکره برقی آلومینیومی دو پل ، تیغه کرکره برقی آلومینیومی غضروفدار ( لاستیک خور ) و تیغه کرکره برقی آلومینیومی پانچ و …

نکته پایانی

درب شیشه ای یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنید.  تیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای اتوماتیک در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

--------------------------------------------------------------------------------

 


:: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 26 بهمن 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

مروزه با تغییر سلایق و پیشرفت های روز افزون در زمینه ساخت و ساز درب های ساختمان نیز تغییرات بسیاری داشته اند. درب ها ورودی هر نوع ساختمان و محل هستند. در ساخت درب ها می توان از متریال های گوناگونی استفاده کرد که شیشه را می توان یکی از پرکاربردترین متریال در ساخت درب فضاهای داخلی نام برد.

درب شیشه ای

درب ها اصلی ترین ورودی های ساختمان هستند که علاوه بر تامین امنیت ساختمان, زیبایی خاصی به محیط می دهند. با پیشرفت تکنولوژی در صنایع ساختمان, درب ها نیز تحولات زیادی به خود دیدند. درب ها از متریال های گوناگونی ساخته می شوند که شیشه یکی از آنها است.

درب های شیشه ای معمولا از جنس شیشه سکوریت ساخته می شوند. سکوریت بکار رفته در درب ها می تواند در طرح ها و رنگ های گوناگونی ساخته شود و متداولترین آن شیشه سکوریت 10 میل می باشد. در برخی از مکان های خاص برای افزایش ضریب امنیت از شیشه های سکوریت لمینیت استفاده می شود.

انواع درب شیشه ای

درب های شیشه ای از نظر باز شو به دو صورت کشویی و لولایی اجرا می شوند. درب های کشویی بر روی ریل حرکت کرده و باز و بست می شوند در صورتی که درب های لولایی توسط لولا مهار شده و در محور حرکتی لولا بازو بست می شوند.

-------------------------

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

تبلیغات میان متنی

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درب شیشه ای لولایی

همانطور که اشاره شد درب های شیشه ای لولایی بوسیله انواع لولا قابلیت محار و باز و بست دارند. درب های لولایی برای باز و بست فضای بیشتری نسبت به دب های کشویی نیاز دارند و باید دامنه حرکتی درب را هنگام باز شدن در نظر گرفت.

درب های شیشه ای می توان در دو نوع فریم دار و فریم لس اجرا کرد؛ همچنین این درب های قابلیت اجرا بصورت اتوماتیک( سویینگ ) را نیز دارند. درب های لولایی با توجه به ارتفاع می توانند کتیبه دار و یا بدون کتیبه باشند.

درب لولایی قابلیت باز و بست به دو سمت و یا درصورت نیاز به یک سمت را دارا می باشند. درب های شیشه ای می توانند بصورت سندبلاست و دارای لوگو و طرح و رنگ های گواگونی با شند.

انواع درب شیشه ای لولایی

درب لولایی را می توان به شکل و طرح گوناگون و با توجه به نوع کاربری اجرا کرد. جدا از طرح و رنگ و یراق آلات مختلف درب های شیشه ای لولایی به صورت های زیر قابلیت اجرا دارند.

 • درب لولایی فریم لس کتیبه دار و بدون کتیبه
 • درب شیشه ای لولایی طرح اتوماتیک
 • درب شیشه ای لولایی اتوماتیک
 • درب لولایی با لولای شیشه به شیشه
 • درب لولایی با لولا شیشه به دیوار

 

درب لولایی فریم لس کتیبه دار و بدون کتیبه

این درب ها برای منازل مسکونی, مغازه و فروشگاه های گوناگون و بطور کلی در درب هایی با اندازه استاندارد استفاده می شوند. در اجرای نوع درب توسط لولا به زمین اتصال پیدا می کند. در صورتی که ارتفاع استاندارد باشد بدون کتیبه و در صورتی که ارتفاع افزایش یابد نیاز به کتیبه بالای درب است که درب توسط لولا به کتیبه متصل می شود.

درب شیشه ای لولایی طرح اتوماتیک

این نوع درب دارای ظاهری شکیل می باشند. ظاهر کلی این درب ها به مانند درب اتوماتیک  می باشد اما به صورت دستی باز و بست می شوند. و یک فریم دور تا دور درب کار می شود.

درب شیشه ای لولایی اتوماتیک (سوئینگ)

این درب های کاملا بصورت اتوماتیک باز بست می شوند و به این نوع درب سوئینگ گفته می شود. این درب ها لولایی در بالا و پایین ندارند و درب بوسیله لولا شیشه به دیوار مهار می شود. درب را میتوان به وسیله چشمی, کارت و یا کد باز و بست و کنترل کرد. این نوع درب در مکان های خاصی مانند طلا فروش ها, صرافی, آفیس ها و یا در محل هایی که نیاز است دست با درب تماس نداشته باشد(برای کنترل انتقال عفونت).

 

درب لولایی با لولای شیشه به شیشه

این نوع درب ها در پارتیشن‌های اداری و فضاهایی که درب داخل دیوار شیشه‌ای جاسازی می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درب ها معمولاً فریم لس هستند و در هر دو حالت کتیبه دار و بدون کتیبه هم استفاده می‌شود. در این حالت درب توسط 2 یا 3 عدد لولا به شیشه کناری وصل می‌شود و امکان انتخاب جهت بازشو به جهت مورد نظر وجود دارد. در این نوع درب‌ها در حالت‌های خاص که شیشه با درب زاویه‌ای غیر از 180 درجه دارد از لولای نبشی استفاده می‌کنیم که درب به‌راحتی با زاویه موجود به شیشه متصل می‌شود و این امکان فقط در درب‌های با لولای شیشه به شیشه فراهم است.

درب لولایی با لولا شیشه به دیوار

این نوع اجرای درب نیز بصورت فریم لس اجرا می شود. درب بوسیله لولای مخصوص شیشه به دیوار, به دیوار متصل می شود. در این نوع درب ها بیشترین امکان بازشو وجود دارد و درب 90 درجه باز می شود که باعث می شود عرضی که برای درب در نظر می‌گیریم تماماً عرض مفید باشد.

کاربرد های درب لولایی

درب شیشه ای لولایی برخلاف درب های کشویی فضای بیشتری را برای باز و بست نیاز دارند. به همین دلیل درب های لولایی شیشه ای برای مکان هایی که فضای بیشتری برای باز و بسته شدن دارند استفاده می شود. شیشه درب ننیز باید از جنس مقاوم سکوریت 10 میل و یا لمینیت باشد و همچنین از یراق آلات مرقوب استفاده کرد تا طول عمر استفاده از درب بالا برود. به طور کلی از کاربرد های درب لولایی می توان در دودبند شیشه ای, درب مغازه و فروشگاه, درب های ورودی و … اشاره کرد.

 

قیمت درب شیشه ای لولایی

قیمت درب شیشه ای تابع عوامل مختلفی است. از عواملی که بر قیمت درب شیشه ای لولایی موثر است می توان به نوع درب انتخابی, ابعاد شیشه, یراق آلات مصرفی, طرح و رنگ شیشه انتخابی اشاره کرد. با توجه به هریک از موارد ذکر شده قیمت درب متفاوت خواهد بود.

شما می توانید جهت دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید تا علاوه بر راهنمایی شما جهت انتخاب درب مناسب قیمت نهایی اجرا و نصب را نیز به شما اعلام کنند.

تبلیغات میان متنی

درب شیشه ای  یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنید.  تیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------:: بازدید از این مطلب : 85
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 26 بهمن 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 

آگهی و آگاهی در دنیای کسب و کار امروزی جزء مهمترین نیازهای شرکت‏های تجاری و مشتریان گردیده است و شرکت‏ها  برای رسیدن به بالا بردن آگاهی مشتریان و در راستای آن بالا بردن فروش محصولات و ایجاد سود بیشتر و ماندگاری در عرصه بازار پر رقابت امروزی از هر ابزاری کمک گرفته‏اند. که از آن جمله می‏توان به تبلیغات اشاره نمود که هر دو هدف آگهی و آگاهی را در پی دارد. اما اینکه این تبلیغات به چه صورتی باشد در نحوۀ تأثیرگذاری روی مشتریان و انگیزۀ آنها برای خرید و پای‏بندی مشتریان به آن شرکت و محصولات و خدماتش تأثیر بسیاری دارد. در گذشته تبلیغات بصورت سنتی( دهان به دهان، کاغذی، تلویزیون، رادیو و...) صورت می‏گرفت ولی امروزه به دلیل گسترش جوامع و پیچیده شدن شیوه‏های کسب و‏کار این روش کمرنگ شده و نیاز به ارائه راه‏حل‏های نوین و منطبق با ساختارهای کسب‏وکار و جوامع امروزی را می‏طلبد. در پی این تحولات ایجاد وب‏سایت‏های تجاری و بالا بردن کاربران و بازدیدکنندگان این وب سایت‏ها به عنوان هدف تجاری شرکت‏های تجاری شده است بطوریکه کاربران و خریداران این وب‏سایت جزء سرمایۀ اصلی این شرکت‏ها محسوب می‏شوند و سعی دارند محصولات و خدمات خود را با نیازهای مشتریان منطبق کنند. تبلیغات دیجیتالی یا به عبارتی تبلیغات اینترنتی امروزه علم و ابزار این کار را در اختیار هم شرکت و هم مشتریان قرار داده است. از میان تبلیغات اینترنتی می‏توان به تبلیغات بنری، متنی، پست الکترونیک و.... اشاره نمود. که از این میان تبلیغات بصری و دیداری میتواند برای عامه مردم قابل فهم‏تر و ملموس‏تر باشد. این مقاله سعی داشته تا به این نوع از تبلیغات و در نوع خاص آن تبلیغات بنری بپردازد.

تبلیغات بنری (banner advertising)

بنرهای تبلیغاتی یکی از روش‏های رایج تبلیغاتی است که با توجه به کم هزینه بودن برای شرکت‏ها و مراکز تجاری و همچنین صرف هزینه زمانی کمتر برای کاربران بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اما باید توجه داشت که این نوع از تبلیغات به عوامل مختلفی وابسته است که این عوامل در ادامه اشاره خواهد شد.

انواع بنرها در سه دسته جای می گیرند:

 1. بنرهای ثابت: بنر ثابت به بنری اطلاق می‏شود که تبلیغ را بصورت یک تصویر و در اندازه‏ای ثابت ارائه می‏کند.
 2. بنرهای انیمیشن‏دار: در حقیقت بنرهای ثابتی هستند که از فناوری انیمیشن در طراحی و ساخت آنها استفاده شده است. این نوع از بنرها به دلیل حالت انیمیشن‏دار بودن نرخ کلیلک بالاتری دارند.
 3. بنرهای تعاملی: همانطور که از نام این نوع بنرها پیداست این نوع از بنرها بگونه‏ای با کاربران در تعامل هستند و از طریق گزینه‏هایی که برای وارد کردن اطلاعات بر روی آن‏ها گذاشته شده است اطلاعاتی را از کاربران دریافت می‏کنند و مطابق اطلاعات وارد شده تبلیغات نمایش داده می‏شود. از بنرهای تعاملی بیشتر در خریدها و ثبت‏نام‏های اینترنتی و مواردی از این قبیل استفاده میشود.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

نکاتی در مورد طراحی بنرهای تبلیغاتی

 1. اندازه: بنرهای تبلیغاتی به اندازه خاصی محدود نیستند و سعی کنید که اندازۀ بنر با توجه به اندازۀ سایت باشد. تبلیغات عریض مؤفق‏تر از تبلیغات طویل هستند و طبق اطلاعات google adsense مؤفق‏ترین سایزهای بنر به شرح زیر می‏باشند:
  • 468*60
  • 120*240
  • 234*60
  • 130*140
  • 130*200
  • 300*250

  در تصویر زیر می توانید برخی از اندازه بنرهای مختلف را به همراه فراوانی استفاده آنها و نامگذاری مربوط به اندازه های مختلف بنرهای تبلیغاتی را مشاهده نمایید:

  بهبود نرخ کلیک طراحی بنر تبلیغاتی

 2. طراحی ساده: در دنیای پیچیده امروز کاربران به دنبال سادگی هستند. بنرهای ساده نسبت به بنرهای پیچیده تأثیرگذاری بیشتری دارند. سعی کنید در طراحی بنرتان با کمترین کلمات جامع‏ترین مفهوم را به کاربر خود ارائه دهید.
 3. نظم: سعی کنید در طراحی بنر نظم مشخصی داشته باشید از فونت مناسب استفاده کنید و سعی کنید بین رنگ و فونت تناسب وجود داشته باشد.
 4. رنگ: رنگ‏ها را با توجه به نوع تبلیغ و فرهنگ که بر روی کاربر می‏گذارد انتخاب کنید و توجه داشته باشید رنگ اولین چیزی است که در بنر شما دیده می‏شود.
 5. استفاده از دکمه فراخوان(Call To Action/ CTA) : کاربران را وارد اقدام کنید. طراحی این مرحله باید بعد از طراحی لوگوی شرکت و ارزش پیشنهادی شرکت باشد. این گزینه باید در مرکز بنر تبلیغاتی باشد.
 6. طراحی سازگار با برند خود داشته باشید: بنر شما حکم تابلویی است که کاربران را به سمت شما هدایت می‏کند. پس سعی کنید که بنر شما معرف شرکت شما و مطابق با برند شرکت طراحی شده باشد.
 7. از فرمت‏های صحیح و رایج استفاده کنید: سعی کنید بنرهای شما فرمت‏های استاندارد و معمول را داشته باشد(PNG, JPG, GIF). طراحی بنر با استفاده از فلش باعث می شود تا در مرورگرهای پرکاربرد دیده نشود و باعث از دست دادن بسیاری از کاربران خود خواهید شد.
 8. حجم بنر کم باشد: بنر شما باید از دیگر اطلاعات سایت لود شود پس سعی کنید که کمتر از 150 کیلو بایت داشته باشد.
 9. تبلیغ باید کمکل با سایت اما برجسته‏ تر باشد: هدف از گذاشتن بنر در سایت ایجاد کانال از طریق آن سایت به سمت سایت شماست پس سعی کنید بنر شما برجسته ‏تر از بقیه سایت باشد.

تبلیغات میان متنی

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل ادوردز  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی

 :: بازدید از این مطلب : 213
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 بهمن 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr

 


استارت آپ ها همان شرکت های نوپا با گروه های کوچکی از افراد هستند که در پی دنبال کردن ایده و نوآوری خود در حوزه فناوری اطلاعات هستند و درصددند تا این ایده را به مرحله عمل برسانند. اما این شرکت های تازه تأسیس به دلیل نداشتن تجربه کاری در تیم خود ممکن است دچار لغزش هایی نیز شوند که این لغزش ها باعث هدر رفتن وقت و سرمایه آنها میشود و ممکن است تاوان سنگینی را برای این تجربه اندوزی بپردازند. ما در این مقاله برآنیم تا تجربیات افراد دیگر را در اختیار این گروه از افراد قرار داده تا راه رفته شده دیگران میانبری برای آنان گردد. در زیر به چند مورد از اشتباهات احتمالی اینگونه شرکت ها بیان شده است:

 1. یکی از احتمالاتی که برای شکست استارت آپ ها می توان نام برد این است که کارآفرینان خود را از کاربران، رقیبان و بازار دور گرفته‏ باشند.
 2. ایست کردن استارت آپ های شکست خورده در برابر مشکلات. استارت آپها در بدترین شرایط نباید بایستند و ایده پردازی نکنند و باید بدانند که برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد.
 3. استارت آپ ها از لحاظ نقدینگی به آخر خط رسیده اند. استارت آپها نباید بر روی یک سرمایه گذار تمرکز کنند و باید سرمایه گذار متعددی داشته باشند.
 4. تمرکز استارت آپ ها بر ایده باعث میشود که آنها تمرکز بر محصولات خود را از دست بدهند و فراموش کنند که خریداران جزء اصلی سرمایه های آنها هستند و نادیده گرفتن نظرات و علایق مشتریان نادیده گرفتن منابع درآمد شرکت می باشد.
 5. نداشتن استراتژی درست برای کسب و کار: نداشتن استراتژی درست به منزله نداشتن دید درست از منابع درونی و برونی و همچنین اهداف و چشم اندازهای شرکت می باشد.
 6. تیم بندی نادرست شرکت: سعی کنید تیم های شرکت خود را با تخصص های متنوع تشکیل دهید و افراد باهوش را در استارت آپ خود جذب کنید و افراد تیم را متعهد به کارنمایید.
 7. بی توجهی به رفتار رقبا. رقبا یک عامل بیرونی شرکت و عاملی برای تحرک و انعطاف پذیری شرکت است. این رقبا هستند که به بسیاری از رفتارها و تصمیمات شرکت جهت میدهند. بی توجهی به رقبا حتی میتوانند ما را برای همیشه از فضای کسب و کار بیرون کنند و به تاریخ بسپارند.
 8. عدم تحلیل بازار یکی از علل شکست استارت آپ ها محسوب می شود. بازار امروز پیچیده است و نیاز به تحلیل زیادی دارد. سعی کنید قبل از اینکه بازار نیاز خود را بیان کند و برای رفع نیاز به سمت رقیبتان حرکت کند شما با تحلیل و پیش بینی درست بازار نیازهای او متوجه شده و در پی رفع آن برآیید.
 9. استارت آپ های شکست خورده بیشتر بر کمیت اطلاعات تکیه کرده اند نه بر کیفیت. در علم فناوری اطلاعات گفته می شود به همان اندازه که کم بودن اطلاعات مضر است اطلاعات بیش از حد نیز به همان اندازه مضر است. سعی کنید اطلاعات با کیفیت از منابع معتبر بدست آورید و این اطلاعات را دسته بندی کنید.
 10. برقراری ارتباط نادرست با مشتریان. سعی کنید با مشتریان شفاف و واضح صحبت کنید و اطلاعات دقیق و درستی را از آنان بدست آورید و این اطلاعات را به کاربران خود انتقال دهید تا بتوانند در انتقال آگهی مؤثرتر عمل کنند.
 11. نداشتن طرح بازاریابی: هر کسب و کاری علاوه بر طرح و ایده نیاز به بازاریابی و معرفی محصولات خود دارد.
 12. استفاده اشتباه از کانال های بازاریابی: قبل از استفاده از کانال های بازاریابی باید شناخت درستی نسبت به کاربران این کانال های داشته باشید.
 13. تمرکز بر طراحی وب سایت تا ترافیک. استارت آپ ها با توجه به تازه کار بودن در بازار ابتدا باید خود را به اندازه کافی بر افزایش ترافیک وب سایت تمرکز کنند نه طراحی خوب آن. و بعد از جذب کاربران میتوانند کیفیت طراحی سایت خود را بالا ببرند.
 14.  تولید محتواهای غیر جذاب. محتوای وب سایت شما گوینده مجازی کار شماست. پس سعی کنید مطالبی که در وب سایت قرار می دهید کاربرپسند و جذاب باشد و اعتبار دهنده به کار شما باشد.

همه موارد گفته شده به مدیریت شما برمیگردد پس این مهم است که شما به عنوان مدیر استارت آپ، تا چه حد آگاه بوده و در زمان مناسب بهترین تصمیم را گرفته باشید. امیدواریم با مطالعه این مقاله با دلایل شکست استارت اپ های اینترنتی آشنا شده باشید.

 

 


 

 

تبلیغات میان متنی

درب شیشه ای چیست؟  یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

تبلیغات میان متنی

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


:: بازدید از این مطلب : 96
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 بهمن 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : dr
 

لینکدین چیست؟

شبکه اجتماعی لینکدین در سال 2003 توسط Reid Hoffman تاسیس شد. Linkedin برخلاف فیسبوک حالت تخصصی تری دارد و یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای متخصصان کسب و کار محسوب میشود و این امکان را فراهم آورده تا با افراد حرفه ای تری آشنا شوید. در این سایت امکانات مختلفی برای بهتر دیده شدن رزومه شما و ارتباط با افرادی در زمینه کاری شما و شرکت های مختلف گنجانیده شده است و کارجویان و کارفرمایان می توانند با هم ارتباط داشته باشند، همچنین امکان ارتباط با مدیران کسب و کارها از طریق این شبکه اجتماعی فراهم است.

4 مورد از اهداف شبکه اجتماعی Linkedin عبارتند از:

 1. در شبکه اجتماعی لینکدین شما یک رزومه آنلاین دارید که همیشه و در همه حال در دسترس اعضای سایت بوده و می توانند از تخصص شما آگاه شوند
 2. در لینکدین می توانید دوستان، آشنایان، همکاران خود را بیابید و در مورد تخصص کاری و شغل اکنون آنها مطلع شوید
 3. شما هر گونه سوالی که داشته باشید میتوانید در گروه ها به اشتراک گذاشته و متخصصین به سوالات شما پاسخ دهند. همچنین می توانید با پاسخ دادن به سوالات دیگران مهارت و تخصص خود را به نمایش گذاشته و خود را به دیگران معرفی نمایید
 4. فضایی مناسب برای به نمایش گذاشتن توانایی ها و تخصص های شماست. بسیاری از افرادی که در این سایت عضویت دارند به دنبال افرد مناسب برای شرکت خود میگردند وقتی که با شما آشنا شوند ممکن است فرصت های شغلی بهتری به شما بدهند

نکاتی در مورد استفاده از شبکه اجتماعی linkedin

 1. مشخصات خود را دقیق و صادقانه در سایت وارد کنید: لینکدین دارای یک صفحه پروفایل شخصی برای ثبت رزومه کاری می باشد. در قسمت پروفایل شما می توانید تحصیلات، مهارت ها و تخصص ها، سابقه شغلی و... را وارد کنید.
 2. رزومه خود را بروزرسانی کنید: سعی کنید غلط های املائی و نگارشی رزومه خود رایافته و آن را برطرف کنید. از جملات تأثیر گذار استفاده کنید و برای پروفایل خود یک تیتر مناسب تهیه کنید.
 3. انتخاب یک تصویر مناسب: هرگز در linkedin یک تصویر عامیانه و یا کاملا غیرحرفه ای ارائه ندهید. چرا که فضای کاری linkedin با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی متفاوت است. شما برای معرفی و ارتباط با افراد حرفه ای تر در این سایت عضو شده اید. بنابراین قرار دادن تصاویر غیرحرفه ای نه تنها جالب نیست بلکه باعث خدشه دار شدن رزومه کاری شما خواهد شد.
 4. در گروه ها linkedin فعال باشید: گروه هایی که در این سایت هستند برای به اشتراک گذاری و شرکت در یک محیط حرفه ای تر هستند. از مشخصات این گروه ها، افراد فارغ التحصیل، جویندگان کار و .. هستند که به منطقه جغرافیایی محدود نمی شوند. با فعالیت در این گروه ها شغل های بهتری در پیش روی شما خواهد بود.
 5. شخصی سازی ایمیل های دریافتی در linkedin: معمول ترین راه برای ارتباط با افراد ارسال ایمیل می باشد.
 6. استفاده از اپلیکیشن های linkedin: شبکه اجتماعی لینکدین امکاناتی دارد که میتوانید پروفایل خود را با استفاده از آنها بروزرسانی کنید.
 7. برای ارسال رزومه خود از افرادی که با آنها آشنا هستید شروع کنید. سایت linkedin این امکان را دارد که شما بتوانید دوستان و آشنایان خود را از حساب‏های کاربری مختلف یافته و برای آنها رزومه خود را ارسال نمایید.
 8. ارائه شغل: صفحه linkedin این امکان را به شما میدهد تا مشاغل موجود را یافته و برای آنها رزومه خود را ارسال نمایید. شما میتوانید با رفتن به jobs صفحه لیست مشاغل را بیابید.
 9. جستجوی افراد: در این سایت شما میتوانید به جستجوی افراد پرداخته و فرد مورد نظر و تخصص و شغل او را ببینید و براحتی بتوانید برای او پیام ارسال کنید.
 10. در سایت linkedin قسمتی وجود دارد که افرادی که از تخصص و مهارت شما آگاهی دارند میخواهند از شما برای اشخاصی که آشنایی کمی با شما دارند تعریف کنند. این قسمت را با نام recommendations در سایت linkedin میتوانید مشاهده کنید.

درخشش رزومه شما در این سایت به خود شما بستگی دارد و بدانید درخشیدن در جایی که هزاران حرفه ای وجود دارد کار آسانی نیست از این نکته هم میتوان در جهت مثبت و برای ارتقای مهارت های خودتان استفاده کنید.

سایت https://www.linkedin.com/help/ مرجع ما برای معرفی لینکدین و نحوه فعالیت درست در آن خواهد بود. همانطور که میدانید بخش Help همه نرم افزار ها به آموزش نحوه کار با آن نرم افزار اختصاص دارد. در نرم افزار تحت وب لینکدین هم بخش Help توضیحات کاملی از نحوه کار لینکدین ارائه میدهد. آموزش کامل لینکدین در یک مقاله ممکن نیست. هدف این مقاله هم آموزش گام به گام نحوه کار با لینکدین نیست. ما تنها قصد داریم کمی از ویژگی های آن را معرفی کنیم. تا کاربران را به افزایش فعالیت خود در این شبکه اجتماعی ترغیب کنیم.

 

معرفی لینکدین و فعالیت درست در آن

 

معرفی لینکدین و فعالیت درست در آن

برای معرفی لینکدین اول از هر چیز باید نرم افزار تحت وب لینکدین را معرفی کرد. سپس به بررسی نحوه فعالیت در آن پرداخت و در انتها شیوه درست فعالیت در لینکدین را از بین شیوه های ممکن معرفی نمود. لینکدین چیست: لینکدین یک شبکه اجتماعی برای کسب و کارهای اینترنتی است. سایت لینکدین و نرم افزار تحت موبایل لینکدین به کسب و کارهای اینترنتی امکانات بازاریابی آنلاین بسیار خوبی ارائه میدهد. با توجه به اینکه لینکدین تمرکز خود را بر روی بازاریابی آنلاین قرار داده است. تنظیم قوانینی که همزمان جلو سوء استفاده اشخاص و ارسال مطالب اسپم را بگیرد. و هم مانع دسترسی آسان افراد به همکاران و مشتریان بلقوه نشود، مورد نیاز است.

لینکدین برای بازایابی دیجیتال چه کمکی به ما خواهد کرد؟

 • امکان ایجاد پروفایل حرفه ای با جزئیات کامل
 • امکان ارتباط با دوستان و همکاران
 • امکان درج مطلب روی دیوار و به صورت مقاله
 • امکان گرفتن بکلینک به سایت
 • امکان ایجاد کمپین تبلیغاتی
 • امکان درج Curriculum Vitae (رزومه شخصی)
 • امکان داشتن چند اکانت برای یک شخص یا شرکت

نحوه ایجاد اکانت لینکدین

لینکدین مانند اکثر شبکه های اجتماعی دارای نرم افزار ویژه برای گوشی های هوشمند میباشد. نرم افزار لینکدین برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS موجود میباشد. میتوان نرم افزار لینکدین را از بازار یا سیبچه و یا سایت های گوگل استور و اپ استور دانلود کرد. بعد از دانلود و نصب نرم افزار کافیست نرم افزار را اجرا کنید. یک سری پنجره راهنما (wizard) گام به گام شما را تا ایجاد اکانت راهنمایی می کند.

ایجاد اکانت لینک دین روی کامپیوتر

https://www.linkedin.com را در مرورگر دلخواه خود وارد کنید. سپس میتوانید بسادگی با دنبال کردن مراحل ایجاد اکانت یک اکانت لینکدین برای خود ایجاد کنید.

مدیریت پروفایل در لینکدین

پروفایل حرفه ای کمک زیادی به بازاریابی آنلاین خواهد کرد. افراد از روی پروفایل شما برای همکاری یا عدم همکاری با شما در لینکدین تصمیم گیری می کنند.

ویرایش پروفایل لینکدین

عکس پروفایل : قراردادن یک عکس در پروفایل اهمیت بالایی دارد. کاربرانی که پروفایل عکس دار دارند. 21 بار بیشتر از کاربرانی که پروفایلی فاقد عکس هستند بازدید میشود.

قراردادن لوگو و آرم شرکت و یا تصویر شخصی

رومیان باستان باورداشتن که چهره انسان یکی از جادو های طبیعت است و قراردادن تصویر پادشاهان روی سکه ها باعث افزایش علاقه مردم به پادشاه خواهد شد. امروز ما میدانیم که صورت انسان دارای نسبت طلایی در طراحی است. نسبتی که بسیار چشم نواز است و ماندگاری تصویر در ذهن را افزایش میدهد. بنابراین میتوان بجای لوگوی شرکت از تصویر صورت مدیر یک شرکت استفاده کرد. چهره یک فرد بجای لوگوی شرکتی تعداد مخاطبان صفحه را افزایش میدهد.

 

انتخاب و ویرایش عکس پروفایل در لینکدین

برای انتخاب و ویرایش عکس پروفایل مراحل زیر را طی کنید

 1. روی ایکون linkdin profileدر بالای صفحه homepage کلیک کنید.
 2. روی گزینه View profile کلیک کنید.
 3. روی عکس پروفایل در بالای صفحه کلیک کنید.
  1. میتوان روی ایکون Editlinkdin-edit در سمت راست عکس پروفایل کلیک کنید. در این بخش میتوانید عکس پروفایل خود را ویرایش کنید.
 4. در بخش ویرایش عکس امکان تغییرات زیر را خواهید داشت
  1. استفاده از Photo Filter روی عکس (دستوراتی مانند بریدن عکس و فلیترهای عکس و تنظیمات رنگ عکس در این گزینه قرار دارند.)
  2. امکان جابجا کردن و تغییر اندازه عکس
  3. انتخاب نحوه پیش نمایش عکس پروفایل
  4. تغییر عکس پروفایل با کلیک روی گزینه change photo و سپس انتخاب یک عکس از عکس های موجود و کلیک روی گزینه Apply
  5. تعیین آنکه چه کسانی قادر به مشاهده تصویر شما هستند.

سفارشی کردن آدرس صفحه لینکدین

لینکدین به شما امکان می دهد که یک آدرس سفارشی برای صفحه لینکدین خود داشته باشید. برای ایجاد یک آدرس سفارشی مراحل زیر را طی کنید.

 1. روی ایکون linkdin profileدر صفحه Home page کلیک کنید
 2. روی View profile کلیک کنید
 3. در صفحه پروفایل خود روی ایکون linkdin-editEdit your public profile & URL در سمت راست کلیک کنید.
  1. قسمت profile settings درصورتی که اکانت شما عمومی نباشد برایتان ظاهر میشود ویژگی enable your public profile visibility را در صورت غیرفعال بودن فعال نمایید.
 4. در زیر قسمت Edit public profile URL در سمت راست روی ایکون Edit در کنار عبارت public profile URL کلیک کنید.
  1. آدرس صفحه لینکدین شما از این به بعد چیزی شبیه به این خواهد بود linkedin.com/in/yourname
 5. در یک کادر شما امکان تایپ کردن بخش آخر آدرس صفحه خود را دارید.
 6. بعد از ورود آدرس دلخواه روی گزینه Save

نکات :

 • آدرس صفحه شما میتواند از 5 تا 30 کارکتر باشد. از فاصله و کاراکترهای ویژه(&,$,#,…) در آدرس صفحه نمیتوان استفاده کرد.
 • پیشنهاد میدهیم ترکیبی از نام و برند خود را در آدرس سایت خود استفاده کنید. تا کاربران بتوانند ساده تر شما را پیدا کنند.
 • بخش قابل ویرایش آدرس به بزرگی و کوچکی حروف حساس نیست این بدان معنی است که آدرس های JohnSmith, johnsmith, johnSmith همگی به یک پروفایل اشاره خواهند داشت.
 • اگر آدرس مد نظر شما قبلا استفاده شده بود میتوانید با افزودن عباراتی به نام مد نظر خود آدرسی قابل دسترس را بیابید و استفاده کنید.
 • شما میتوانید آدرس صفحه لینکدین را هر شش ماه 5 بار تغییر دهید. یعنی آنکه اگر آدرس خود را 5 بار تغییر داده باشید تا شش ماه بعد امکان تغییر نام اکانت خود را ندارید.
 • اگر یک کاربر آدرسی را برای صفحه خود انتخاب و آن را تغییر دهد آدرس اول تا شش ماه برای او در دسترس نخواهد بود.
 • اگر آدرس صفحه ای را تغییر دهید آدرس قبلی دیگر به صفحه شما ارجاع داده نمی شود.
 • در پروفایل های چند زبانه آدرس صفحه تغییر نمی کند و لینکدین بصورت پیشفرض برای هر زبانی مخفف نام زبان را به آخر آدرس اضافه می کند.

گسترش شبکه کاربران در لینکدین هر بازاریابی بدنبال افزودن به تعداد مشتریان خود میباشد. در لینکدین میتوان با گسترش شبکه کاربران یک صفحه.تبلیغات خود را برای تعداد بیشتری از مشتریان بلقوه به نمایش بگذاریم:

 • وارد پروفایل فرد مورد نظر شده و روی دکمه Connect کلیک کنید.
 • جستجو برای مشتریان بلقوه: برای انجام اینکار ابتدا کاربر دلخواه را جستجو کرده و سپس روی دکمه Connect در سمت راست اطلاعات کاربر کلیک می کنید. مثال: عبارت برنامه نویس ASP را جستجو کرده و سپس روی نام یکی از افرادی که یافته اید کلیک کرده و دکمه Connect را کلیک کنید.
 • صفحه Grow Your Network : در این صفحه به شما امکان افزودن کاربران از طریق ایمیل را میدهد. دوستان و همکاران و مشتریانی را که آدرس ایمیل آنها را دارید را میتوانید به این صورت به لینست افرادی که در لینکدین میشناسید اضافه کنید. البته تنها اشخاصی که اکانت لینکدین داشته باشند اضافه میشوند.
 • صفحه People You May Know در این صفحه کاربرانی که ممکن است شما بشناسید لیست شده اند. میتوانید روی دکمه Connect در زیر نام افراد در این صفحه کلیک کنید. تا در صورت تمایل آنها بتوانید با آنها ارتباط داشته باشید.

هنگامیکه کسی از شما دعوت کند. پیامی در بالای صفحه نمایش داده میشود که شما میتوانید با دعوت موافقت یا مخالفت کنید. در هر دو صورت فردی که از شما تقاضای ارتباط داشته است از پاسخ شما مطلع خواهد شد. شبکه کاربران در لینکدین لینکدین مانند هر شبکه اجتماعی دیگری به شما امکان میدهد که با کاربران مختلف در ارتباط باشید. به کاربرانی که در لینکدین باهم در ارتباط هستند connections نام دارند.

ارتباطات لینکدین دارای درجه بندی هستند؟

 • رابط های درجه یک در لینکدین- افرادی که دعوت نامه همدیگر را پذیرفته اند در این دسته قرار دارند . کنار نام این افراد ایکون 1st degree قرار دارد. به این افراد میتوان از طریق لینکدین پیام فرستاد.
 • رابط های درجه دو در لینکدین- افرادی که با رابط های درجه یک شما در ارتباط هستند. در این دسته قرا میگیرند. کنار نام این افراد ایکون 2nd degree قرار دارد. شما میتوانید برای این افراد دعوتنامه بفرستید برای اینکار کافیست که روی دکمه Connect در پروفایل آنها کلیک کنید.
 • رابط های درجه سه در لینکدین- این افراد با رابط های درجه دو شما در ارتباط هستند و شما میتوانید ایکون 3rd degree در کنار نام این افراد مشاهده کنید.
  • اگر نام این افراد بصورت کامل آشکار بود. میتوانید برای آنها از طریق کلیک کردن روی گزینه Connect دعوت نامه ارسال کنید.
  • اگر فقط حرف اول نام آنها نمایش داده شود. شما نمیتوانید برای این افراد دعوت نامه بفرستید. اما میتوانید از طریق ایمیل با آنها در تماس باشید.

 

فعالیت درست در لینکدین

فعالیت درست در لینکدین درست مانند تمام شبکه های اجتماعی با تولید محتوای با ارزش و تبلیغ آن در این شبکه اجتماعی صورت می گیرد. نکات مهم برای فعالیت در لینکدین

 • اگر تازه فعالیت در لینکدین را آغاز کرده اید بهتر است تنها به تبلیغ صرف محتوای سایت خود نپردازید. ایجاد پیام هایی مانند تبریک عید نوروز میتواند به جذب سریعتر کاربران کمک کند.
 • برای افزایش افراد در ارتباط با خود با افرادی که به هیچ عنوان در دایره مشتریان محصولات شما قرار ندارند نیز ارتباط بر قرار کنید.
 • افرادی را که میتوانند مشتریان بلقوه محصولات شما باشند را در اولیت بازاریابی خود قرار دهید.
 • در هر پیام بیش از یک لینک ایجاد نکنید.
 • برای افزودن لینک و عکس از ابزار مخصوص آن در لینکدین استفاده کنید.
 • روی دیوار و بخش مقالات بصورت منظم مطلب درج کنید.
 • بروز رسانی های لینکدین را منظم انجام دهید.
 • از تصاویر برای جذاب کردن محتوای خود استفاده کنید.
 • اگر هاست شما امکان هات لینک کردن عکس را نمیدهد. این مشکل را حتما برطرف کنید.

نکته: در صفحات شرکتی به هیچ عنوان مطالب سیاسی ، اجتماعی قرار ندهید و پیام های غیر تبلیغاتی خود را به تبریک یا تسلیت مناسبت های رسمی موجود در تقویم محدود کنید. اینکار حرفه ای بودن شما را مشخص می کند.

 

 


 

تبلیغات میان متنی

درب شیشه ای یکی از ملزومات دکوراسیون لوکس و مدرن ساختمان های امروز به حساب می آیند. قیمت درب شیشه ای را در سایت قائم الکتریک مشاهده کنید. همچنین درب ورودی ساختمان ها نیز برای حفظ امنیت عبور و مرور نیازمند تجهیزات راهبند است. قیمت راهبند  را از قائم الکترونیک به راحتی دریافت کنیدتیم نکته عمومی و عامیانه این است که در شیشه ای یا همان درب شیشه ای به درب اتوماتیک شیشه ای اشاره دارند. درب شیشه ای در انواع مختلف را از قائم الکترونیک بخواهید.

تبلیغات میان متنی

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین می توانید کرکره برقی و قیمت کرکره برقی  و پرده برقی را در وبسایت قائم الکترونیک و از کارشناسان این شرکت استعلام کنید. ما ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت به شما عزیزان هستیم. هموطنان ایرانی همچنین می توانند انواع جک برقی و قیمت جک برقی را در سایت  قائم الکترونیک دنبال کنند.

تبلیغات میان متنی

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


:: بازدید از این مطلب : 78
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 بهمن 1398 | نظرات ()