طراحی پورتال سازمانی یا طراحی سایت سازمانی چیست؟
نوشته شده توسط : dr

 

طراحی پورتال سازمانی یا طراحی سایت سازمانی یکی از کارهای بسیار مهمی است که به منظور ارتقا سرعت در کارهای اداری انجام می‌شود. با استفاده از طراحی پورتال دیگر نیازی به مراجعه حضوری و صرف وقت برای کارهای اداری و دولتی نیست.
با استفاده از طراحی پورتال سازمانی برای هر سازمان، افراد می‌توانند درکمترین زمان و با کمترین هزینه از وب سایت برای انجام کارهای اداری خود استفاده کنند. به واسطه طراحی پورتال می‌توان فعالیت‌های هر سازمان را به طور کامل و با استفاده از پنل‌های مخصوصی که برای هر قسمت از پورتال وجود دارد، به افراد شناساند.
طراحی پورتال باید توسط افرادی صورت گیرد که بتوانند نیازهای سازمان را در قالب طراحی سایت سازمانی به خوبی بگنجانند؛ در واقع استفاده از یک طراح مناسب و مجری که بتواند طراحی پورتال را به نحو احسن انجام دهد، می‌تواند تا حدود زیادی اهداف ارگان‌های دولتی را به خوبی نشان دهد.

طراحی پورتال متمایز

پورتال سازمانی در واقع امکانی است که هر سازمان و یا ارگان دولت در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا از طریق اینترنت بتوانند سرعت انجام کارها را بالاتر ببرند؛ در واقع با وجود پورتال، افراد می‌توانند به راحتی و از طریق اینترنت به پرتال ارگان دولتی مورد نظر وارد شوند.
با توجه به اینکه سایت پورتال دارای قسمت های مختلف است، با ورود به هر پنل می‌توان کارهای مربوط به آن سازمان را انجام داد. امروزه با الکترونیکی شدن مراکز دولتی و خصوصی، داشتن یک پرتال سازمانی می‌تواند خدمات متنوع هر سازمان را به وسیله پورتال دولتی در اختیار عموم مردم قرار دهد.

طراحی پورتال سازمانی تا حدود زیادی امکان خطا و اشتباه در روند کاری و اداری کاهش پیدا می‌کند؛ در واقع همه ارگان‌های دولتی امروزه موظف به ساخت پورتال سازمانی و پنل مخصوص به خود هستند. شرکت‌های مختلفی تاسیس شده‌اند که طراحی پورتال را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند.
از این رو برای اینکه بتوانید ایجاد پورتال سازمانی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، می‌توانید با مراجعه به این شرکت‌ها از آن‌ها در انجام طراحی پورتال دولتی کمک بخواهید. یکی از این شرکت‌های معتبر در زمینه طراحی سایت به خصوص ایجاد و طراحی پورتال را می‌توان شرکت رایان دانست.
این شرکت با استفاده از جدیدترین فناوری و تکنولوژی در زمینه طراحی پورتال می‌تواند پرتال‌های دولتی را با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، به نحو احسن انجام دهد. تیم حرفه‌ای در شرکت رایان با استفاده از برنامه نویسی‌های پیشرفته و مخصوص این طراحی را انجام می‌دهد.

طراحی پورتال سازمانی و امکانات پیشنهادی رایان

طراحی پورتال سازمانی می بایست توسط شرکت طراح، امکاناتی را در پورتال بگنجاند که کاربران بتوانند به راحتی از آن‌ها برای انجام مقاصد خود استفاده کنند. به عنوان مثال;

 1. فرم‌های کاربردی و تکمیل توسط کاربران
 2. معرفی بخش‌های سازمان
 3. معرفی خدمات سازمان
 4. مشخص کردن ساعت کاری اداره دولتی مربوطه
 5. معرفی درباره ما و چارت سازمانی
 6. پنل دسترسی راحت
 7. ایجاد سطوح کاربردی در طراحی پورتال سازمانی و یا طراحی پورتال
 8. ثبت نام و مدیریت مشتریان
 9. گالری تصاویر و ویدئوها
 10. اخبار و رویدادهای سازمان
 11. امکان چند زبانه بودن
 12. لینک به سازمان‌های مربوطه

با استفاده از این امکانات در طراحی پورتال سازمانی، مشتریان می‌توانند به راحتی به این سایت‌ها وارد شوند و از ارگان دولتی مورد نظر اطلاعات کافی را به دست آورند، همچنین انجام کارهای دولتی و اداری مشتریان نیز از طریق ساخت پورتال می‌تواند به راحتی و با صرف وقت بسیار اندک صورت گیرد.

طراحی سایت فروشگاهی   

طراحی سایت سازمانی با استفاده از چه برنامه‌ای صورت می‌گیرد؟

همانطور که می‌دانید طراحی سایت سازمانی را با استفاده از برنامه نویسی‌های مخصوص انجام می‌دهند. این زبان‌های برنامه نویسی برای ساخت هر سایت می‌تواند متفاوت باشد. در اکثر مواقع کسانی که طراحی پورتال سازمانی را انجام می‌دهند از زبان برنامه نویسی ASP استفاده می‌کنند.
این روش تا مدت‌ها به عنوان زبان برنامه نویسی سایت سازمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت. شرکت رایان با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری توانسته طراحی وب سایت دولتی را انجام دهد. این شرکت با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP می‌تواند طراحی پورتال را متفاوت‌تر از هر شرکت دیگری انجام دهد.
نکته مهمی که در طراحی سایت دولتی باید به آن توجه کرد، امنیت بالای این سایت‌ها است. از آنجایی که PHP روشی است که به سایت‌ها در ایجاد امنیت بالا کمک می‌کند، از این رو در طراحی وب سایت سازمانی یا پورتال سازمانی می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.
همچنین سیستم عامل Linux در مقایسه با سیستم عامل ویندوز می‌تواند در ایجاد امنیت پورتال مفید واقع شود. شرکت رایان با در دسترس داشتن این زبان برنامه نویسی می‌تواند طراحی پورتال سازمانی را بسیار کارآمدتر کند.

طراحی پورتال سازمانی نیز مانند طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی باید دارای خصوصیاتی باشد که کاربران بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن به آن دسترسی داشته باشند. از آنجایی که طراحی پورتال باید حساسیت بیشتری را نسبت به طراحی سایت‌های دیگر داشته باشد، در نتیجه در فرآیند طراحی سایت دولتی باید تمام برنامه نویسی‌ها در سطح پیشرفته‌ای صورت گیرد.
طراحی پورتال سازمانی باید دارای سرعت بسیار بالایی باشد تا کارهای اداری بتواند به سرعت انجام شود و مشکلی برای کاربران پیش نیاید. شرکت‌های طراحی پورتال سازمانی و یا طراحی پورتال باید در نظر داشته باشند که ایجاد امنیت در طراحی پورتال می‌تواند به عنوان اولین خصوصیت یک سایت و پرتال دولتی در نظر گرفته شود.

طراحی پورتال
سازمان‌های دولتی جز ارگان‌های بزرگی هستند که باید اطلاعات هر کاربر را حفظ کنند؛ از این رو در ساخت پورتال، کارشناسان طراحی چندین بار پروسه طراحی را چک می‌کنند تا در صورت وجود مشکلی در برنامه نویسی سایت، بتوانند آن را حل کنند.
به همین دلیل ممکن است اجرای پورتال زمان بیشتری را نسبت به طراحی سایت‌های دیگر به خود اختصاص دهد. برای این منظور شرکت‌های معتبری با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در برنامه نویسی، طراحی سایت سازمانی را انجام می‌دهند.
یکی از این شرکت‌ها شرکت رایان است. این شرکت با طراحی‌های دقیق و منحصر به فرد خود همیشه جز برترین شرکت‌های طراحی پورتال به حساب می‌آید. شرکت رایان می‌تواند امنیت بالای سایت‌های دولتی را تضمین کند. کارشناسان و افراد حرفه‌ای که در شرکت رایان مشغول به کار هستند، از چگونگی طراحی پورتال آگاهی کاملی دارند.

طراحی پورتال سازمانی و تفاوت آن با سایر سایت‌ها

طراحی پورتال سازمانی می‌تواند یک پروسه مشخصی داشته باشد. این سایت‌ها اکثرا از بخش‌های مختلفی ساخته شده است؛ از این رو می‌تواند به عنوان یک سایت قدرتمند در ارائه خدمات به کاربران عنوان شود.
یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که باید در طراحی سایت سازمانی به آن توجه شود، ایجاد سایتی است که دارای امنیت بالایی باشد تا امکان هک شدن آن توسط افراد، غیر ممکن باشد. اطلاعاتی که در ارگان‌های دولتی وجود دارد می‌تواند از این طریق بهتر حفظ شود.

طراحی سایت وردپرس     
برای اینکه ساخت پورتال سازمانی را انجام دهید باید از کد نویسی خاصی استفاده شود که هر سازمانی نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. این کد نویسی می‌تواند در هر شرکتی که طراحی وب سایت دولت را انجام می‌دهد با دیگری متفاوت باشد.
از آنجایی که طراحی سایت دولتی دارای حیطه کاری بسیار گسترده‌ای است؛ از این رو این کار می‌تواند برای هر ارگانی به نوعی خاص انجام شود. طراحی پورتال نسبت به طراحی سایت‌های دیگر باید دارای سادگی در خود باشد که کاربر را گیج نکند و کاربر بتواند با صرف وقت اندک در کمترین زمان، پنل مورد نظر خود را در سایت پیدا کند؛ به همین دلیل طراحی سایت سازمانی می‌تواند بسیار ساده صورت گیرد.

افراد با مراجعه به سایت دولتی باید در وهله اول بتوانند در مدت زمان کمی کارهای اداری مربوط به خود را به راحتی انجام دهند. اطلاع رسانی نکته دیگری است که در سایت دولتی و یا پورتال باید بسیار برجسته باشد؛ در واقع با طراحی پورتال به صورت ویژه، بخش‌هایی که در اطلاع رسانی به مخاطبان در نظر گرفته می‌شوند، باید به راحتی قابل دیدن باشند، همچنین طراحی پورتال باید به گونه‌ای باشد که طبق تعاریف سئو و دارای ویژگی‌های سئو سایت باشد؛ به همین دلیل شرکت‌های طراحی سایت برای اینکه بتوانند طراحی پورتال را انجام دهند، باید به این نکته دقت داشته باشند که طراحی سایت دولتی باید طبق اصول سئو انجام گیرد. اهمیت سئو از آنجایی است که باید در زمان سرچ سایت دولتی، کاربران آن را به راحتی در گوگل پیدا کنند.

اگر سایتی بر اساس اصول سئو طراحی نشود، نمی‌تواند پربازدید باشد و به همین دلیل به راحتی بدون استفاده و بازدید باقی می‌ماند.
شرکت رایان می‌تواند به راحتی بهینه سازی پورتال سازمانی و را انجام دهد. امنیت، سرعت و همچنین بهینه سازی سایت با اصول سئو از ویژگی‌های بارز در طراحی سایت سازمانی توسط این شرکت است.

هزینه طراحی سایت     

طراحی پورتال و نکات مهم در آن

همانگونه که گفته شد، در طراحی پورتال سازمانی باید ویژگی‌هایی را مدنظر قرار داد که در طراحی وب سایت‌های دیگر خیلی حائز اهمیت نیست. ایجاد پورتال با استفاده از این نکات می‌تواند به راحتی و با کمترین زمان ممکن صورت گیرد.
این نکات می‌توانند به شرکت‌های طراحی سایت کمک کنند که بتوانند طراحی سایت دولتی را بر اساس ویژگی‌های منحصر به فرد این سایت‌ها انجام دهند. می‌خواهیم در اینجا به نکات مورد استفاده در ایجاد سایت دولتی بپردازیم.

 • در طراحی پورتال سازمانی اولین نکته‌ای که شرکت‌های طراحی باید در نظر داشته باشند، ساختار و طرح سایت است. در ابتدا باید هدف از ایجاد پورتال سازمانی مشخص شود. همه سایت‌های دولتی با داشتن سادگی در طراحی خود می‌توانند به مخاطبان در ارائه خدمات مناسب کمک کنند.
 • طراحی پورتال سازمانی نباید دارای ساختاری گیج کننده و مهیج باشد. گرافیک در ساختار سایت دولتی باید بسیار کم مورد استفاده قرار گیرد. این سایت‌ها نیاز به جذب مخاطب ندارند، زیرا سایت دولتی است و افراد انتظار کارایی بالا را در سایت‌های دولتی دارند. آن‌ها می‌خواهند که بتوانند به راحتی به بخش‌های مختلف سازمان دسترسی داشته باشند؛ از این رو سادگی در ساختار سایت‌های دولتی می‌تواند بسیار مورد توجه باشد.
 • سرعت سایت باید در حد بالایی قرار داشته باشد. این سرعت باید به حدی باشد که کاربران بتوانند در کمترین زمان ممکن کارهای اداری خود را از این طریق انجام دهند.
 • ایجاد قطعی در سایت می‌تواند در وسط کار اداری کاربران باعث شود که کل سیستم دوباره راه اندازی شود و این امر می‌تواند موجب نارضایتی کاربر شود؛ بنابراین در طراحی این نوع سایت‌ها باید ایجاد قطعی در سایت و سرور وجود نداشته باشد.
 • استفاده از عکس در سایت دولتی باید به صورت محدودی انجام گیرد، زیرا هدف از طراحی پورتال در واقع انجام خدمات اداری است. عکس‌ها می‌توانند با تعداد زیاد ، هدف طراحی سایت را به کلی تغییر دهند.
 • سایت دولتی باید دارای فرم‌های مشخصی باشد. این فرم‌ها باید دارای جایگاه مشخصی در طراحی پورتال سازمانی باشند؛ از این رو مخاطبان و کاربران می‌توانند به راحتی این فرم‌ها را پیدا کنند و مورد استفاده قرار دهند.
 • ساختار پورتال سازمانی باید به گونه‌ای باشد که افراد در هر قشری با هر سنی بتواند به راحتی از آن استفاده کند. ایجاد پیچیدگی در سایت دولتی می‌تواند امکان استفاده از آن را برای هر سنی با مشکل مواجه کند.
 • راهنمای استفاده از روند سایت باید در طراحی سایت سازمانی و یا طراحی پورتال مشخص باشد. افرادی که برای اولین بار به سایت دولتی وارد می‌شوند، با دیدن راهنمای استفاده از سایت می توانند به راحتی به امکانات سایت دسترسی پیدا کنند.

 

طراحی سایت تهران

      طراحی سایت اختصاصی     قیمت طراحی سایت

:: بازدید از این مطلب : 68
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: